PDA

Zobacz pełną wersję : boa?



peper
03-03-2012, 12:55
siema mam pytanie dotyczace boa drzewnego Corallus hortulanus czy to jest ciezki w hodowli waz ? chcial bym sie o nim dowiedzec duzo informacji czy znacie moze linki tylko o polskich stronach? czym sie zywi wymagania co do temperatury ... z gory dzieki pozdrofka prosze o jakies dobre informacjie i moz ejeszcze ma ktos zdjecie? czy jest to kasliwy gatunek i czy latwo sie oswaja?

coolary
03-03-2012, 13:31
Siema!!

W załączniku fota tego węża. Znajduje się on obecnie u mnie w kwarantannie. Wąz ten występuje pod nazwą łacińską nazwa Corallus enydris cooki. Wymaga wysokiej wilgotności oraz niezbyt intesywnego oświetlenia. Postaram sie wkrótce stworzyć opis na stronke.

peper
03-03-2012, 14:59
a mam pytanie czy on jest agresywny? i co je?

pylius
03-03-2012, 16:12
Cześć

Pewnie znasz SNAKESA pepre - On CI wszystko bardzo fachowo powie na ten temat , co do pytania o ciężkość hodowli - nie jest ciężki, ale to nie maurus czy guttata , z resztą to pewnie wiesz ;) Solidnie dopracowane terrarium pod względem biotopu jaki tam należy stworzyć , oraz odpowienie urządznie go nie będzie zapewne trudnym zadaniem , Ty masz już doświadzcenie w terrarystyce więc tym bardziej sobie poradzisz z tym bez problemów, ja Ci nie moge wiele radzić bo te węże to nie moja branża , ale są pewne reguły dotyczące wszystkich węży - jedna z nich to :

Zapoznaj się z geografia ich występowania, a da Ci to wiele wskazówek które będą solidnym krokiem do profesjonalnej ich hodowli.

Pozdrawiam


PS. Terrarium powinno być zabezpieczone przed wysoką wilgotnością , nie wiem z czego będziesz robić, ale samo osb czasem pije wodę i nie polecam na takie warunki czystego osb

42d3e78f26a4b20d412==