PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY!!!!



jowinka
29-03-2012, 13:20
JAKIE SA POWODY MĘTNIENIA OCZU POZA WYLINKĄ wylinka była 2 tygodznie temu to pyton regius ma 1.2m dłygosci wię juz nie malutki od wczoraj zmętniały jej oczy i stała się apatyczna ??? z czym to może byc zwiazane ?

pppppp
29-03-2012, 13:49
hmmm, pewnie ponowny proces linienia; jeden z moich boasków (ma dwa lata i z 1,5m) niedawno przechodził wylinkę dwa razy w miesiącu!!! sam się zdziwiłem bo zdarzyło mi się to pierwszy raz ale obie przebiegły bez kłopotu i wszystko jest ok, może to samo wystąpiło u twojego pytona

DJP
29-03-2012, 15:02
U mojego regiusa (chyba) było podobnie bo sprzedawca twierdził że miał wylinke 21.04 a on przeszedł ją drugi raz wczoraj. Możliwe że sprzedawcy się coś pomyliło.

Krzysztof.W
29-03-2012, 16:00
Czasami tak sie zdarza że w skutek oddziaływania hormonu tarczycy, nadczynności ( jak się nie myle ).
Zdażają się takie częste wylinki.

DJP
30-03-2012, 01:39
A może być to niebezpieczne dla naszego gada? Jeśli tak to jak to leczyć?

SNAKES
30-03-2012, 03:52
Witaj,

jeśli oczy węża wyglądają tak:
http://www.snakes.pl/pictures/shedding01.jpg
oznacza to że wąż przygotowuje się do ponownej wylinki.

Powodem czasami jest rana skóry - jeśli jest to wylinka następująca szybko po drugiej, w ten sposób skóra się regeneruje.
Byćmoże wąż miał gdzieś otarcie, którego nie zauważyłaś i teraz będzie ponownie liniał.

Byćmoże w ostatnim czasie był lepiej karmiony:)

Jeśli wylinka przejdzie bez problemów - nie powinno być powodów do niepokoju.

Pozdrawiam

DJP
30-03-2012, 04:42
U mnie było bez większych problemów oprucz tego że seszła płatami. Ale już jest po i nic nie pokojącego sie niedziało.

jowinka
31-03-2012, 13:53
Dzięki była mocno poraniona i faktycznie coraz bardziej wygląda jak by sie przygotowywał do linienia dzis kąpałam ja w dużej wannie i byla cała szcześliwa podem zszedł malenki kawałek wylikni z brzucha poprzednia wylinka schodziła potwornie kompałam ja codziennie i pomagałam bo bez tegonie nie dała by rada zreszta sama nastawiała nawet głowe zeby jej pomuc choc nie cierpi jak sie ja dotyka po głowie najgorsze były nozdrza prawie godzine dziennie moczenia ledwo co cie skonczyla poprzednia a tu juz druga nie wiedzialam co sie dzieje ale z postów waszych wynika ze to proces leczenia ulżyło mi :)

jowinka
02-04-2012, 11:46
i juz po wylince czy jezeli na skórze sa jeszcze jakies nie do konca doleczone miejsca nadal mam sie spodziewac szybkiej wylinki?

42d3e78f26a4b20d412==