PDA

Zobacz pełną wersję : Polski wylęg PYTHON REGIUS !!!



Evoker
17-04-2012, 13:19
Fotki w załaczniku
Uwaga!
Zgodnie z przypuszczeniami z moja para Python Regius doczekała się potomstwa! 04-04-2003 moja samica zniosła 5 dużych zdrowo wyglądających jaj.
Masę pracy, cierpliwości, ryzyka, systematyczności, nerwów, załamań i studiowania literatury zajęło stworzenie warunków które dowiodły, że można rozmnożyć te węże w .....Polsce ...w Opolu !!!!!!!!!!!!!!
Po 57 dniach 02-06-2003 rankiem rozpoczęło się klucie i w efekcie czego mam 4 piękne zdrowe pytonki /35cm/, pięknie wybarwione !!!!!!! /foto w załączeniu/.

Nadmienię, że moja para posiada odpowiedni wpis rejestracyjny czyli zgodnie z literą prawa jest 100% legalna. Dodatkowo lekarz weterynarii sporządził protokół i po kolejnej wizycie wyda świadectwo urodzenia w niewoli co pozwoli na bezproblemową rejestrację maluchów nowym właścicielom....
Tak więc młode podlegające CITES będzie można śmiało rejestrować w urzędzie!

To tyle przechwałek

Evoker
17-04-2012, 13:24
inne foto po wykluciu, 1 załacznik na post... ogranicza.

Trębik
17-04-2012, 13:26
Gratulacje moze kiedys podzielisz sie swoimi doswiadczeniami (jak ochloniesz ;) ) . Jest troche o rozmnazaniu tych zwierzat po angielsku, podejrzewam ze i po niemiecku. Po polsku prawie wogole niema. Pobowalem niedawno cos znalezc ale poleglem.

VooDoo
17-04-2012, 13:28
Hehe :))) Gratulacje !
Wiedzialem , ze ci sie uda ! Ale sie ciesze :)
A tak pozatym to za ile chcesz sprzedac maluchy ?
Jeszcze raz gratulacje :)

P.S. Ciekawe ile samica teraz zje ;)

El Shuya
17-04-2012, 13:54
Bardzo gratuluje i co tu ukrywać troszkę zazdroszczę.Mnie w tej chwili wyklówają się sinaloe (wiem że to brzmi troszke śmiesznie w porównaniu z twoim sukcesem ale też sie ciesze) Jeszcze raz ogromne gratulacje.Maqm prośbe postaw najlepiej posta z dokładnym opisem jak tego dokonałeś.Unikniesz wielu maili z tym samym zapytaniem i nie bedziesz przeklinał swojego sukcesu który przełoży się na swego rodzaju popularność.

Sir_bonzo
17-04-2012, 14:25
W poznanskim zoo (starym) jest to jeden z najlatwiej mnozacych sie wezy.... !!!!

STIW
17-04-2012, 15:08
W zoo nie tylko węże się mnożą :) ale tu mowa o własnym sukcesie w chodowli.Ja Ci szczerze gratuluje sukcesu i tak samo ja El Shuya zazdroszcze bo jest czego.pozdrawiam

EwaK
17-04-2012, 22:59
A ja poza maluchami gratuluję, że pewnie jako jeden z pierwszych ( o ile nie peiwszy) zadbałeś o rejestrację dorosłych i spełnienie warunków umozliwiających rejestrację młodych. Może jak już je zarejestrujesz, to dasz informację w dziale CITES, jakie warunki musiałeś spełnić (wizyty weterynarza po złożeniu jaj etc.), pomoże to innym.
Pozdrawiam
EwaK

jowinka
18-04-2012, 00:02
Evoker twoje maleństwa są śliczne :)))!!! ja napewno bede miała tysiąc pytań bo mam samiczke pytona królewskiego o niezwykłych cechach osobniczych.

Evoker
18-04-2012, 00:21
"Autor: Sir_bonzo (---.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 03-06-03 22:39

W poznanskim zoo (starym) jest to jeden z najlatwiej mnozacych sie wezy.... !!!! "


Proszę..... "jeden z najlatwiej mnożacych sie węży.... !!!!"
oszczędź nam tego...

SNAKES
18-04-2012, 02:08
Witaj,

jeszcze raz gratulacje!!!!
Cieszę się, że się udało i równie mocno cieszę się że zdecydowałeś się na przejście całej procedury formalnej, żeby uzyskać wszystkie konieczne dokumenty. To naprawdę ważne:)

Pozdrawiam

Fryta
18-04-2012, 02:39
:) Gratuluję.

Mi ostatnio w Inspekcji Weterynaryjnej powiedziano, że żadnego dokumentu nie wystawią, bo nie wiedzą jak ma wyglądać. :( Może ktoś ma jakiś wzór??

