PDA

Zobacz pełną wersję : jaszczurka dla węża



wwwxxx
18-03-2012, 16:10
czy nic sie nie stanie mojej mahoniówce jak nakarmie ją pare razy jaszczurką zwinką przecież one w swoim środowisku żywią sie nie tylko myszami a taka odmiana na pewno dobrze jej zrobi co o tym myślicie?

AgnieszkaM
18-03-2012, 22:59
Ale zwinki sa przeciez chronone. Nie wolno ich odławiac z naturalnego srodowiska, a tym bardziej zabijać! Zostan lepiej przy myszach.

Leny
18-03-2012, 23:32
Zostaw człowieku zwinki w spokoju. Coraz więcej ludzi zaczyna się nimi interesować ... bez przesady.

Pozdrawiam
Leny

dorotka.z
18-03-2012, 23:36
Zwinki są pod całkowitom ochroną (zresztą jak większość płazów w polsce) tak więc nie można ich łapać czy tym bardziej zabijać! Pozostań jednak przy myszach lub jeśli się upierasz kup mu jaszczurki w sklepie

Leny
18-03-2012, 23:57
"Zwinki są pod całkowitom ochroną (zresztą jak większość płazów w polsce)"
Płazów? :o) O ile mi wiadomo, zwinki to gady ...
wwwxxx dobra rada w Twoją stronę - pozostań przy myszach.

Pozdrawiam
Leny

dorotka.z
19-03-2012, 00:05
Oczywiście zwinki to gady:)))
Pomyliłam się bo na drugiej stronce terrarystycznej ktoś chciał karmić pająka traszkami i też pisałam o ochronie gatunków :).
Nie mogę zrozumieć tylko jednego. Dlaczego "terraryści" nagle chcą urozmaicać dietę swoich podopiecznych. Czy dlatego, że zwinki czy traszki można mieć za darmo? Jeśli tak to chyba minęli się z powołaniem, bo kto inny jak nie miłośnicy gadów, płazów czy innych zwierząt ma chronić polską (i nie tylko) faunę?

Fryta
19-03-2012, 00:47
Dobrze, że użyłaś cudzysłowu. To są rzeczywiscie "terrarysci" a nie terraryści (a moze powinienem napisać eko-terroryści?). Sami coś hodują (moze raczej chowają), często jest to gatunek chroniony lub nawet silnie zagrożony w naturalnym srodowisku, a jednocześnie zabijają krajowe gatunki będące pod ochroną lub wykazują sie w inny sposób brakami podstawowej wiedzy z dziedzin pokrewnych ich zainteresowaniom. Kilka ostatnich postów bardzo wyraźnie to ukazało. Tak, to prawdziwi "terrarysci".

farel
19-03-2012, 03:06
Uważam że to bardzo głupi pomysł. Jeśli naprawdę lubisz gady to się zastanów nad tym.
Ja mam zamiar nakarmić moją zbożówkę pisklęciem sroki(nie są pod ochroną). W gnieździe jest zazwyczaj 3-7 piskląt ja wezmę 1 może 2 a resztę zostawie.

DJP
19-03-2012, 04:09
Zwinka to jeden z NAJgorszych pokramów. Jest pod ochroną, jest zagrożona wyginięciem i może zarazić naszego pupila. Jestem stanowczo przeciw.

Elian
19-03-2012, 06:40
skąd chcesz wziąść piskle sroki ? gniazda będziesz szukał ? Bo ja chciałem nakarmić piskleciem gołębia ale za duże jest jak narazie na moją zbożówke, więc może ....

