PDA

Zobacz pełną wersję : czyy mleczny nadaje sie na pierwszaego weza?



snakee
25-03-2012, 04:48
mam zamiar kupic weza zastanawiam sie na d mlecznym lub zbozowym, podobno zbożowy jest prostszy w hodowli ale czy mleczny nadaje sie na pierwszego weza może polecacie coś innego????

CD/Tombik
25-03-2012, 04:54
mleczny wydziela smierdzaca ciecz z kloaki w razie niebezpieczenstwa. COs podobnego do skunksa. A poza tym nie polecalbym trzyamani parki bo wystepuje kanibalizm. Zbozowki lepsze

Serpent
25-03-2012, 05:45
możesz spokojnie zacząć od mlecznego zdarzaja się osobniki niechcące przyjmować samodzielnie pokarmu lecz to raczej wyjątki większosc je bez problemów młode wężyki są żarłoczne i dosyć szybko rosną co do wydzieliny to owszem zdarza się iz biorąc go na ręke może ''opryskać'' własciciela lecz bez szkody dla niego i jeżeli trzymać to tak jak wspomniał CD/Tombik osobno (jeżeli nie chce się mnozyć) Lampropeltisy potrafią zjeść nie tylko przedstawicieli własnego gatunku ale również inne węże, jeżeli podoba Ci się ten wężyk to spokojnie możesz go trzymać nie obawiając się iz będzie sprawiał jakieś wielkie kłopoty.

Pozdrawiam

snakee
25-03-2012, 06:11
a co możecie jeszcze polecić(na poczatek)z niedużych weży oprócz ponczisznika i mohoniwego ????

snakee
25-03-2012, 06:15
czy wąz królewski tez wydziela ta śmierdzącą wydzielinę???

Serpent
25-03-2012, 06:46
tak też wydziela wydzielinę, z niedużych węży np. Nerodie, Heterodony, Eryx, Natrix, Opheodrys, większosc gatunków z tych rodzajów nie przekracza 1-1,5 metra najłatwiej w polsce dostępne będą węże z 1 i ostatniego rodzaju.

Pozdrawiam

CD/Tombik
25-03-2012, 07:14
Ja polecam węża zbozowego ktorego sam niedlugo bede kupowal wrecz hurtowo. Mysle ze wogole elaphy sa najfajniejsze i najlatwiejsze w hodowli :) Mnie szczegolnie rusza wiele odmian barwnych e.guttaty

42d3e78f26a4b20d412==