PDA

Zobacz pełną wersję : czerwona żarówka lustrzanka



Marcin Ratajczak
14-03-2012, 02:30
Witam ponownie

Czy można wężowi grzać tylko i wyłącznie czerwoną żarówką lustrzanką ?

Wkońcu on i tak nie widzi czerwonego światła a dzień trwa koło 12 godz więc będzie widział naturalne światło, a czerwone będzie go tylko grzało. A ja w nocy będę mógł go obserwować jednocześnie zapewniając mu dzień i noc oraz ciepło prawda ?
Oczywiście około 1 może 2 w nocy (jak pójdę spać) będę mu lampkę gasił by troche obniżyć temperature.

Czy dobrze myśle czy się jednak myle ?

Acha mam węża zbożowego 40cm

Krzysztof.W
14-03-2012, 05:14
Powiem krótko "tak", ale na noc wyłączaj żarówkę.

Marcin Ratajczak
14-03-2012, 06:19
OK tak właśnie chcę robić tylko, że tą żarówkę chcę wyłączać później, a nie odrazu tak jak się zrobi ciemno na dworze.
I właśnie chciałm się spytać czy światło naturalne dzienne mojemu wężowi starczy ? Bo jeśli przez cały dzień od 7:00 do 2 w nocy będzie się paliła tylko i wyłącznie czerwona żarówka to tylko światło dzienne będzie miał i właśnie dlatego zastanawiam się czy mu dnia nie wydłużać świecąc zwykłą lustrzanką ?

Elian
14-03-2012, 07:35
MOże wyłaczaj ogrzewanie wcześniej nie o 1,2 w nocy. Przecierz w naturze o zmroku się już chłodniej robi i to o to chodzi

DJP
14-03-2012, 09:41
MImo wszystko polecił bym jeszcze specjalną świetlówkę dla gadów. Spory wydatek (największy z całego terraium) ale zdrowie gada jest najważniejsze. Pociesze Cie że nazie starczy że będziesz go wyprowadzał na dwór. A w zime musisz mieć już świetlówe.

Elian
14-03-2012, 10:06
Zbożówce nie jest koniecznie potrzebna UV

pppppp
14-03-2012, 14:01
nie wiem gdzierzymasz terrarium, wiec trudno ocenić ilość dziennego światla jakie przenika do terra, zbozówki nie musza mieć UV ale dobowy cykl świetlny tak, dlatego zamiast czerwonej niech się pali zwykła lustrzanka, a czerwona włączaj dopiero wieczorem jak będziesz chciał gada poogladać (ale wszbko ci się znudzi :) - popatezysz ze dwie godzinki jak zbożowka leży i pojdziesz spać, tygodnia nie wytrzymasz), dlatego rezygnacja z oswietlenia zwyłego na czerwone jest bez sensu, ostatnie stosuj jako ciekawy dodatek a nie podstawę

Marcin Ratajczak
14-03-2012, 22:59
pppppp wiesz ja osobiście nie do oglądania będę miał włączoną tą czerwoną żarówkę ale po to by wąż jej nie widział ponieważ ja cały dzień przebywam poza domem moja zbożówka wtedy się wygrzewa albo śpi, jak wracam o 20:00 to mam dużo pracy w necie i siedzię nieraz do 1-2 w nocy a zwykła lustrzanka się pali zamiast zwykłej lampki biurowej, chce jej bardziej zapewnić dzienną dawkę światła niż ją oglądać (choć wieczorkami po zgaszeniu światła więcej jest aktywana).


Dla wszystkich
Moje drugie pytanie czy mogę cały dzień palić niebieską lustrzanką a od tej 20 czerwoną ?
Niebieska lustrzanka to nie ultra fiolet czy wąż w tym świetle będzie się dobrze czuł ?
Czy tak samo dobrze jak bym palił zwykłą lustrzanką ?

pppppp
15-03-2012, 01:15
Jak nie chcesz ogladać to tym bardziej mija sie z celem stosowanie czerwonej, niebieskie światło też jest słabo widoczne przez gady a wężyk musi mieć dobowy cykl (jasno ciepło w dzień a chłodniej i ciemno w nocy) zbozóweczka zaczyna pełzać jak jej dasisz swiatło i to jest normalne one sa bardziej aktywne nocą
Dlatego nie zastapisz zwykłej lustrzanki niczym innym
ps lustrzanka i tak daje za mało światła i to jeszcze punktowo ale w średnich terrariach to zazwyczaj wystarcza

42d3e78f26a4b20d412==