PDA

Zobacz pełną wersję : Mój regiusek



Matiik
27-04-2012, 07:52
Musze sie Wam poczwalić W poniedziałek podjąłem decyzje i dziś odebrałem mojego regiusa. Ma 32 cm długości i kosztował mnie 205 PLN. Jest przecudny , a jedyne co mnie martwi to to , że od 5 godzin nie ruszył sie z miejsca i jak tylko otworzyłem terra , zeby poprawić lampę grzejną to zaczął na mnie syczeć , czy to normalne??

Mam jeszcze jedno pytanie , czy pyton potrzebuje świetlówki UV np. Reptiglo ?? Na razie ma zainstalowaną zwykłą świetlówke , ale w kazdej chwili moge ją zmienić na Świetlówke UV , więc jak mi radzicie ??

slavek
27-04-2012, 08:12
czesc

tak to normalne, daj mu okolo tyg czasu zeby sie zaklimatyzowal on sie boi poprostu :))))) poczytaj sobie rowniez archiwum tam jest duzo tego typu pytan, wejdz rowniez na strone www.snakes.pl i poczytaj dzial oswajanie :)))))))))))))

MichalDD
27-04-2012, 09:34
Nic sie nie martw, moj sie nie rusza przez caly dzien, chyba ze ma dobry humor.
Za to wieczorem (jak mu sie chce) malo nie zrzuci terrarium.
Daj mu pare tygodni na aklimatyzacje, jesli na ciebie syczy to pewnie nieprzyzwyczajony do ludzi.

naimaD
27-04-2012, 12:51
Ludzie dlaczego wy przed kupnem weża ---nie poczytacie coś na ten temat!! kupujecie a potem takie zapytania !!!przeciez jak kazdy kto przeczytał cos o regiusie powinien wiedzieć jak sie zachowuje i co mozna sie spodziewiać po tym wężu! jeju ludzie przeciez to az nieodpowiedzialne kupowac zwierzaka i nic o nim nie wiedziec !!ale ty Mtiik widze ze masz kilka pajaków i róznych innych wiec troche to dziwne !:)

Matiik
27-04-2012, 13:01
"naimaD" chciałbym zauważyć , że w opisie gatunku na tej stronie , ani na terrarystyce , ani też w dostępnych książkach ( " Amatorska hodowla gadów" i " Zwierzęta w terrarium") Nie ma wzmianki o zachowaniu sie pytona i jakiegokolwiek węża tuż po wpuszczeniu go do terrarium , więc skąd miałem wiedzieć jaka będzie jego reakcja ??

MichalDD
27-04-2012, 15:43
Moze tez nie jesc, moj nie jadl przez 2 tygodnie od przeprowadzki. Teraz je jak zloto.

Metus
28-04-2012, 11:13
nie denerwuj sie :)) poczytaj archiwum.. niedawno zadawalem podobne pytania.. :)) opisywalem "dziwne zachowanie" mojej E.Teaniura. To byl dopiero agresor!!!

Matiik
29-04-2012, 07:02
Wiecie, dziś mój regius przeszedł wylinke!! Nie dziwie sie więc juz jego zachowaniu! Nagła zmiana miejsca , stres związany z podróżą ( przyjechał z południa polski) i jeszcze zblizająca sie wylinaka!

matyj
06-05-2012, 12:08
a moj czasami 3 dni sie nie rusza czasami w nocy wychodzi
najlepiej na wieczor przewietrzyc terra i spryskac woda wtedy chetniej chodzi pozatym ten gatunek w dzien spi a chodzi w nocy

Salem
07-05-2012, 10:28
Zdażają się też takie egzemplaże, jak mój, że chodzą kiedy im się podoba, również w dzień. Jak się wyśpi to zaczyna łazić, do południa i po południu :)

42d3e78f26a4b20d412==