PDA

Zobacz pełną wersję : problemy z aklimatyzacją czy strajk głodowy ?



Świętol
25-04-2012, 23:57
4 tygodnie temu kupiłem parke węży diademowych i od teg oczasu nic nie jadły. W tym czasie węże się załatwiły, samiec zrzucił wylinke. Podeje im co 3-4 dni noworodki mysie (tym były karmione w zoologicznym u kumpla) żywe na zmiane z mrożonymi i nic ... Od tygodnia węże przestały leżeć na "kupie" i dość często wędrują po terrarium. Pare dni temu zdażyło się, że samica posdjeła mysie, ale zaraz później mysia znalazła się na zewnątrz. Jak długo wąż może nie jeść, jaka mze być tego przyczyna i czy mam powody panikować?




--------------------------------------------
swietol@o2.pl
gg 3862434
-patyczaki
-Brachypelma albopilosum
-Lasiodora parahybana
-Brachypelma angustum (5 mm :P)
-Grammostola rosea
-Spalerosophis diadema - Wąż diademowy x 2
-młodszy brat x 2 :P

pozdrawiam @LL

Ray
26-04-2012, 05:10
moj nie jadl ponad 1,5 miesiaca; nie wiem ile twoj moze nie jesc ale rekord to jakies potora roku u pytona tygrysiego bodajze; pewnie maja problemy z aklimatyzacja;wedlog mnie nie masz sie na razie co martwic;daj im troche luzu, a potem znowu zacznij i tyle;nara

Krzysztof.W
26-04-2012, 06:15
Węże diademowe to z natury nerwowe gady cięszko się oswajające i aklimatyzujące. I z pewnością dlatego nie przyjmują pokarmu , jak należy.

Świętol
28-04-2012, 03:50
dzięki za pocieszenie :D
znowu zainwestowałem w mysie i nic ...

Wiesław Pyć
28-04-2012, 05:55
Weze diademowe ciezej sie aklimatyzują. 4 tygodnie to nie jest duzo, narazie nie masz sie czym martwic. podawaj im pokarm raz na tydzien i w koncu napewno wezma.
nara!

Serpent
28-04-2012, 06:23
może to wynikać z tego właśnie co pisali poprzednicy, ale również z tego że jeśli to jest dorosła parka a wcześniej były zimowane to na okres czerwca przypadają gody tych węży (nie jest to regułą), lub jak podajesz myszy i chcesz obserwować jak jedzą i jesteś zablisko terrarium to nie będa jadły bardzo się w tedy stresują i denerwują obserwują Ciebie a nie zdobycz spróbuj jak wspomniano podać za jakiś tydzień coś do jedzenia i podając daj malutką myszkę (4-5 tygodniową) i zostaw ją w terrarium zrób aby w pokoju było ciemno i za 30-60 minut przyjdź zobaczyć czy zjadły ją jeśli nie to na prawde nie są głodne.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==