PDA

Zobacz pełną wersję : jak zacząć ?



gienek
14-07-2013, 13:18
Przed dwoma dniami, w środku nocy rozszczelniło się moje akwarium, 450 litrów, po prostu w rogu puścił silikon i kilkadziesiąt litrów wody zalało pokój(reszte złapaliśmy w wiadra).Nie chce już zaczynać od nowa, boję się ponownej awarii.Jednak szkoda wyrzucić tak po prostu tak spory baniak na śmietnik.Zaświtał mi pomysł - a może zrobić terrarium ? Mam jednak zero doświadczeń w tym temacie, akwarystyka to moja pasja od dziecka, tam wiem wiele, a tu nic :(. Chciałbym się dowiedzieć, jak zacząć, najchętniej chodowałbym tam wiele gatunków roślin, i może jakieś małe kolorowe żabki.Bardzo proszę kogoś, kto ma doświadczenie o pomoc, jak zacząć

Mike
14-07-2013, 14:38
Z akwarium bardzo łatwo zrobić terrarium... wystarczy zrobić odpowiednią pokrywę z oświetleniem zeby pasowało i tyle... Jednakże jesli chodzi o wentylację to juz jest problem, poniewaz jedyne otwory bedą się znajdować u góry... a w terrarium też bardzo wazna jest dobra wentylacja. Na roslinach dobrze się nie znam, ale myslę, że jak zrobisz pokrywę na akwarium, a w niej zamontujesz świetlówkę (która będzie emitowała promienie UV potrzebne dla roslin) oraz zrobisz w tej pokrywie oczywiscie jakies otwory na wentylację, to bedziesz mogl potem spokojnie hodowac w tym jakies roslinki oraz do tego jakieś płazy.

pepre
14-07-2013, 15:04
czesc!
znam pewna osobe, ktora wlasnie trzyma dendrobates azureus i d. tinctorus w akwarium z pokrywą akwarystyczna, lekko zmodyfikowana o wentylacje. jednak drzewołazy są wymagające, i wrażliwe na wahania temp, (27stopni moe byc temp smiertelna) no i wymagaja relatywnie malego pokarmu ktory nie zawsze i nie wszedzie jest dostepny...

RadOne
17-07-2013, 05:51
Polecam projekt YETER-a

http://www.vlocklasa.republika.pl/kurs.jpg

ironkapela
17-07-2013, 06:00
Dzieki za projekt. Mi rowniez sie bardzo przyda. Pozdro

42d3e78f26a4b20d412==