PDA

Zobacz pełną wersję : Promiennik ... ?



alek_one
09-07-2013, 15:27
wiem ze to zbyt ogolny temat, ale nie znam sie na promiennikach, czy lepiej bedzie on ogrzewal terra niz zwykla lustrzanka? nie moglam znalezc tematu dotyczacego promiennikow i po porstu NIC o nich nie wiem :/ ... prosilabym o jakiekolwiek informacje na temat promiennikow

pozdrawiam
Alicja

Pawllo
09-07-2013, 15:34
Są promienniki porcelanowe czy jakoś tak i one są pobno dobre, ale ja stosuje do ogrzania terra lustrzanke exo terra(sun glo) i nie narzekam. Ale możesz też sobie sprawić lustrzanke Philipsa (ok. 5 zł).

Rysiek
09-07-2013, 15:38
Najlepiej pytaj o promienniki naszej firmy "Helios". Dostępne są w sklepach elektrycznych . Kup ten dający żółte światło, nie czerwone. Światła nigdy nie za wiele, a ciepła da napewno więcej, niż lustrzanka. Można stosować razem z lustrzanką, aby było więcej światła, ale moc żarówki i promiennika trzeba dobrać eksperymentalnie, aby uzyskać porządaną temperaturę. Moce promienników są różne, chyba od 100W (piszę o Heliosie). Koszt to kilkanaście zł.

Rysiek
09-07-2013, 15:41
Porcelanowe są do kupienia w Biofilu, nie dają światła, tylko ciepło. Jeśli miałbym taki kupić to tylko do ogrzewania w nocy, jesli warunki tego wymagają. Helios tańszy i daje światło, które również odgrywa niebagatelną rolę w hodowli gadów.

alek_one
13-07-2013, 13:18
dzieki wam za pomoc :)
sadzicie ze ceramiczny promiennik podczerwieni (nie dajacy swiatla) + lustrzanka 25Wat ogrzeje terrarium 55x35x40 w dzien? Wystarczy takie ogrzewanie w ciagu dnia dla gekona lamparciego? wieczorem bede wylaczala lustrzanke, terra bedzie ogrzewane przez promiennik i oswiecane przez czerwone diody.

pozdrawiam
Alicja

42d3e78f26a4b20d412==