PDA

Zobacz pełną wersję : info o pytonie królewskim



jowinka
06-03-2012, 03:54
proszę o info dotyczące oswajania się pytonów królewskich ile trzeba na to czasu i w jaki sposób narazie stosuję sie do zaleceń sprzedawcy i biorę go kilka razy dziennie na rece czasami zasypia u mnie na kolanach albo obok mnie ale mam go dopiero kilka dni a wczoraj ni stad i zowąt zaatakował białą frotkę na moich włosach.
pozdrawaim

Elian
06-03-2012, 05:05
miałaś go nie brać przez około tydzień na ręce dając mu czas na aklimatyzację w nowym terra. Daj mu może tydzień spokoju. I dopiero potem zacznij go wyciągać na ręce 2-3 razy dziennie po około 5-10 min. Poczytaj jeszcze na www.snakes.pl

jowinka
06-03-2012, 06:25
dzięki Elian
właśnie dlatego że przeczytałam cos innego niż info od sprzedawcy na w.w stronie nasuneły się moje wątpliwości, mimo wszystko nie ma tam wszystkich info które mnie interesują ani w zadnej książce którą udał mi się zdobyć przez te kilka dni
i mam masę pytań ale nietety zauważyła ze na tym forum nowicjuszy traktuje sie niepoważnie i bagatelizuje problemy z jakim zwracają sie do doświadczonych osób nie odbieraj tego osobiście Elian jako jeden z nielicznych udzieliłeś jakiej kolwiek odpowiedzi
nieiwem nic naprzykład o wylince jak czesto jest zmieniana jakie sa oznaki jej zblizania i czy wymaga jakis szczegolnych warunków
pozdrawiam

Evoker
06-03-2012, 06:50
Polecam zapoznać się ze wszystkim co jest dostępne na www, przemyśleć i potem jeszcze raz przeczytać...
Informacje o np wylince są prawie wszędzie, a informacje od sprzedawcy możesz traktować jako b. wstępne.

Elian
06-03-2012, 07:01
Ja nie jestem doświadczony :-) sam mam dopiero wężą od 3 tygodni (zbożówke). To co ci poradziłem przeczytałem i sam sie dowiedziałem od innych (ale chyba każdy wie od kogoś lub z czegoś) bynajmniej z tego forum

naimaD
06-03-2012, 07:07
witaj!!

troche sie z toba nie zgodze!!ja tez jestem nowicjuszem!!i czytam -i przeglądam wszystko-i wydaje mi sie, że nie ma lepszego zródla wiedzy jak praktyka li doświadczenie ludzi-którego tutaj pełno- po pierwsze zrobiłaś wieli błąd!!kupująć w pierwszej kolejności zwierzaka !!na pocżątku kupuje sie wiedze potem osb i tak dalej i tak dalej:))) a na samym koncu węża!!takie zrodlo wiedzy jak sklep zoologiczny (sa wyjątki np:biofil :)----- poprostu nie istnieje a informacje jakie przekaże ci obsługa sklepu równaa jest =0
druga sprawa to taka ze takie linki jak twoje --jak zauważyłem zabijają i az wku......... ludzi! ja jak już pisalem tez zaczynam ale nie dziwie sie ludzią że nie piszą albo że jak napisza to takim tonem ze sie życ i hodowac odniechciewa:) ale zrozum ich ...ja sam po sobie widze --a jestem tutaj codziennie od 4 miesiecy--- ze jak widze link--- co dla guttaty jakie terra i co ona je to aż mnie trzepie! WSZYSTKO ZOSTALO NAPISANE WIELE RAZY A O TAKICH MODELACH:) JAK GUTATA!!!REGIUS !! ZOSTALO NAPISANE CHYBA ZA DUŻO HEHEEH a regiusa ostatnio posumował całkowicie pylius -mozna by było z tego wszytskiego ksążke napisać a ty piszesz ze cztałaś wszystko a potem zadajesz pytanie------------nieiwem nic naprzykład o wylince jak czesto jest zmieniana jakie sa oznaki jej zblizania i czy wymaga jakis szczegolnych warunków----:))))))) uwierz mi na te pytania znajdziesz odpowiedzi we wcześniejszych linkach!!
A tak na koniec to wiesz FORUM--LUDZIE IDĄ DO PRZODU ŁAKNĄ WIEDZY I PYTAŃ ALE NIE TAKICH JAKIE SIE POWTARZAJA CO DRUGI DZIEŃ:)))

Więc na poczatku czytamy stare zapytania !!

