PDA

Zobacz pełną wersję : rzdkie dusiciele



coolary
03-03-2012, 13:32
Witam!!

Szukam kontaktu z hodowcami rzadszych ( w Polsce) dusicieli. Chodzi o węże z rodzaju Morelia, Corallus oraz inne.

El Shuya
03-03-2012, 22:04
2XMorelia Spilotes

kunc_boa
04-03-2012, 00:27
[mam młodego dumerils boa (acrantophic dumerili)
]
bardzo zadko spotykany w polsce

Tribel
04-03-2012, 05:37
czemu o to pytasz do bez sensu !
rzadkie weze, co jest ciekawego w hodowli rzadkich wezy, a chyba rozumiem rzadkie weze sa jak zadkie samochody - wsrud innych tobje pochodnych bedziesz uchodzil zza kogos z klasa, zalosne ...
jeszcze pytanie na koniec czy jesli hoduje 3 pytony tygrysie - samica 6m, druga samica 4,5m samiec 4m rozmnazam je regularnie to jestem wiekszym autorytetem niz ktos kto kupil sobje zadkiego dusiciela np. moerlie virdis ?

DJP
04-03-2012, 05:43
To że coś jest żadkie nie oznacza że jest ciekawe (może być żadkie bo jest nudne). Ale może coolary uważa te wąże za ciekawe i nic w tym złego. Ale podobnie jak Tribel uważam szpanowanie zwierzakami jako jeden z obrzydliwszych szpanów.

VIPER
04-03-2012, 06:10
chciałbym uprzejmie zwrócic uwage że "rzadkie" pisze sie przez "rz"
KOOJON
POzDrOWieniA WesŁoyCH ŚwIĄt

Tribel
04-03-2012, 06:47
vipper, z jakiej litery sie to pisze nie ma znaczenia

DJP
04-03-2012, 06:57
Jest też napisane "rzdkie" i jakoś sie nikt tego nie czepia bo to nie ma znaczenia ważne że jest czytelne

pylius
04-03-2012, 07:13
Tu nie chodzi o szpanowanie ludzie, znam się z coolarym i się rozumiemy , a niektórzy chyba nie pojmują co to znaczy profesjonalna hodowla , jedni hodują sobie mahoniówki i guttaty, inni zajmują się ciężkimi w hodowli i rzadkimi gatunkami - tu chodzi o coś więcej niż same trzymanie węża, a poza tym - czy coolary mówi - kupie rzadkie węże to będę kimś bo mam to czego Wy nie macie ? Nie , tak nie mówi , ja podzielam Jego tok myślenia i sam się zajmuję tym czym coolary, dzięki ludzią sprowadzającym ciekawe okazy - terrarystyka idzie do przodu w Polsce, kiedyś węże jadowite były bardziej dostępne, sam sprzedawałem na tym forum wiele gatunków których nie można dostać w wielu krajach, a teraz przez kilku kretynów całkowicie węże jadowite zamieniły się w temat tabu - z jednej strony bardzo dobrze , są to węże dla profesjonalistów i nie powinny być dostępne komercyjnie ale z drugiej strony razem z wężami same informacje o nich także stały się tematem tabu. Dopóki ludzie będą z sobą konkurować , doputy będziemy daleko od naszych kolegów terrarystów w innych krajach.

PS. Na tym forum czytałem już wiele postów ludzi, niektórzy zadają paradoksalne pytania, niektórzy bezmyślnie powtarzają pytania na które wiele jest tu odpowiedzi - ale Ty Tribel to wszystkich powalasz.

pozdrawiam

DJP
04-03-2012, 07:28
Ja nie mówie że on szpanuje, ja mówie tylko że takie szpanowanie jest obrzydliwe.

pylius
04-03-2012, 07:46
Moja wypowiedzi tyczy się tego co napisał Tribel.

Sir_bonzo
04-03-2012, 07:54
Wyluzujcie!! Coolary napisal tylko ze szuka kontaktow (nie pisal nawet,że ma takie weze) a wy juz na niego najezdzacie!! Zapychacie tylko forum niepotrzebnymi postami. Swoja droga wcale nie uwazam hodowanie rzadkich zwierzat za szpan. Naprawde chcecie,azeby w polsce jedynymi gatunkami rozmnazanymi byly guttaty itp??A dlaczego? Bo Wam sie nudzi i musicie zjechac tych co chca sie czegos dowiedziec o gatunakch rzadziej trzymanych w naszych terrariach... ? !