CD/Tombik
19-03-2012, 06:48
WSZYSTKIE płazy i gady polskie są pod CAŁKOWITĄ I CAŁOROCZNĄ ochroną.
wszystko: padalce , zaskronce, jaszczurki zwinki i zielone i zyworodne i zmija zygzakowata i ropuchy i zabki !!! Tego nie mozna łapać. Pokarm mozna roznie uzupelniac. przeciez mlowiac ogolnie w polsce dostepne sa: maczniaki , zofobasy [drewnojady] , myszy, szczury, kroliki, muchy, komary , cmy , motyle, octowka, meszki, zalezy jak kto woli ale nawet koty i psy, przerozne piskleta oraz jajka i ptaki , dla wiekszych wezy noworodki świń, ryby [ oczywiscie trzeba posiadac karte wedkarska ]

Zeraw
19-03-2012, 10:19
... poniewaz nie dosc ze zwinki sa pod scisla ochrona to twoj waz moze od niej powaznie zachorowac poniewaz jaszczurki sa nosicielami jakiejs choroby ktora jaszczurką nie zagraza a weza moze zabic ...
(Tak slyszalem)

Pozdrawiam
Zeraw

___________________
Elaphe Teaniura Frisey
Iguana iguana

PaWeL^
19-03-2012, 10:36
czesc !

Ja też jestem przeciwny karmieinu gadami i płazami !!!!!!

CD/Tombik co do tych ryb to lepiej bym doradzil aby pójść do sklepu i kupić niż spróbować coś zlowić (karta kosztuje okolo 200zł, a i tak nic sie nie zlowi !!) :] ;)))))

pozdro

Elian
19-03-2012, 12:59
A więc tak karta nie kosztuje 200 zł. Chyba że dla dorosłego. Dla niepełnoletniego całe wyrobienie wychodzi coś koło 100 zł (już chyba z 1 opłatą roczną),a opłata roczna 30 zł. Fakt czy się złowi czy nie to już zależy od umiejętności wędkarskich. A i jeszcze jedno ryby dla węży nie muszą być duże mogą to być np. małe karasie, płotki, leszcze itp. których jest niemiara na dzikich, niezrzeszonych stawach np. umnie w lesie jest taki, tam jeszcze kontroli nigdy nie było no i chyba nie będzie, a są tam nawet samdacze i szczupaki po 80 cm.

MichalDD
19-03-2012, 16:04
A tymi malymi swiniami to jakiego weza sie karmi? :)
Schabowe tez by zjadl?

farel
20-03-2012, 00:17
Gniazdo mam upatrzone. Wczoraj sprawdzałem jest 7 jaj więc jeszcze poczekam. Elian jak duży jest twój wąż?

DJP
20-03-2012, 03:05
Wadą karmienia gadów płazami i gadami jest to że chora mysz, szczur, inny gryzoni świnia i inne ssaki raczej nie zarażą naszego zwiarza ale przypadki zachorowani od ssaka są bardzo żadkie. Innaczej jest z gadami i płazami te chorują na choroby przez które nasz wąż będzie chorował. Dlategho najlepiej danają sie ptaki, ryby i ssaki.

Elian
20-03-2012, 04:37
Jest to zbożówka ok. 60 cm.

PaWeL^
20-03-2012, 05:12
czesc

Elian u mnie np. jest ciężko coś zlowić (coś większego) a takich do 20 cm to jest doożo ! a co do umiejętności to chyba nie jestem taki zły bo przecież terrarystyka i wędkarstwo to moje hobby !!

a co do kątroli to są dosyć często :)))))

co do karty to jest tak jak ktoś wogóle nie ma to placi więcej za zalożenia. dla dorosłych jest z opłatą na łódz ok 200zł, dla studętów zniżka ok 130zł poniżej 16 lat ok 70 zł z łodzią :]

za 2 tyg. 8 rejon :)))

pozdro

xol
20-03-2012, 06:02
Wyśmiejcie mnie, ale jak dla mnie to makabryczny pomysł...

Lord_Leoric
25-03-2012, 04:28
Jak to jakimi????? :) A Pytony Tygrsysie? Bo o siatkowanych to juz nic nie mowie ;)



Pozdrawiam

Lord_Leoric

::::::::::::::::::::::::::

- Elaphe guttata 0.1.0
- P. m. molurus 0.0.1

::::::::::::::::::::::::::

42d3e78f26a4b20d412==