VooDoo
06-03-2012, 07:55
Poczytaj dokladnie archiwum , tam jest naprawde sporo informacji.

Pozdr.
VooDoo

jowinka
06-03-2012, 10:05
naimaD
widzę ze uraziłam uczucia nie to było moim zamiarem
jestem tu po raz pierwszy i nie zdazyłam jeszcze znalezs wszystkich odpowiedzi a to ze zwierze mam za wczesnie to pojelam juz sama ale to zbyt dluga i nieistotna historia zalezy mi jedynie aby zwierze przezylo i czulo sie dobrze w warunkach ktore mu stworze
z dnia na dzien jednak pojawiaja sie problemy wiec szukam odpowiedzi nie mam mozliwosci calej doby spedzic w necie
a pytanie i odpowiedz to najszybsza droga napewno powoli przeczytam wczesniejsze posty ale w tej chwili mam chyba wazniejszy problem niz wylinka
moj waz sie poranil a ja nie wiem czy powaznie i czy to co ja uwazam za poranienie jest nim faktycznie i jakie to moze miec konsekwencje

nazer
06-03-2012, 13:31
Ale osfojenie weza zalezy w duzym stopniu od samego weza czy jest od samego poaczatku plochliwy czy syczy i jest nerwowy, ja mialem o tyle szczescia ze moj regius jest bardzo ciekawski i malo plochliwy, zaczolem go brac na rece juz na drugi dzien od zakupy i ladnie pelzal po mnie wogle sie nie boi,nawet z karmieniem nie mam klopotow, niektorzy mowia ze tez trzeba odczekac ok miesiaca od zakupu, ja mojemu dalem 1 mysz po tygodniu od zakupu i zaatakowal ja bez leku i bez zadnego ociagania i zjadl ze smakiem :) duzo daje grota w ktorej waz moze sie schowac i czuc bezpiecznie, ja np swoje karmie po zgaszeniu swiatla w terrarium.
Tak jak mowie duzo zalezy od samego weza ja chyba mialem duzo szczescia i trafilem na dobrego osobnika
Pozdrawiam Nazer.

jowinka
06-03-2012, 22:39
dzięki Nazer
ja w takim razie tez miałam dużo szczęscia bo nie wyglada na płochliwą, chciałam dac jej na tydzien spokoj w/g zalecen kolegi Eliana ale jak tylko otworzylam terarium by je spryskac i zmienic wode waz podpelz do mnie wpezl na ramie i tam zostal ciekawsko unoszac glowe nie zaobserwowalam by zwijał sie czesto w kulkę najwyzej na chwile znieruchomieje jak sie czegos wystraszy ale to kilka sekund i dalej jest ciekawska, w swojej kryjowce jeszcze nigdy calkowicie sie nie schowała zawsze wychyla chociaz głowe, zastanawiam sie czy w tym przypadku powinnam unikac kontaku z nia przez tydzien

Monisku
12-03-2012, 03:09
Witam :-)
ja w calkiem innej sprawie...

pisze artykul dla pisma "Marie Claire" o ludziach hodujacych nietypowe zwierzeta. Poszukuje kobiet, ktore maja w domu weze, legwany, pajaki, gekony... najchetniej z Warszawy lub okolic.

Pomyslalam, ze moze Ty zechcialabys sie ze mna spotkac i chwile pogadac o Twoim ulubiencu...? moze znasz inne dziewczyny, ktore hoduja plazy lub gady?...

Bede wdzieczna za kazda Twoja odpowiedz.
Pozdrawiam
Monika Kucia

42d3e78f26a4b20d412==