PDA

Zobacz pełną wersję : Czy jest możliwe karmienie 2 węży w jednym terra?



dogo argentino
08-03-2012, 23:12
Chodzi mi o boa c. Oczywiście od kontrolą :), boję się że obydwa mogą zaatakować szczura jednocześnie. Narazie mam 1 boa c. wcześniej trzymałem go razem z tęczowym ale zawsze na czas karmienia wyciągałem jednego i jadł na dywanie w pokoju a drugi w terra.(tak na wszelki wypadek). Niedługo zamierzam dokupić boa c. samca do mojej pieknej no i pytam tak na wyrost.

PS. znalazłem pięknego boa c. około 2m może troszkę ponad - cena 530zł czy sądzicie że to drogo czy w sam raz?? Ma podobno 4 latka.
Jak ktoś miałby taniej to chętnie sie zastanowię. Najlepiej z Wielkopolski

CURTUS
08-03-2012, 23:49
Mysle ze to zalezy od gabarytow terr. - jezeli jest spore - poprostu "wyczaj" moment gdy kazdy z wezy znajduje sie w innym koncu zbiornika i podaj karme "pod nos" penseta - potem trzeba pilnowac aby jeden do drugiego nie polazl:) - jest to prawdopodobnie mniej stresujace dla zwierzakow niz wyciaganie kazdorazowo z terr. - w razie mniejszego zbiornika - rob jak robiles z teczowka:)

dogo argentino
08-03-2012, 23:54
dzięki za informacje w expresowym tempie :)

pppppp
09-03-2012, 00:58
Ja mam dwie zbożowki razem w terra i zawsze na czas karmienia (karmię żywymi szczurkami) jedną wyciagam z terrarium i umieszczam w drugim zbiorniku gdzie je, boasy mam dwa ale trzymam je osobno,
a co do ceny za boa;
hmmmmmmmmmmm ja mam podobnego (5 latek) i bym go za taką kwotę nie sprzedał (wogóle bym nie sprzedał:)) ale jak bym szukał do pary a miał pewność że jest to osobnik przeciwnej płci, ma faktycznie 4 lata i nie jest na nic chory to pewnie bym się zdecydował;
ale ta kwota nie jest mała i śledząc ogloszenia na forum, allegro czy prasie można nawet trafić dorosłego Boa za 250zł a i jeszcze samce są tańsze niż samice (ciekawe dlaczego), kwota przy jakiwej bym się nie wachał to 350- 400zł
ps w Wałbrzychu w sklepie zoologicznym widziałem pięknego dorosłego boa constrictorka (nie znam płci) za 450zł

Sir_bonzo
10-03-2012, 12:13
Zdecydowanie odradzam karmienie w takich warunkach!! Boasy sa lakomczuchami i jest duze prawdopodobienstwo,ze drugi zaatakuje tez. Mozesz mi wierzyc na slowo,ze rozdzielenie ich bedzie latwe .Co do ceny .. hm... musze zobaczyc tego boaska- (nie chodzi tylko o stan zrrowia itp) ale i o podgatunek. Jesli jest to 'kundelek" to zdecydowanie za drogo.

42d3e78f26a4b20d412==