SNAKES
18-04-2012, 02:42
Cześć,

Myślę, że trzeba taki wzór stworzyć i podpowiedzieć im trochę:)

Daj znać na priv - pomogę coś przygotować i można im dać jako propozycję PST:)

Pozdrawiam

CURTUS
18-04-2012, 02:54
GRATULUJE!!! :)))
Zdiecie mnie przekonalo , ze to nie pic/na wode ;) w wykonaniu kogos kto kupil regiuski z ostatnio "zalewajacych" nasz kraj transportow z Ghany - pomimo ze Twoj sukces "zbiegl sie" z pojawieniem sie wlasnie mlodziutkich P.regius w sklepach.
Naprawde jestes jednym z niewielu ktorym sie to udalo:)))
Zycze powodzenia z odchowem i z nastepnymi miotami za rok:)
Pozdrawiam:)

Evoker
18-04-2012, 03:31
1. Gdy uzyskam wszystkie dokumenty to udostępnię ich terść bądź skany na forum
2. Pytony Królewskie z importu z Ghany to inny sort zwierząt i nie zamierzam z nimi konkurować
3. Mam dokumentację foto i video....

CURTUS
18-04-2012, 03:43
Sorx - zostalem chyba zle zrozumiany:/
Ja NIE kwestionuje Twojego osiagniecia - gratulacje byly szczere:)))

Krzysztof.W
18-04-2012, 03:44
Wielkie gratulacje EVOKER.

TYLKO TAK DALEJ.


Pozdr.
Krzysztof.W

pppppp
18-04-2012, 06:32
Gratulacje EVOKER!!!!
a do Sir_bonzo i co z tego???, jak byś sam miał parę sztuk swojego przychówku Regiusów mógłbyś kwestionować radość innych a mówienie o tym co było w zoo jest żałosne

PS. w lutym byłem w "starym" ZOO w Poznaniu i żadnych Regiusów nie
widziałem i nie pisz że żle szukałem bo spedziłem w małym budynku z gadami ponad dwie godziny

MichalDD
18-04-2012, 06:46
Gratuluje sa piekne!

Czy ten okaz na zdjeciu ma w rzeczywistosci taki zolty oddcien plam? Jesli tak chetnie bym go odkupil.

sułek_
18-04-2012, 07:04
gratulacje!!!
w Krakowie jeden ze znajomych hodowców z prawie 30letnią praktyką jużod 6 czy 7 lat próbuje z regiusami (3,2) i nic!
pozdrawiam

Evoker
18-04-2012, 07:13
Info z ostatniej chwili!
Ostatnie 5-te jajo otworzyłem ręcznie /48h po pierwszym kluciu/, delikatnie naciąłem nożyczkami. Wewnątrz 5-ty maluch - ŻYWY!
Pozostawiam go w jaju aż sam wylezie, tak więc 4szt w jajach, 1 szt śmiga po terra.
do Michała: TAK to sa te kolory, grzbiet pierwszego osobnika jest całkowicie złoty bez przebarwień, boki to standard. Myślę, ze załoga dziś opóści jaja.

Osoby zainteresowane kontakt witslu@wp.pl, odpowiadam tylko na poważne e-mail.

coolary
18-04-2012, 10:04
Witam!!

GRATULACJE!! To wielkie osiągnięcie jak na warunki Polskiej terrarystyki. Fajnie że komus sie w końcu udało. Gratulacje Evoker :-))

Lord_Leoric
18-04-2012, 16:05
Kurcze ...... normalnie ŚLICZNE SĄ TE MALUCHY!!!!!!!!!! :-))))))

GRATULUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!! :)


Tez ci nawet zazdroszcze :) Bo maluchy sa naprawde przesliczne!! :)

Gdyby nie to ze musze sie teraz zajac budową terrarium dla mojego pytona tygrysiego to napewno bym jednego od ciebie odkupil :-)!!

Gratuluje i oby tak dalej!!


Pozdrawiam

Lord_Leoric

__________________________________

- Elaphe guttata 0.1.0
- Python molurus bivittatus 1.0.0

__________________________________

kwiczek
19-04-2012, 10:28
Przyłączam się do wszystkich poprzedników Gratulacje tak trzymać!!!!!!

Leny
19-04-2012, 10:43
Ładne młodziaki ...

Pozdrawiam
Leny

Evoker
20-04-2012, 00:57
Dla wszystkich zainteresowanych rezerwacją/zakupem młodych - http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=31&i=2983&t=2983
Nowe foto w załaczniku.
Pzdr

Evoker
20-04-2012, 12:50
Kończąc ten temat informuję, że maluchy są zdrowe, nadzwyczaj grubiutkie i małopłochliwe. Jeden jest dosyć zadziorny i stara się kąsać. Przechodzi mu to po chwili, prawdpodobnie zostawię go sobie bo ma charakter...
Ostatnią 5-tą sztukę /po cesarce/ samodzielnie wyjąłem z jaja bo śluz obsechł, jest OK. W przyszłym tygodniu spodziewam się pierwszej wylinki i będzie pierwsze karmienie.
[b] Dziękuję za wszystkie gratulacje, dają poczucie że to wszystko ma sens. Jednocześnie dziękuję Łukaszowi /www.snakes.pl/ za cenne wskazówki i chęć współpracy !!! [b]

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=31&i=2983&t=2983

42d3e78f26a4b20d412==