PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko - podłoże HELP



Kiechon
03-05-2012, 01:21
witam,
Mam pytanie - jak często trzeba zmieniać podłoże u węża - mam w moim małym terra mieszankę torfu i wiórek. Jest już ok 1 tyg.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Wiesław Pyć
03-05-2012, 01:47
Jesli bedziesz sprzatac odchody (co oczywiscie trzeba robic!) to wymieniaj co miesiac.
nara!

Kiechon
04-05-2012, 12:34
Dzięki bardzo za odpowiedź. Narazicho...

Salem
04-05-2012, 13:36
Mój wąż ma w terra wiórki kokosowe, które według mnie są najlepszym podłożem, i jak narazie nie wymieniałem ich wcale. Nie wiem jak mieszanina torfu z wiórami, ale wydaje mi się, że nie trzeba tak często wymieniać podłoża (co miesiąc) Bo niby czym miałby zanieczyścić? Wąż nie sika, jak zrobi kupę to czasem jest taka jak psia, więc nie sposób nie zauważyć i oczywiście wyjąć, a poza tym to węże w butach nie chodzą :)
To oczywiście żart :-)))

Karla
07-05-2012, 07:46
Zgadzam sie, ze nie trzeba zmieniac czesto, tylko jeden maly komentarz - waz sika. Tylko nie tak, jak by sie mozna bylo spodziewac - siuski to ta biala mazia, ktora na pewno kazdy widzial. Oprocz tego bialego (kiedy jest jeszcze swiezo 'zasadzone') jest troche cieczy, i zapewniam, ze to razem sa siki.

Pozdrawiam, K

Salem
07-05-2012, 10:23
Jasne, jasne :) chodziło mi dokładnie o to, że nie sika, bo rozumiesz sikanie to sikanie, a wydalanie mazi to inna historia :) powinno się to jakoś nazywać. W każdym razie ta biała maź też twardnieje i można ją zauważyć i usunąć z terra.

42d3e78f26a4b20d412==