Rad
04-03-2012, 08:23
Wszystko fajnie ale jak ktoś pisze że jest miłosnikiem węży a w dodatku jadowitych a w któryms tam poście pisze o wycinaniu gruczołów jadowych to pszepraszam po co mu ku..a taki wąż no chyba tylko dla szpanu bo nie wyobrażam sobie hodowli np. słoni bez kłów lwów bez zębów skorpionów bez kolca i 1000 jeszcze takich przykładów .
A najbardziej żałosne jest to że ktoś taki ma się za zajebistego fachowca w tej dziedzinie bo ma 10 węży w malutkich terrariach (czytać
akwariach) i sprzedał 50 albo i więcej no tylko płakać.

Sir_bonzo
04-03-2012, 08:26
A czy coolary cos takiego napisal?? Pszeprosiny przyjete.

Rad
04-03-2012, 08:30
nie chodzi tu o coolarego

Sir_bonzo
04-03-2012, 08:32
A o??

Rad
04-03-2012, 09:09
domyśl się

pylius
04-03-2012, 09:28
Pewnie mowa o mnie ?

No to sprostuje coś , ani jeden z moich węży nie jest w akwariach, a Ty jesteś płytki człowieku bo :

1. Nic nie wiesz o mojej hodowli
2. Twoja wiedza jest bardzo ograniczona
3. Nie wycinam swoim wężą gruczołów jadowych
4. Miłośników węzy jadowitych jest bardzo wielua to że Ty nie jesteś w temacie a się wpowiadasz świadzcy o Twojej pustej inteligenci
5. Wtrącając się do dyskusji bez argumentów jesteś tylko pośmiewiskiem.

PS. Takich jak Ty powinno się rzucać gadą na pożarcie , może ktoś jeszcze ma głodne kajmany ?

pylius
04-03-2012, 09:38
W sumie już słyszałem opinię mówiące że jestem sadystą i męcze zwierzaki, no cóż - jak to mówią - ile ludzi tyle komantarzy, ale niebawem wpadnie do mnie Nazer być może ze Stiwem i będą mogli potwierdzić jak to naprawde jest i raz na dobre zamknąć gęby takim "dzieciaką" jak Rad , a co do mojej hodowli poza domowej to już jest moja prywatna sprawa, tak jak to Wiciu mówi tylko matka ma wstep ;)

Rad
04-03-2012, 10:17
nigdzie nie widziałem postu że wycinasz gruczoły więc niewim czemu myślisz że to o ciebie chodzi ale to już twoja sprawa a co do wieku to sądzac ze zdjeć to o jakieś 10 lat jesteś młodszy a co do mojego doświadczenia terrarystycznego to ty też nic o mnie niewiesz.

pylius
04-03-2012, 10:22
Cześć ponownie

Jestem przyzwyczajony do takich komentarzy na temat mojej osoby, więc dlatego taka sugestia.

PS. wiek nie ma znaczenia, napisałem dzieciak --> "dzieciak" poniewz chodzi mi o wypowiedzi i formuowanie faktów, ja się za fachowca nie uważam, nigdy sam się nie oceniam, moją wiedze pozostawiam pod ocene innych hodowców

Rad
04-03-2012, 10:28
acha to ty jesteś płytki skoro nie załapałeś sensu mojej wypowiedzi dotyczącej pozbawiania jakich kolwiek zwierząt ich części ciała dzięki którym mogą zdobywać pożywienie.BO może znajdzie ktoś taki co będzie chciał usunąć pytonowi mięśnie żeby był mniej niebezpieczny i go czasem nie udusił.

pylius
04-03-2012, 10:53
Ale o co Ci chodzi z tym wycinaniem ?
Sprecyzuj co piszesz, bo takie wypowiedzi typu "domyśl się" tylko świadczą o tym, że nie stać Cie na szczerość i bezpośrednie posty

Pozdrawiam

Xeo
04-03-2012, 11:38
Coolary , Pylius .Sir nie przejumujcie sie oni tak zawsze........:)
Pylius mozna do ciebie wpasc ogladnac zwierzaki???

pylius
04-03-2012, 13:23
Oczywiście , dlaczego nie ?

Sir_bonzo
04-03-2012, 13:41
Rad- hm... interesujace tepic kogos,kogo nie ma!! Dlaczego? Zeby zaistnieć na forum?? Powodzenia

kunc_boa
04-03-2012, 15:24
Nareszcie skończyliście spór w terrarystyce jest raczej żadki , no więc akurat ja jestem za pyliusem . Ja też musiałem posłuchać jaki to ja jestem "męczyciel zwierząt" i różnych opini pod adresem mojej osoby.

pozdrawiam Dumeilis Boa

kunc_boa
04-03-2012, 15:33
Jak zauważiliście coolary napisał w poście cytuje ;Szukam kontaktu z hodowcami rzadszych ( w Polsce) dusicieli. Chodzi o węże z rodzaju Morelia, Corallus oraz inne.

