PDA

Zobacz pełną wersję : Wąż zbozowy nie chce jesc



AMZ
02-04-2012, 03:07
Dalem swojemu wezowi chomika i stalo sie tak jak nifgdy dotad udusil go i nie zjadl, niedlugo potem mial wylinke takze mam podejrzenie ze zrobil to wlasnie z tego powodu. ale teraz dalem mu mysz i boi sie do niej podejsc, widac ze jest glodny, ale nie chce jej zaatakowac. przypuszczam ze ten chomik mogl cos zrobic (moze ugryzl go) i dlatego teraz nie chce jesc. Potrzebuje pomocy jak rozwiazac ten problem

Serpent
02-04-2012, 03:44
widac ze jest glodny nie da sie tego zobaczyc jak niechce jest to daj mu za 2-3 tygodnie wtedy na pewno zje.

Pozdrawiam

AMZ
02-04-2012, 06:24
Tylko ze on juz ponad 4 tygodnie nie jadl jak go obserwuje to wyglada to tak jakby jej sie bal

pppppp
02-04-2012, 11:54
jaki duży jest twój wąż, wnioskuję że dorosły skoro karmisz chomikami jeżeli tak jest to miesiąc głodówki nic złego mu nie zrobi, jednak nie polecałbym chomików na przyszłość jako karmę

Metus
02-04-2012, 12:25
a dlaczego nie powinno dawac sie chomikow??? ps slyszalem ze szczury w ogonie maja cos trujacego... nie zaszkodzi to wezowi??

STIW
02-04-2012, 13:20
Chomików nie powinno sie dawać dlatego,że sa agresywne i moga zranić weża tak jak mi sie to przydazylo.A szczury podaje sie normalnie bez obaw.

Fryzjer
02-04-2012, 14:27
Ogon szczura jest niebezpieczny np. dla kota albo psa,waz jest gadem i przetrawi wszytko ;].Wiekszosc kotow gry poluje na szczury maja w genach ze ogona maja nie jejsc ale zdazaja sie wypadki np moj kot zapolowal i go nie ma juz wsrod zywych.

^Czyzu^
03-04-2012, 15:43
Mój wąż też nie jadł przez ponad 6 tygodni. Kupowałem szczura i musiałem go wyrzucać, bo dusił i niechcial go jeśc. Po tym okresie coś mu przeszło i zaczoł normalnie jeść, nawet z zwiększonym apetytem. Pozdrawiam

Ray
09-04-2012, 05:16
chomikow nie dawaj bo zeczywiscie sa agresywne;zwlaszcza Roborowskiego;co do ogona to tak jak Stiw rzekl waz da rade strychninie w ogonie szczura;to ze waz zostal ugryziony na pewno nie wplynelo na to ze sie boi;moj juz tyle razy zostal pogryziony, nawet po glowie, ze powiniensie bac wlasnego cienia;), a dopiero dwa dni temu wtrzachnal szczura;mozesz jeszzce mu dawac pisklaki korczakow-jednodniowki;jesli niedaleko Ciebie jest jakas ferma kurza, to moglbys nawet dostawac je za darmo bo czesto wyrzucaja po prostu niektore osobniki bo nie odpowiadaja wymogom produkcji, a dla weza jak najbardzie;
twoj waz po prostu nie jest glodny;moj nie jadl kiedys potora miecha i spoko(a wspomne tylko, ze rekord nalezy do pytona-odnotowano przypadek jak nie jadl przez poltora roku, poczym zjadl swinke i znowu nie jadl przez rok)
narka

CD/Tombik
09-04-2012, 05:20
No tak ale pytony maja raczej spokojny tryb zycia i nie musza "zuzywac" takiej ilosci energi jak w/w e. guttata.

SNAKES
09-04-2012, 06:37
Cześć,

piszesz "moj juz tyle razy zostal pogryziony, nawet po glowie, ze powiniensie bac wlasnego cienia;)" - szczerze mówiąc wcale nie ma się z czego cieszyć. I wcale nie ma się czym chwalić.
To akurat świadczy o Tobie jako opiekunie a nie o wężu.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==