PDA

Zobacz pełną wersję : ...witaminy dla węża...



Mc.Luka
08-05-2012, 04:36
chodzi mi o to w jaki sposób podawać witaminy wężowi - jeśli posypię żywą mysz to ona chyba się z tego oczyści więc podawać doustnie wężowi czy jak ? czy może stosować witaminy w płynie, które dodaje się do wody pitnej z tym,że wąż też się w niej moczy i często trzebo wodę wymieniać(przez co szybciej witaminki sie kończą, a tanie przecież nie są), a może dodawać witaminy do pokarmu myszom ? co o tym sądzicie - jak rozwiązaliście ten problem ?
Dzięki za odpowiedź ( dopiero od niedawna szykuję się do kupienia zbożówki - mam zamiar kupić ją dopiero pok koniec sierpnia więc będe często jeszcze pytał o różne rzeczy)
Jeszcze raz dzięki bardzo za wasze szanowne zdanie i oferowaną pomoc!!!
pozdrawiam wszystkich terrarystów !!!

Elian
08-05-2012, 06:34
Możesz witaminy w płynie wszczyknąć w martwą mysz. Możesz podać doustnie wężowi. możesz dać do wody ale nie do pasenu tylko np. do szklanki i podsunąć węża pod wode aby się napił

Evoker
08-05-2012, 06:50
Węźe nie wymagają podawania witamin poza okresami leczenia lub wzmożonego obciążenia. Najlepiej mieszankę witamin w płynie podać w/na martwy pokarm.
Można 'mocno witaminizować' karmę przed podaniem co jest idealnym rozwiązaniem, wąż czerpie wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy ze zjadanych pokarmów.
pzdr

pppppp
09-05-2012, 02:45
możesz co jakiś czas profilaktycznie podawać witaminy w płynie wstrzykując w mysz czy szczura, kiedy jest duszony przez węża,
podawanie bezpośrednie do pyska wcale nie jest takie proste- (trzeba uważać aby nie połamać zębów, nie zatkać tchawicy) - robi się to nakładając na strzykawkę wężyk gumowy i ten wprowadza do przełyku ale jest to strasznie stresujący dla węża zabieg dlatego wstrzykiwanie w gryzonie jest najlepsze
do ELIANA masz węża co pije ze szklanki jak mu podstawisz ?
to nie pies aby spijał wodę wtedy kiedy mu się podstawi, węże wogóle mało piją a już napewno nie wtedy kiedy my byśmy tego chcieli podstawiając mu szklankę

Elian
09-05-2012, 02:52
Co do szklanki nie próbowałem ale zrobie to i Cię powiadomie, ale jak biore go na ręke i podstawiam pyszczek do basenu w terra to pije wode

MichalDD
09-05-2012, 16:49
Moj regius pije ze szklanki, jak lazi po stole.. raz nawet probowal udusic szklanke :)..
Zrobie zdjecie.

42d3e78f26a4b20d412==