Re: "rzadkie" "żadkie" czytelne? czytelne poco nieprzyjemne uwagi

kunc_boa
04-03-2012, 15:38
w poście napisanego przez coolarego było napisane, cytuje;Szukam kontaktu z hodowcami rzadszych ( w Polsce) dusicieli. Chodzi o węże z rodzaju Morelia, Corallus oraz inne.

Re; "rzadki" "żadkie" czytelne? czytelne więc po co te nieprzyjemne uwgi?

Tribel
04-03-2012, 19:48
male nie porozumienie.
od pewnego cczasu da sie wyczuc tred na drogie weze, ludzie kupuja je za spora sume, czesto bez zadnych podstaw wiedzy czy doswiadczenia, po prostu maja kase i kupuja zadkie. co w tym zlego a no to ze tylko je kupuja ale ich nie mnoza. na forum ktos ma wiekszy altorytet kto trzyma po jednym coralusie po jednej moreli, niz ktos kto mnozy zborzowki od lat. a to jest bez sensu !!!
latwiej wydac od tak sobje 1500 na zadkiego weza jesli sie ma kase niz rozmnazac regularnie zborzowki.
nie neguje hodowli zadkich wezy, wrecz przeciwnie.
pozatym kupowanie zadkich wezy przez amatorow ma jeszcze kilka innych ujemnych stron, jakich ? tego chyba tumaczyc nie musze ?.....

Sir_bonzo
05-03-2012, 02:38
I naprawde uwazasz coolarego za takiego "trzymacza" wezy?? Moze on szuka kontaktow w celu rozmnozenia tych wezy?? Nie pomyslales o tym?? Zalozmy nawet ze jest to pan Xinski ktory jest poczatkujacy-ale podobaja mu sie morelie itp-czy nalezy go tepic za to,ze zbiera info o wezach ?? Wolalbys zeby kupil np viridisa bez zadnego przygotowania? Oczywscie rozumiem Cie-kupowanie wezy dla szpanu jest ... Ale mowimy tu o coolarym!!!

Tribel
05-03-2012, 03:02
jakimi powodkami kieruje sie coolary nie wiem dla tego nie napisalem zdania w stylu : " coolary uwazam cie za szpanera .... "
a co do tego czy on jest trzymaczem ? - nie wiem, ale tak mi sie WYDAJE bo jak na razie nic nie rozmnozyl (tak slyszalem, dlatego pisze ze tak mi sie WYDAJE)

pylius
05-03-2012, 03:45
Tribel - a czy mógłybś się poprostu nie wtrącac w sprawy innych ? Ja Cię nie chcę obrażać ani sie kłucić - proszę Cię grzecznie abyś sprawy innych pozostawił w spokoju , a zajął się własnymi.

Z góry serdecznie i uprzejmie dziękuję

Xeo
05-03-2012, 04:30
Tribel nie wiem ile masz lat ale wiem jedno .....MASZ W GLOWIE GOWNO!!!!

Xeo
05-03-2012, 04:30
A PRZPERASZAM.


pozdrawiam

Tribel
05-03-2012, 04:41
mam gdzies sprawy innych, ale nie mam gdzies tego co sie dzieje ze zwierzetami i wlasne zdanie mam prwo powiedziec

pylius
05-03-2012, 04:58
Wiesz - ja także przejmuję się zwierzetami, poświęciłem wężą totalnie wszystko , zająłem się pracą nad strona olewając szkołe i moich znajomych , to mój najwięszky cel , moja pasja , jeśli hodujesz węże to powinieneś wiedzieć co to znaczy, nie uważam się za specjaliste, zdaje sobie sprawe, iż moja praca dotychczasowa to dopiero kropla w morzu i wiele przede mną, ale moge powiedzieć o sobie jedno - zawsze postepuję uczciwie i staram się pomagać innym, nie oceniam ludzi w kategori "Ty wiesz mniej niż ja" , każdy ma w sobie fakty , ale nie każdy umie je odpowienio przedstawić , to jak w sygnaturce Lenego "Naukę buduje się z faktów, tak jak dom buduje się z cegieł, ale same nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem." Nie wiem dlaczego niektórzy sądzą, iż męcze zwierzaki, ja w domu nie mam nic do ukrycia, każdy może przyjechać i zobaczyć w jakich są warunkach, moge tylko wspomnieć że ani jeden wąż nie jest w terrarium krótszym niż on sam , nie jestem zwolennikiem "optymalizacji" wymiarów - a o tym chyba każdy dobrze wie, zanik ktokolwiek będzie oceniać innych niech dobrze się zastanowi, ja się nie przejmuję a wręcz jestem otwarty na krytykę, jestem zmęczony dyskusjami , odpuściłem to sobię , mam nadzieje że każdy przemyśli zanim będzie osądzac innych obiektywizm powinien być tu priorytetem, w końcu wszystkich łaczy nas rzecz chyba ta sama - hobby

