PDA

Zobacz pełną wersję : pyton siatkowany - odmiany barwne, albinosy a dlugosc weza



Tribel
26-02-2012, 03:07
zastanawia mnie czy odmiany barwne maja jakis wplyw na wielkosc pytona ? czy moze odmiany barwne nie maja zadnego wplywu na iwelkosc wezy ? czy jakies podgatunki pytonow siatkowanowych osiagaj mniejsze wymiary jak np. u pytona tygrysiego ? bardzo chcialbym kupic sobje ten gatuenk, ale wymiar 7 - 11 m. troche jest zbyt rozbierzny. chodzi mi jednym zdaniem o to czy moge sobje kupic jakas odmiane , podgatunek tego weza ktory max dorosta do 7 m i jest pewne na 99% ze wiekszy nie urosnie ???

adsnake
26-02-2012, 12:28
ZAJRZY NA www.constrictors.com tam zostaną rozbudzone a zarazem rozwiane Twoje nadzieje !!!!!!!!!

Leny
27-02-2012, 00:21
Odmiany barwne mają nie wielki wpływ na wielkość węży. Albinosy Pytonów siatkowanych są raczej żadko spotykane również z tego względu, że mało hodowców zajmuje się tymi wężami. Raczej odradzam, gdyż jest to wąż agresywny i kąśliwy, dodać do tego wielkość i na prawdę może być niebezpieczny.

Pozdrawiam
Leny

Piotr Smółko
27-02-2012, 07:33
Skoro wspomniałeś o p.tygrysim,to albinosy tego gatunku są po-
dobno mniejsze od standar.,jest zupełnie "mały" pogatunek p.tyg-
siego - P.m.pimbura tzw.cejloński,dorast.do 3 m.Tylko jest relatyw-
nie drogi,ktoś na forum chciał 600.
pozdr.

pylius
27-02-2012, 07:58
Albinosy węży prawie zawsze są mniejsze , bardzo dobrze widać to na przykładzie elaphe guttata i python molurus , a wynika to z genetyki , lecz nie pamietam na chwile obecną jak ma się albinizm do genów wzrostu u węży.

Bluff
27-02-2012, 08:13
tak tak zgadzam sie z pyliusem!
http://www.prehistoricpets.com/ fajna stronka

Evoker
28-02-2012, 23:15
Leny ja znam 2 ludzi którzy je trzymają...
Na zdjeciu to ten mniejszy, jest tez 3,5m

SNAKES
29-02-2012, 00:42
Witaj!

Nie do końca tak:)
gen, który odpowiada za albinizm nie ma nic do wzrostu węża, jednakże w większości przypadków nie jest to jedyna wada (czy cecha) genetyczna jaką ten wąż posiada.

W przypadku pytona tygrysiego - wyróżniane są mniejsze podgatunki.
Jednakże w przypadku pytona siatkowanego - sprawa wygląda trochę inaczej. Znane są karłowate pytony siatkowate (poszukaj w wyszukiwarce hasła "Dwarf Reticulated Python"), a są to po prostu pewne populacje w których te węże są znacznie mniejszych rozmiarów.

Polecam stronę Boba Clarka, który wprowadził na rynek większość form barwnych dużych pytonów: http://www.bobclark.com - tam są zdjęcia wszystkich form oraz kilka ciekawych artykułów na ten temat.

Muszę się jeszcze nie zgodzić z opinią o agresywności pytonów siatkowanych. Dotyczy to wyłącznie pytonów siatkowanych które zostały odłowione - osobniki urodzone w niewoli nie są agresywne a ich temperament można porównać do pytonów tygrysich. Potwierdza to wielu hodowców tych węży (głównie w USA, bo tam jest najwięcej hodowców dużych pytonów).

Pozdrawiam wszystkich

pylius
04-03-2012, 08:12
Witam

Tak - agresywność to bardzo wzgledne pojęcie, znam ludzi także którzy mają siatkowane, a niektórzy nawet je karmią psami .

SNAKES - ale czy nie jest tak, iz albinosy danego gatunku są mniejsze niż nominalna go odmiana?, z czegoś to musi wynikać, ale z czego to ja nie wiem ;) Ale co do jednego to nie ma wątpliwości o czym napisałeś - są odniamy uwarunkowane genetycznie jako mniejsze - np Trimeresurusy - zdarzaja się formy mniejsze i większe, to jak u ludzi - jedni mają 160 - inni 190 wzrostu , tak też jest u pytonów i reszty węży.

42d3e78f26a4b20d412==