PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wilgotność u boa c. może być za wysoka????



dogo argentino
07-03-2012, 06:12
Zmartwiło i zastanowiło mnie to co zostało napisane o chorobie kiedy tworzą sie pęcherze z wodą pod łuską.
Troszkę osób się wypowiedziało, że to wina wilgotności... ???
według mnie im wyższa tym lepsza :) dla boa oczywiście! a z tą choroba wydaje mi się , że jest tak - w momencie gdy wystąpi obniżamy wilgotnośc i troszkę temp. aby lepiej się goiło. a później znów podwyższamy.
Prosze o odp. szczególnie Pyliusa oraz Sir Bonzo i jak można również Pana Zajączkowskiego.
Pozdrawiam Wszystkich!

dogo argentino
07-03-2012, 06:44
Przez wysoką wilgotność rozumiem 80% i czy w takich warunkach może się dziąc z tego powodu coś nie tak ???
Pozdrawiam

Tribel
07-03-2012, 08:31
z wilgotnoscia jest tak - kazde zwierze posiada pewien zakres wilgotnosci ktory jest dla niego najbardziej odpowiedni, do ktorego jego organizm zostal zaprojektowany przez matke ewolucje; np boa 70 - 80 %. parametry wilgotnosci zmieniaja sie oczywiscie w nocy (im chlodniej tym wilgotnosc rosnie) przekroczenie tych parametrow sprawia ze z czasem zaczynaja pojawiac sie pewne problemy zdrowotne u zwierzat np. ze skora, z czasem zaczynaja miec problemy narzady wewnetrzne. przy zlej wilgotnosci najczestrza dolegliwoscja jaka sie pojawia jest grzybica. infekcja bakteryjna o ktorej mowe w innych postach powstaj gownie z przyczyny zbyt wilgotnego podlorza waznym czynnikiem w tej chorobje jest rownierz odczyn podlorza (zbyt kwasne). W terrarium gdzie panuje zla wilgotnosc zwierzeta odczuwja rownierz spory dyskomfort, przyklad sprubuje posiedziec w jakims pomieszczeniu gdzie wilgotnosc siega 70 % juz po kilku dzieisciu minutach bedziesz odczowal dyskomfort ktory z czasem bedzie sie nasilal.

dogo argentino
07-03-2012, 09:08
Dzięki

pylius
08-03-2012, 18:17
Cześć dogo

W załączniku przedstawiłem zeskanowaną mapę gdzie narysowałem występowanie Boa constrictor constrictor - czerwony , oraz Boadeon fuliginosus - różowy , natomiast dwie linie zielone to zasięg występowania tropikalnych lasów deszczowych , jakie są wnioski - mianowicie :

Boa constricotr constricotr - występuje w centrum obszru tropikalnych lasów deszczowych , należy zwrócić uwage na fakt, iż w tamtym rejonie znajduje się wilka rzeka Amazonka , a także wielka nizina Amazonki - masa dżungli , rzek - jednym słowem bardzo wilgotny ciepły klimat , temperatury rzędu 35 C i duże opady , to jest właśnie rodzinny klimat Boa dusiciela

Natomiast Wąż mahoniowy występuje na południu Afryki - kolor różowy na mapce , to są tereny gdzie nie ma lasów deszczowych , lub są to obszary gdzie one się kończą , opady są mniej obfite niż w strefie równikowej, a temperatura średnia to nie całe 30 C

Reasumując możemy stwierdzić , że biotopy obydwu węży są znacznie różne i nie jest dobrze trzymać w jednym terrarium oba gatunki , nie narzucimy biotopu jednego - drugiemu gatunkowi , ponieważ warunkują to nie tylko ich instynkty naturalne ale przede wszystkim przystosowanie pod względem fizjologii


W drugim załączniku przykład biotopu Boa c.


pozdrawiam

dogo argentino
08-03-2012, 23:03
Dzięki Pylius za informacje :)
Jakbyś miał chwilkę napisz jeszcze coś o wilgotności - to znaczy czy może chwilowo wykraczać ponad 80%
A co do mahonia to nie ja pytałem ale gdzieś widziałem ten post.

PS. Mam nadzieje że kiedyś będzie możliwość zobaczenia Twojej kolekcji.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==