PDA

Zobacz pełną wersję : Boas i Kupa :(



Browar
08-03-2012, 16:08
Martwi mnie to że boas nie robi kupy już od 3 tygodni, wcześniej załatwiał się co tydzień (może to spowodowane jest tym że wyjechałem na 2 dni a gadzinka odsunęła se szybki w tera i buszowała przez 2 dni po mieszkaniu w temp 24 stopnie) zmiana temperatury to może trawienie dłuższe. mam pytanko jaki jest maksymalny czas nie wypróżniania po którym można zacząć się martwic ? Boas je normalnie co tydzień myszkę zjadł już trzy i nic a na dodatek teraz przechodzi wylinkę może po niej się załatwi . Co radzicie poczekac jeszcze jakiś czas czy może udać sie z tym do weta.

Browar
08-03-2012, 16:14
Troszke info. Nie ma oznak zatwardzenia, kąpiele wodne nic nie pomagają oddał troszkę mocznika w wodzie ale były to minimalne ilosci , zachowanie normalne nie zauważyłem aby starał sie wypróznić nawet nie podnosi ogona do gory. Czy to możliwe żeby tele czasu trawił 3 myszy ?

dogo argentino
08-03-2012, 22:57
Nie jestem specem jak Pylius itd. ale mam boa i to się mojemu zdarza jak dostanie coś dużego. Tzn. zdarzało jak siadło ogrzewanie podłogowe miał wtedy 25stopni i zrobił kupkę po 3 dniach od momentu gdy podniosłem temperaturę do 32stopni. Nie napisałeś jaki duży jest ten boa i czy 3 myszki to duży posiłek czy przekąska. Mój ma 1,7m i zdarzenie miało miejsce jak zjadł 2 średnie szczury.
Pozdrawiam

PS. Poczekaj jeszcze na odp. osób które zajmują sie gadami dłużej

VooDoo
09-03-2012, 01:11
Cze.
Nie przejmuj sie , ze sie nie zalatwia , zalatwi to na 100 % po wylince.
Niewiem jaki jest max. czas nie zalatwiania sie u wezy ale moj (co prawda Regius) nie zalatwial sie 1,5 miesiaca.

Pozdr.
VooDoo

Browar
09-03-2012, 07:23
Boas ma 1,20 m jadl te myszki w odstepach tygodniowych czyli co tydzien jedna

Fryzjer
09-03-2012, 07:51
Mój raz przez 4 tygodnie nie robil kupki ale jadl regularnie co 5 dni ale za to jak po 4 tygodniach walnol kloca to az poczulem w kuchni ;]

Browar
09-03-2012, 14:54
No to mi ulżyło poczekam jeszcze z 2 tygodnie. Wiem że twój boa jest mniejszy od mojego wiec skoro on tyle nie robił kupy a je regularnie to mojemu też się nic nie stanie. Tym bardziej że to dopiero 3 tygodnie i wylinka. Myślę że postawi klocka zaraz po wylince i obawiam się że będzie to duży klocek ja drugi wąż hehe

Browar
13-03-2012, 15:30
Kurde wąż wylinkę zrzucił a kupy jak nie było tak niema (mija już 3 i pół tygodnia). Po wylince włożyłem go do ciepłej wody na 30 minut robiłem masaż i nic. Co z tym fantem zrobić poczekać jeszcze tydzień ? czy może dać coś na przeczyszczenie. Co może podziałać jako środek przeczyszczający (najlepiej naturalny) tak aby nie wyrządził boasowi żadnej krzywdy.

dogo argentino
13-03-2012, 22:59
Ja bym poczekał aż kupka będzie bo kiedyś musi być :). Trzymaj temperaturę w terra około 30 i napewno ją wkońcu zrobi. Ja miałem przypadki kiedy to trwało miesiąc, a kupkę robił około 2-3 dni po wylince.
A kąpiele to wg mnie bardziej dla np gekonów. Poczekaj jeszcze może na odp Pana Zajaczkowskiego , ale wg mnie nie ma powodu do niepokoju.

PS. Sprawdź czy wylinka zeszła z całego węża na 100% bo może została np przy odbycie. To jest tylko teza, która pewnie bardzo się przydaża, ale słyszałem gdzieś o takiej opcji.
Pozdrawiam

VooDoo
14-03-2012, 03:10
Podobno mozna przy karmieniu mysz posmarowac olejem i olej ten zadziala jak srodek przeczyszczajacy.Osobiscie tego nie probowalem...

Fryzjer
14-03-2012, 05:14
Po co smarowac :) sam sie wkoncu wysra tak samo moj nie sral ale wkoncu walnol klocka duzego ;] na polowe basenu

42d3e78f26a4b20d412==