PDA

Zobacz pełną wersję : wielkosc pokarmu



MichalDD
08-05-2012, 04:35
Mam regiusa, samice, okolo metra dlugosci. Je jak zloto, o kazdej porze dnia i nocy (myszy sa neutralizowane w ciagu 10 sekund od wpuszczenia do terrarium, praktycznie je mi z reki). Nie wiem tylko, czy nie daje jej za malego pokarmu. Dostaje dorosla mysz, co 5-6 dni.. gdzies czytalem, ze taki waz powinien dostac gryzonia mniej wiecej grubosci najgrubszego miejsca weza.. troche sie boje jej dac takiego wielkiego szczura, a martwego nie zje. Waz wyglada calkiem dobrze, ale jest troche malo aktywny - ma dosc luzna skore, widac kregoslup..
Jakies porady?

Evoker
08-05-2012, 06:18
Daj średniego szczura z pensety, jeżeli dajesz żywego to odwóć go tyłem do wężą, tak aby wąż złapał karmę zanim szczur się zorientuje.
Jeżeli ma metr to podawaj średniego szczura co tydzień albo spróbuj 3-5 dorosłych myszy.

matyj
09-05-2012, 06:11
ja mam chyba samca ale nie jestem do konca pewien tez ma z metr około roku
tez zawsze jadł bez problemów al oststnio odmówił najpierw myszy nie chciał tknąć po paru dniach dałem szczurka i tez nie chciał jesc na razie nie je 2 tygodnie poczekam jeszcze ze 3 dni i znowu sprubuje
ja podaje szczurka wielkiści 1,5 do 2 myszek i połyka bez problemu raz na 7-8 dni
przynajmniej dak było a kjak będzie?

jowinka
09-05-2012, 07:22
obawiam się ze może niedojadac jeżeli to jest jedna mysz szczegolnie jak widac kregosłup u mojego węza było widac kregosłup jak nie jadł u mnie dwa miesiące a ile wczesniej nie jadł nie wiem wtedy była tez luźna skóra teraz zjadł 3 posiłki przez miesiac i jest "tłuściutki"

MichalDD
09-05-2012, 13:16
Tak, wyglada na to ze jest bardzo glodna, porywa myszy prosto z reki. Jutro dam jej duzego szczura, ktorego wczesniej troche "udobrucham".
Dzieki za porady wszystkim!

42d3e78f26a4b20d412==