Xeo
05-03-2012, 05:04
hehehe Pylius nie zrozum mnie nie zle.
Ja nie chce do ciebie przyjechac na "inspekcje"hehe tylko tak se popatrzec.

pylius
05-03-2012, 05:21
To była do Tribla w zasadzie , nie zrozumiałem Cie źle , nie martw się , a postatnio miałem już kilka inspekcji :]

nazer
05-03-2012, 08:16
38 postow jesli dobrze naliczylem z tego na temat hmm chyba 2 na temat reszta to gluzgi, niektore wogle nie na temat i na niskim poziomie.
Naloty na Coolarego, Pyliusa w podtekstach. Ale ja ich bede bronil bo oni mi wiele pomogli odpowiadajac na moje czasem bezmyslne pytania z cierpliwoscia tak jak wlasnie na wasze w tych linkach. A co do rzadkich wezy to jak ktos powiedzial ze dobrze je miec i rozmnazac bo ich u nas malo, a sadze ze coolary dal tego posta po to by sie wymienic pogladami, problemami w hodowli, mozliwe ze w szukaniu partnera/partnerki do swego gada. Wy nie dajecie postow z prozba o pomoc? dajecie i czasem takie ze nic tylko siasc i plakac, ale w wiekszosci dostajecie odpowiedzi i czesto wlasnie udziala ich pylius albo coolary o ile jest na czacie. Piszecie ze Coolary to szpaner a ja sadze ze wami w wiekszosci kieruje czysta zazdrosc. Lecz niektorzy nie dla szpanu tylko by poglebiac swa wiedze nabywaja trudno dostepne i ciezkie w hodowli weze,bo maja juz duza wiedze z wezami mniej problemowymi. Tylko dlaczego zawsze negowani sa ci ktorzy w swee hobby wkladaja cale serce ?????a co do tego czy pylius meczy gady to napisze posta bo jak sam pylius napisal wybieramy sie ze stiwem do niego na herbatke :) to dam wam znac czy pylius to bezmysly tyran ktory nabywa gady tylko po to by je pomeczyc. A co do coolarego to sadze ze ci ktorzy bezmyslnie negowali jego post powinni dac nowego posta "przepraszamy coolary" i sie w nim podpisac
Pozdrawiam
"Czlowiek bez hobby bylby nikim"
Ja. :)

Leny
05-03-2012, 09:24
Dyskusja ta powinna się już zakończyć, i tak się chyba stało. Dużo odmiennych zdań, komentarzy i chyba coolary oczyszczony z zarzutów, podobnie kolejna ofiara tych postów - Pylius. W sumie Michał (coolary) jeżeli będzie posiadał węże z rodzaju? Corallus czy też Morelia bedzie miał czym się pochwalić, ale narazie nie wypisuje postów typu: będę miał Morelie i Corallusy. Znam wiele ludzi z tego forum posiadających bardzo rzadkie gatunki np. własnie dusiecieli, i większość nawet nie wie o ich istnieniu. I o co tu w ogóle chodzi? Dogryzanie każdemu na każdym kroku, byle wybić się z szarego tła... Czy to chodzi o dobro zwierząt? Pisząc posty chyba nic zdziałać nie można ...

