PDA

Zobacz pełną wersję : problem z kostką kokosową



AgnieszkaM
17-03-2012, 06:33
Mam problem z podłożem w terrarium. Zauważyłam, ze na powierzchni włókna kokosowego pojawiła sie pleśń. Czy może to być wynikiem złej jakości produktu? Dadam, ze używałam dwóch kostek różnych firm. Obie kupione były w sklepie zoologicznym, jedna przeznaczona była tylko dla gadów, druga natomiast niemieckiej produkcji raczej do kwiatów. Czy to mozliwe by w tej kosce były jakieś zarodniki grzybów, przeciez prasowana była pod ciśnieniem? czy ktoś miał juz podobną przygodę? prosze o opinie.

MareQ
17-03-2012, 07:08
Może to być przyczyna złej wentylacji terra (jak sie myle to poprawcie).

-------------
PoZdRaWiAM :)

MaReQ

gg 3427449

AgnieszkaM
17-03-2012, 07:36
To raczej nie jest to. Wentylacja jest dość dobra.

pylius
17-03-2012, 08:06
Agnieszko (ładne imię :-) ) myśle że to wina produktu , wilgotność nie ma nic do rzeczy , kostki kokosowe bardzo dobrze ją trzymają , nigdy nie zauważyłem pleśni na swoim torfie, używam zawsze torfu firmy "Animals" pozdrawiam Witka ;)

Ja Ci polecam torf tej firmy .

Pozdrawiam

AgnieszkaM
17-03-2012, 08:23
Dziękuje:))) A co do kostki, czeka mnie wymiana. Przejrzałam uważnie to podłoze. Napewo nie jest to sam kokos. Znalazłam zmielone cześci innych roślin, a nawet nasiona. mam nauczke na przyszłość, by uważnie sprawdzac co kupuje. No nic, trudno. Pylius - dzieki za radę - mam teraz juz pewność.Pozdrowienia

adampl
17-03-2012, 09:00
Węże nie są moją mocną stroną, ale co do włókniny może się dużo nie pomylę... Firma może mieć znaczenie, ale przecież w powietrzu jest masa zarodników różnych grzybków. Mogą osiąść na każej włókninie kokosowej, choćby tej najlepszej i najdroższej i wypuścić strzępki grzybni.

Elian
17-03-2012, 09:05
A czy ta pleśń była bezpośrednio w miejscu gdzie kostka jest odkryta lub pod basenem z wodą, jakąś podstawką lub coś w tym stylu ?

AgnieszkaM
17-03-2012, 09:31
Basen jest jeszcze pusty, a pleśn pojawiła sie równomiernie na powierzchni podłoza. to chyba jednak wina tej kostki.

Fryta
17-03-2012, 10:40
ja stawiam na słaba wentylację. Jeżeli ta pleśń to taki delikatny puszek to taka powstaje w miejscach, gdzie powietrze jest słabo wymieniane. Znam to z własnych doświadczeń. Problem znika jak sie poprawi wentylację. Jeżeli to nie to, to nie wiem co poradzić.

AgnieszkaM
17-03-2012, 11:06
terrarium stoi narazie puste i jest cały czas rozsunieta przednia szyba. Poza tym wydaje mi sie, ze otwory wentylacyjne sa dość duże.

pppppp
17-03-2012, 14:40
to nie wina wentylacji a podłoża !!! wymień tą pleśniejącą część i trochę ogranicz spryskiwanie, zbożowki nie potrzebują tak dużop wilgotności, te zwierzaki przystosowały się do wszystkich warunków i świetnie sobie radzą

dogo argentino
18-03-2012, 03:42
a ja sądzę podobnie jak pppppp to wina podłoża, a kostka kokosowa do kwiatów zawiera faktycznie czasami różna G.w.. i jest to pewnie tego wina... tak mi sie zdaje...sama napisałaś ze były tam liścieitp. to wszystko wyjaśnia

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==