PDA

Zobacz pełną wersję : myszy hodowla 3 szybkie pytanka



Marcin Ratajczak
31-03-2012, 07:36
Witam, wiem, że duża część osób która hoduje kilka węży ma również hodowlę myszek dlatego kieruje to pytanie TUTAJ dla miłośników węży.

Mam 2 samiczki i 1 samca w akwarium gdzie są na spodzie trociny a w doniczce siano, i strasznie te myszy śmierdzą !!!
- Czy mogę je trzymać na balkonie ? (na balkonie mam cały czas cień)
- Jak temperatura może się wahać ? (od ilu do ilu)
- Czy to normalne że raz po raz samiec dziobnie samiczke, że ona zapiszczy ? ( i na odwrót )

Czy coś jeszcze powinienem wiedzieć na temat hodowli tych gryzoni jeśli tak to bardzo proszę piszcie.

Fryzjer
31-03-2012, 11:00
Witam takze mam juz wlasna chodowle myszy i szczorkow takze po 2 samiczki i samca.Robie tak trzbea miec kilka akwarium bo jak samiczka bedzie rodzic trzeba ja przniesc do osobnego akwarium i tam czekac az podrosna jej dzieci i juz biegac ze swoimi.
1. Ja swoje trzymam na poddarzu na podworzu i nic im nie jest
2. Tego nie wiem nazime je napewno schowac ale w wiosne,lato i jesien moga tam byc.(Mlode myszy to dzikusy i nie lubie ich szczurki lepsze)
3. Tak on ja dziobie i potem wiadomo co ;]

tea
31-03-2012, 14:35
Raczej bym ich nie trzymał na balkonie, bo nie jestem sadystą.
Biedne myszki.
A do smrodu można się przyzwyczaić.
Dziobia to się bociany, ale myślę że to dobry znak i początek do jakiegoś numerku.

Ja moje myszki trzymam w zamrażarce :-)

Pozdrawiam.

Elian
31-03-2012, 15:02
Wcale nie trzeba przenosić samiczki ja mam cały czas z samcem i nic się nie dzieje. Na balkonie nie wiem, to zależy jaka jest temperatura w nocy no i żeby podczas deszczu nie zalało ich.

STIW
31-03-2012, 16:38
Ja do tego smrodu to sie migdy nie przyzwyczaje i dlatego moje myszy trzymam w pywnicy.Ale na balko nie tez moga byc tylko chroń od deszcy i słonca(normalne). pozdrawiam

Marcin Ratajczak
31-03-2012, 16:52
Chciałbym na balkonie je trzymać, ale nie wiem czy nie jest za zimno.

Do jakiej najniższej temperatury myszki mogą być na balkonie ?

Marcin Ratajczak
31-03-2012, 16:57
Ty FUSIE !!!

Pogadamy za miesiąc jak będziesz chciał noworodki :-)

Chyba, że weźmiesz myszki do siebie skoro tak szybko się przyzwyczajasz do smrodku :-)

tea
01-04-2012, 01:43
Mam nadzieje, że wychodujesz pełnowartościowe noworodki.
A co do smrodu to dobrze, że śmierdzą bo inaczej twój Wicek by ich nie poczuł i nie zwróciłby na nie nawet uwagi.
Felek wczoraj dał radę z zamrożonym noworodkiem. Nie wiem nawet czy się dobrze rozmroził.

Marcin Ratajczak
01-04-2012, 03:55
TY FUSIE odnosiło się do "tea"

Mój WICEK dostanie dzisiaj noworodka :-)

a co do hodowli myszek to nadal nie wiem w do ilu może spaść w nocy temperatura by myszki przetrwały ???

pppppp
01-04-2012, 04:13
spokojnie możesz trzymać je na balkonie już teraz, wstaw tylko jakiś domek co by ich chronił od zimna i slońca, jak pisałem mam szczury i są na balkonie już od początku maja do pazdziernika a potem je przenosze do piwnicy, dokładnych wachań temp nie znam ale to nie takie ważne przecież to zwierzaki stałocieplne ale przyjmij granicę 10-30C, a podgryzanie sie jest normalne i wcale nie świadczy o agresji, zwierzaki ustawiają hierarchię w stadzie, walcza o pokarm itd

Marcin Ratajczak
01-04-2012, 07:42
Domek ? Czy to znaczy jakąś doniczkę odwróconą ?

Na razie mam doniczkę odwróconą i wysłaną sianem.
Czy może zamiast sianka dać im jakąś szmatę ???

Elian
01-04-2012, 11:47
widze że Ty chyba nigdy nie miałeś doczynienia z jakimi kolwiek gryzoniami. Przecierz to banał jest czy to ma być doniczka, czy pudełko po margarynie czy jeszcze coś innego. Ze szmaty zrobią trociny więc i tak to nie ma sensu.

xol
01-04-2012, 12:20
Akurat średnio banał, bo z pudłeka po margarynie pewnie też zrobią trociny ;) Domek musi byc z trwałego materiału, żeby nie pogryzły, i tyle.

Elian
01-04-2012, 13:15
no i jesteś w błedzie. Ja mam pudełko z margaryny i jakoś wcale go nie pogryzły. I wcale nie musi być z twardego materiału. Widze jak się znasz.

Metus
01-04-2012, 13:54
przestancie sie klucic kto ile wie... kazda z waszych informacji jest cenna. tnx i juz dajcie spokoj.

xol
02-04-2012, 00:56
To może masz inne myszy ;)

jowinka
02-04-2012, 11:44
gryzonie gryza materiały naturalne i twarde i miękie pudełko po margarynie prawdopodobnie jest plastikowe i dlatego nie interesujace, ale musza miec cos do gryzienia bo maja zeby bez korzeni które cały czas rosna i musza je tepic co do temperatur sa mało waze musza miec tylko z czego sobie zrobic gniazdo przeciez te gryzonie zyja w naszy warunkach wolno, piwnica jest ich naturalnym srodowiskiem nawet ciemna czy strych balkon najmniej ale latem spoko byle był domek np z drewna nich go gryza :))
walka o chierarchie jak w kazdym stadzie jest naturalna co do przenozenia młodych nie konieczne co do smrodku nie unikniony ale ja bym sie nie przyzwyczaiła :))
tylko pojedyncze osobniki (samotne) w piwnicy bez towarzystwa szybko padaja ale jak jest stado czuja sie dobrze i mnożą na potege powodzenia

42d3e78f26a4b20d412==