PDA

Zobacz pełną wersję : Kamyszki Woda Korzenie i Basenik



Marcin Ratajczak
27-02-2012, 13:08
Witam wszystkich

- mam basenik do którego wsypałem oraz wkoło obłożyłem białymi małymi kamyszkami jednak woda w nim się zaczyna robić mętna tak jak by kamyszki wapń puszczały.
Kamyszki przepukałem je na początku ale zastanawiam się czy tak może być i mojej małej zbożówce nic się od tego nie stanie ?

- druga sprawa to korzeń gałązki które mam w terra czy przy sptyskiwaniu terra aby była większa wilgotność mogę spryskiwać również te gałęzie ? Bo w poprzednich postach była mowa o wypażeniu i porządnym wysuszeniu więc teraz nie wiem czy mogę je pryskać czy nie ?
I czy może końcówka drzewka być w baseniku ?

Acha jeszcze jedno dziś kupiłem basenik mojej 40cm zbożówce jak na razie trochę na wyrost ale czy basenik o wymiarach dł.47 szer.17 gł.5cm w zupełności starczy w/w zbożówce no i jak dorośnie czy będzie ok ?

pppppp
28-02-2012, 01:14
basenik o tych wymiarach wystarczy, jeżeli kamyki powodują zmętnienie wody to je usuń, wapń się rozpuszcza podnosząc twardość wody i jest bezbarwny więc to chyba nie to ale nic dobrego dla węża to nie jest, gałęzie spryskiwać możesz (nie wiem czy masz korę czy ją obrałeś - ja mam bez kory, spryskuję je już kilka latek i nic zlego sie nie dzieje ale wcześniej drewno było dokładnie wyparzone w roztworze soli i wysuszone i w piekarniku) a końcówki gałęzi do wody bym nie wkładał

Elian
28-02-2012, 06:19
Są to kamienie wapienny, które właśnie tak reagują z wodą. Nie radził bym ich używać w basenie z pitną wodą.

42d3e78f26a4b20d412==