PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjecie pupila



Vampaya
03-04-2012, 11:00
Witam :) juz na poczatku powiem ze nie bedac skromnym chcialem sie najzwyczajniej w swiecie pochwalic ulubiencem. Jak widac to Boasek samiec. Niedlugo zamierzam dokupic mu towarzyszke zycia he he :) co prawda jeszcze jest z mlody do rozrodu ale zanim samiczka dorosnie bedzie w kwiecie wieku.

A wlasnie i jeszcze chcialem sie zapytac o nastepujaca rzecz. Hmmm ? Kupilem tego "lobuza" trzy latka temu w normalnym sklepie zoologicznym chyba bardziej z ciekawosci sprowadzili tego boaska niz dla szybkiej sprzedazy. Do tej pory nigdy juz nie widzialem w tym sklepie Boa bywaja oczywiscie inne ale bylem pierwszy :) Nie o to jednak chodzi. Czy z kazdym jednym zwierzaczkiem objetym przez CITES powinny byc jakies papierki? Czy powinienem dostac no nie wiem jakis papierek ktory swiadczyl by o tym ze ten wlasnie Boasek jest z hodowli a nie z odlowu?
To chyba juz wszystko z gory dziekuje :)

SNAKES
04-04-2012, 04:26
Witaj,

Bardzo ładny pupil:)

teoretycznie z każdym zwierzęciem chronionym powinny wędrować odpowiednie dokumenty.
W praktyce - jeśli kupiłeś tego węża przed 1 maja 2002, nie miałeś obowiązku zachować jakichkolwiek dowodów zakupu czy innych dokumentów.
W związku z tym powinieneś go zarejestrować w najbliższym Starostwie Powiatowym na podstawie oświadczenia woli (które mówi iż właśnie wtedy nabyłeś pupila).

Instrukcję i wzory dokumentów znajdziesz na http://www.snakes.pl w dziale CITES.

Powodzenia w hodowli i rejestracji!
Pozdrawiam

Gacek
07-04-2012, 01:58
snakes a wiesz moze jak to jest z rejestracja pajaczków objetych cites,dodam tylko tyle ze pajaczki kupiłem "łyse" bez zadnych rachunków czy dokumentów.Poprostu je mam i chciałem je zarejestrowac tylko nie wiem jak.

P.S Własnie ide czytac dział cites na twojej stronce :)

Gacek
07-04-2012, 04:30
snakes a co z tymi zwierzetami które były kupione po 30 kwietnia 2002 ?? jesli nei mam na nie nic nawet rachunku a nie wcisne kitu ze tyle juz maja jak to małe pajaczki ??

42d3e78f26a4b20d412==