PDA

Zobacz pełną wersję : klej polimerowy



majusia10
13-07-2013, 09:55
wlasnie zrobilem sobie pokrywe z plyty osb gdzie musze zamontowac swietlowke i siatke wentylacyjna i zastanawiam sie czy moge to zrobic za pomoca kleju polimerowego (taki przezroczysty) bo on nadaje sie do drewna czy moze raczej silikonem akwarystycznym (nie wiem czy zlapie plastik do drewna)... wiec ktorym mam to skleic? innych nie mam... terra bedzie wilgotne.. pozdro prosze o szybka odpowiedz

hopkins
13-07-2013, 16:53
No wlasnie co z tym klejem polimerowym? Chce skleic terra ze sklejki dla zolwia stepowego i nie wiem czy mu ten klej nie zaszkodzi. I jeszcze jedno: czym mozna taka sklejke pomalowac???

Z góry dzieki!

Dzik
14-07-2013, 06:21
nie wiem czy klej polimerowy nadaje sie ale sylikon napewno tak ja mam sylikonem połączone szybe z kawałkiem drewna i trzymie. A sklejke można pomalować.

DEXiu
14-07-2013, 14:57
Kleju polimerowego zdecydowanie ODRADZAM używać gdyż większość tego typu klejów jest silnie toksyczna i może być niebezpieczna dla zwierzaka. Najlepiej terra z OSB czy sklejki jeśli chcesz łączyć płyty to sklejasz klejem do drewna (np. TYTAN vicol) a narożniki uszczelniasz silikonem akwarystycznym. Poza tym WSZYSTKO w terra najlepiej jest kleić właśnie takim silikonem bo masz pewność że nie jest toksyczny czy szkodliwy. Jedynie oprawek na żarówki i innych paściów :) narażonych na wysoką temperaturę nie kleimy silikonem tylko mocujemy mechanicznie (czyli np. przykręcamy). Silikon trzyma się wszystkiego - jednego się trzyma lepiej innego trochę słabiej ale ogólnie wszystko chwyci.

Sklejkę pomalować można a nawet zaleca się.

hopkins
15-07-2013, 09:31
Dzieki!!!

42d3e78f26a4b20d412==