PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie regiusa



DJP
15-03-2012, 06:02
Mam regiusa od 22 kwietnia. Stosując sie do zaleceni 2 moich znajomych i sklepu zoologicznego już od początku (wiem że niektuży uważają że powinno sie dać wężowi przez tydzieni spokuj) przez pierwsze 2 dni był nie ufny ale nie agresywny. Puźniej było już dobrze do 29 kwietnia w tedy zaczoł być agresywny syczy, prubuje kąsać. Z dziwiło mnie to. Co może być przyczyną takiego zachowania czy może ma to zwiętek z karmieniem?

reveille
15-03-2012, 11:20
hmm moj byl zawsze b.spokojny, nawet bezposr. po karmieniu. to raczej znamienne dla ptyonow. pomysl czy nie zmieniles mu przez ten czas warunkow, czy nie ma zrodla stresu kolo terrarium /pies, hi-fi, etc..
btw aksolotl a nie aksalot, kruszczyce a nie kruszyce ;)

Serpent
15-03-2012, 15:43
z karmieniem raczej nie chyba że jest na prawdę głodny (chociaż wąż potrafi ''odróżnić'' rękę od ofiary, chyba że będzie pobudzony) takie zachowanie może byc też spowodowane tym że jak masz np. terrarium dobrze urządzone, wąż czuje sie w nim bezpiecznie zaklimatyzował się w nim to nawet tydzień w takim terrarium (bez wyciągania i niepokojenia gada) może spowodować że będziebardziej agresywny i nawet skory do kąsania (większosc węży się tak zachowuje) spróbuj go częściej wyciągać od czasu do czasu ''wykąpać'' go powinno to zmniejszyć jego agresję.

Pozdrawiam

Ps. niewykluczone że trafiłeś na regiuska z charakterkiem ;-) każdy wąż jest inny (nawet jeśli chodzi o ten sam gatunek) jeżeli bywają P.reticulatus o łaskawym usposobieniu nie wykluczone że Twój regius ma bardziej wyostrzony ''temperament''

DJP
16-03-2012, 09:41
Ale to niechodzi do konica tylko o charakter bo na początku był spokojny. Dzisiaj przy wyjmowaniu zauważyłem że jest taki agresywny tylko w terraium (od dwuch dni siedzi w nim też mysz której z jakiegoś powodu nie chce jeść) a na rękach, tych samych które wcześciej atakuje, jest spokojny i kompletnie nie agresywny.

Serpent
16-03-2012, 12:19
usuń mysz jak nie wykazuje nią zainteresowania w terrarium czuje się ''pewnie'' więc to normalne że jest bardziej agresywny uważam że nie masz sie o co martwić.

Pozdrawiam

Ps. jeżeli na początku był spokojny to tak jak pisałem mogło to wynikać z tego że jeszcze się nie zaklimatyzował w terrarium.

Marcin Ratajczak
16-03-2012, 15:52
a może będzie miał wylinkę :-)

kwiczek
17-03-2012, 00:32
Przede wszystkim usuń mysz, pote mbierz gadzinke codziennie około wieczora na ręce 15-20 min.Jeżeli syczy i kąsa (napewno jak jest w kłębie)to proponuje najpierw go podnieś jakimś ołówkiem lub podobną rzeczą i na ręce ciepłe najlepiej umyte nagrzane wodą Chwyt pośrodku.Mysz podawa co 3-4 dni na około godzinki potem usuń.(najlepiej specjalne terrarium karmowe)Regiuski są nieswoje przed wylinką słabo widzą.Powodzenia.Z własnych doświadczeń.

DJP
17-03-2012, 01:38
On podobno miał wylinke dzien wszcześniej jak go kupilem czyli 21 kwietnia

DJP
20-03-2012, 03:06
Zaczyna sie uspkajać:}

42d3e78f26a4b20d412==