Pozdrawiam
Leny

STIW
05-03-2012, 13:20
Wiecie co , ilosc postow zainteresowala mnie ze wkoncu przeczytalem co tu sie dzieje bo jakos sie ociagalem z tym.I jak zwykle zaczal wszytsko Tribel ale chyba wszyscy sie przyzwyczaili do tego , ze on zawsze nie pisze na temat tylko po to aby kogos zjechac bo mysli , ze nie wiem kim jest ale nie ma sensu zwracac na niego uwage bo kazdy juz wie co on to za jeden.Nie rozumiem tylko po co to wszystko , coolary zadal zwykle pytanie a tu zaczelo od tego ze to do szpanu i nagle Rad przyczepil sie do pyliusa jak to juz nie pierwszy raz na tym forum ktos to robi.Ja czytajac Twojego posta od razu wiedzialem , ze chodzi Ci o pyliusa i kazdy inny pewnie tez.Nie rozumiem co Wy od Niego chcecie ,podpisuje sie pod tym co napisal Nazer ,ze nie raz sluzyl pomoca i pewnie kazdy to zdazyl tu zauwazyc.Mozliwe , ze juz niedlugo z nazerem bede u pyliusa i zobacze jego pupili ale jedziemy tam tylko po to aby poklachac i przy okazji zobaczyc jego "dzielo" a nie po to aby sie przekonac czy ma dobre warunki ,co trzyma itd.ale razem z nazerem obiecujemy ze jak wrocimy to wyryjemy tu duzymi literami to co zobaczymy i niech wtedy jeszce tylko ktos sie Go doczepi.Jak to wszytsko czytam to tylko wydaje mi sie ze piszecie to z czystej zazdrosci jeden chce byc madrzejszy od drugiego.Niech sie lepiej nie odzywa jak nie ma zamiaru odpisac na danego posta a nie zaczyna obrazac wspomniane juz osoby. Maze w koncu kiedys co poniektorzy zmardzeja.pozdrowienia
Sorry coolary ale miom postem tez nie otrzymales odpowiedzi na Twoje pytanie ale chcialem napisac co o tym mysle. pozdrawiam

slavek
05-03-2012, 16:07
Witam!

hm ja mysle , ze ludzia sie nudzi i nie maja co robic dlatego tak na wszytkich jada ;)

a tak pozatym , kazdy moze hodowac co mu sie podoba i co chce w koncu to jego sprawa , i nie powinlo to nikogo obchodzic co ktos ma.

A to ze jedziecie na wszytkich, to chyba z zazdroscic :))

ps. to jest moje zdanie tylko i wylacznie. teraz pewnie , zaczniecie jechac na mnie i bedzie kolejne "10" postow typu ze chce zaisntniec na forum itd.... ;)

pozdrawim wszytkich, a szczegolnie Pyliusa

El Shuya
05-03-2012, 23:48
Wśród tej do niczego nie prowadzącej dyskusji chciałem zaznaczyć iż hodowla (jak to określacie) rzadszych gatunków węży wiąże się często z pionierstwem w dziedzinie postępu i rozrodu "rzadsztch" gatunków.
Hodowlą gadów zajmuje się już 10 lat i z tego co pamiętam to 10 lat temu Sinaloe kosztowały fortune i były nie do zdobycia.A dzisiaj dzięki uwczesnym "szpanerom" sinaloe są powszechnie dostępnym wężem,który jest regularnie mnożony w hodowlach i nie ma potrzeby go specjalnie odławiać - o ile to korzystniejsze dla naszej matki natury.
Ja myśle że to oto chodzi aby zminimalizować odłowy i niszczenie środowiska naturalnego więc nie potempiam tych którzy mają "żadkie węże" a podziwiam tych którzy wydali ciężkie pieniądze na parkę i dołożą wszelkich starań aby je mnożyć.

wodz
08-03-2012, 06:52
ja mam pare pytonow boeleni i antchietae i sie nie chwale..

MARK
08-03-2012, 11:02
Witam. Po przeczytaniu tej dyskusji aż włos jeży się na głowie. Po pierwsze zauważyłem,że Tribel rzeczywiście ma pusto pod czaszką, po drugie nausz sie Tribel ortografii jeśli chcesz się wypowiedzieć i nie chrzań,że to jest nieważne. Rad ty chyba też dostałeś kiedyś młotkiem po łbie, wiec postaram się na was przymknąć oko.
Reasumując dyskusja zeszła totalnie na inne tory i pokazała tylko tyle :kto jest ograniczony lub nawet cofnięty umysłowo a kto nie!!!
Całkowicie zgadzam sie z pylisusem. Myśle Pylius ,że wielu zazdrości Tobie twej wiedzy o wężach i ośiągnięc.Mam nadzieje,że się kiedyś poznamy.
Pozdrawiam wszystkich " NORMALNYCH". Cześć

coolary
08-03-2012, 12:10
Sory za długa nieobecnośc ale nie miałem wejścia do netu. Dziekuje bardzo wszystkim którzy sie za mna wstawili. Moim zdaniem przygoda z terrarystyka powinna zaczynac się od mahoniówek i guttat. Ale jezeli ktoś siedzi juz w terrarystyce ponad 5 lat (ja na przykład) to człowiek stara sie szukać nowych wyzwań. A rozmnozenie np. Moreli viridis lub Corallus caninus zalicza się do wielkich sukcesów hodowlanych. Na szczęście sa jeszcze ludzie którzy to rozumieja......

42d3e78f26a4b20d412==