PDA

Zobacz pełną wersję : Użądzenie terrarium



Asia15
03-09-2011, 14:05
Cze, mam zamiar kupić węża zbożowego, jednak wcześniej muszę zamówi dla niego terra. No i tu jest problem... jakie urządzenia mam w nim zamontować, jakie świetlówki, kable, promienniki itp.?
Z góry dzienki

Asia15
04-09-2011, 04:22
Eh... chiba nikt mi nie odpisze :(
Ale ja musze wiedzieć!
Mam kilka pytań:
Jakie świetlówki potrzebuję zamontować do terra? Czy wystarczy jedna świetlówka Repti Glo 5,0 30W/91cm na terra o wymiarach 100x40x50? Czy moje terra będzie musiało być krutsze do tej świetlówki? Jak tak to o ile? Czy ta świetlówka daje wystarczającą ilość ciepła, światła i promieni UV? Jak nie to czy muszę zamontować jeszcze jakieś promienniki (jak tak to jakie). Czy świetlówka z promieniami UV powinna się świecić cały czas, czy tylko co kilka dni? I czy u zbożówki stosuje sie kable grzewcze?
Prosze, odpiszcie!!!!

Wiesław Pyć
04-09-2011, 06:15
Witam.
Po pierwsze swietlowki Repti Glo sa potrzebne gadą ktore musza miec promienie UV a weze nie potrzebuja, ale nie zaszkodza.(ja u swojej zbozowki nie mam UV).
Do oswietlania wystarczą 2 lampy lustrzanki np. firmy OSRAM. U zbozowki kable grzewcze mozna a natew powinno sie stosowac(chocby dla bezpieczenstwa, jesli siadzie jedno zrodlo ciepla to jest drugie). W zalaczniku jest zdjecie lampy lustrzanki.

Zdjęcie jest zaporzyczone ze strony www.snakes.pl .:))))

Wiesław Pyć
04-09-2011, 06:28
Jak bedziesz miala jakies pytania to do mnie.
Nara.

Asia15
04-09-2011, 08:04
Hmmm... A moge użyć świetlówki i kabla? To wystarczy? W końcu każdy gad potrzebuje troche UV, a tej żarówki nie mam za bardzo jak zamontować.

Wiesław Pyć
04-09-2011, 12:34
Tak mozesz uzyc i tego i tego. To w zupelnosci wystarczy. A co do zarowki to musisz cos wymyslec:)))

Black
04-09-2011, 14:21
I tu i ja mam pytanie:)
Czy montujac promienik (zarowka 60W) w oprawie z doniczki glinianej dogorynogami (sprawdza sie u kameleona) czy waz nie bedzie sie tam pchal? Chodzi mi o to czy nie poparzy se glowy. Czy weze sie pchaja na zarowki?

Podrawiam!
Dawid

Wiesław Pyć
05-09-2011, 02:44
Węże maja skłąnność do owijania sie wokol doniczki. Ja swojego weza ogrzewam kablem grzewczym a zarowke mam zamontowana na zewnatrz terra. Zarowki nie daja tak duzo ciepla(chyba ze jest ich wiele). Jesli zarowka w doniczce bedzie oslonieta siatka metalowa(tak zybys mogl zmieniac zarowke) to sie nie poparzy.
nara

Moby_
13-09-2011, 07:59
a jak duze powinno byc terra dla zbozowki?? moze byc 2-u pietrowe wysokosci 60 szer. 60 dlugosc 40 i to na pol tylko bym zrobil taki zejscie


pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==