PDA

Zobacz pełną wersję : ...jajka przepiórcze...



Mc.Luka
08-05-2012, 07:41
czy zbożówkom można podawać jajka przepiórcze - czy wogle jakieś jajka dla urozmaicenia diety można - czy stosujecie tylko i wyłącznie "gryzoniową diete" - jeśli nie, to co więcej podajecie swym pupilom ?
Z góry dziękówka za odpowiedzi !!!
ELO - pozdrówki wszystkim terrarystom !!!

Metus
08-05-2012, 07:56
hehe i jak przekonac weza aby polknol "kamien" przeciez te jajko dla niego wyglada jak kamien.. nasmarowac czyms zeby poczol zapach??

Mc.Luka
08-05-2012, 08:20
właśnie tego nie wiem i dlatego pytam - w TV widziałem jak węże jedzą ptasie jajka, a także w opisach węży z gatunku elaphe na tej stronie napisane jest, że żywią się jajami, a w przypadku opisu węża czteropasiastego jest wzmiana o tym, że można podawać właśnie przepiórcze jaja - więc pytam bo nie wiem czy tyczy się to też zbożówki - przecież to ten sam gatunek.

D.Z.
08-05-2012, 08:55
ja czasami podaje czteropasiastym jajka :-)
co prawda przepiorcze nie chcialy jesc, moze wtedy byly jeszcze za mloda (za male) albo zapach byl nie taki, w koncu te jaja pochodza z ferm, dlugo przebywaja w lodowkach np. sklepowych. ale jak podalem im jaja golebie to radosc byla wielka. pozjadaly po 3 szt. od razu. Polecam sprobowac, adze ze zmiana diety nie zaszkodzi.

D.Z.

Evoker
08-05-2012, 09:38
Proszę poczytajcie trochę opisów i literatury!
Zastanówcie się skąd np nazwa spolszczona jednego z gatunków... jajożer... Przecież on nie je jajek sadzonych!
Jaja to naturalny pokarm wielu węży a wtręt Metusa, że dla węży wygląda ono jak kamień to totalny brak elementarnej wiedzy i ignorancja. A czasami te osoby 'udzielają odpowiedzi' za zgłaszane problemy. Sorry za dosadność ale wszystko ma swoje granice!
Wystarczy spojrzeć do atlasu Coborna w wersji papierowej bądź elektronicznej /sic!/. Są fotki.

Odpowiedź jest jedna węże jedzą jaja, pytanie czy Twój zechce!?!

Elian
08-05-2012, 10:34
Tak ale jajożer to nie zbożówka a Mc.Luka pytał o zbożówke, więc może udzieliłbyś odpowiedzi, a nie ganił innych.
Ps. w opisie guttaty na tej stronie nie pisze czy jedzą jajka czy nie.

Mc.Luka
08-05-2012, 10:54
jeśli chodzi o zbożówke to faktycznie nie ma tam żadnej wzmianki o tym czy żywi się ptasimi jajami czy nie, ale skoro inne elaphe jednak żywią pokarmem tego rodzaji więc dlaczego gutatta miałaby nie jeść ? i stąd moje pytanie bo nie jestem pewien co do tago.
P.S.
węża jeszcze nie mam(zamierzam kupić pod koniec sierpnia po urządzeniu terra) i dlatego zbieram jak najwięcej informacji na temat Elaphe gutatta
Pozdro !!!

Elian
08-05-2012, 13:26
Elaphe teaniura to wąż nadrzewny i mysle że to właśnie od tego zależy że je jajka. Pełzająć w gałęziach drzew natrafiając na ptasie gnizado zjada jajka

Evoker
08-05-2012, 13:35
OK odpowiadam, podawać można odpowiedniej wielkości, a czy zje to inna sprawa.

Ray
09-05-2012, 02:13
ostatnio dalem mojemu tajwanowi jajo chociaz od poczatku wcinal tylko szczurki i myszki( a mam go ponad trzy lata);nie ogladal zadnych programow o zjadaniu jaj a zjadl je jak nic;wydaje mi sie ze moszesz podac'nara

farel
09-05-2012, 05:37
Ja dałem kiedyś mojej zbożowce jajo sroki ale go nie zjadła. Może było za duże. W każdym razie jeszcze kiedyś sprubóje jej dać.

naimaD
09-05-2012, 07:14
a ciekawe jak zareaguje moj boas:) na jajo!???:))))

Metus
09-05-2012, 11:03
1) !!wiem o tym ze jedza bo nie raz widzialem fotki!!
2) z tym braiem wiedzi i jakto napisales "ignorancja" to ostro przesadziles!! a kijm ty do cholery jestes?? Bogiem wszechwiedzacym????
3) wezami zajmuje sie od 2 tygodni i jesteb poczatkujacy
4) staram sie nie "udzielac odpowiedzi" bo przeciez wiem niewiele wiec nie wiem do czego pijesz !!!!!!!
5)co masz na myli mowiac o granicach?? moze jakas ksiazke niedawno czytales??
6) jak juz wspomnialem fotki widzialem nie raz i nie dwa

na przyszlosc troche pomysl zanim cos napiszesz bo w tej kwestii to sie nie popisales "Stary"

pa

Metus
09-05-2012, 11:06
dodam jeszcze, ze jak napisal ktos wyzej jajko z lodowki na pewno nie ma zapachy ptasiego kupra wiec co?? po ksztalcie pozna ze to jajko?? a moze po kolorze?? i o to wlasnie pytalem !!

pppppp
09-05-2012, 13:32
ja próbowałem nie raz i nie dwa i zbożówkom, które mam dieta jajeczna nie służy, chiński to co innego rodzina ta sama i nic poza tym, inny klimat, inne cechy, wielkość i dostępność pokarmu, dlatego nie ma co przyzwyczajeń pokarmowych tych węży porównywać, boas też jajka nie ruszy, mój nawet nie chciał jeść kurczaków jednodniówek - zjadł raz jednego ale co się go obwąchał :))) drugiego już nie chciał widać piórka boasom nie służą (piszę o boa constrictorkach)

naimaD
09-05-2012, 14:58
no ciekawe pppppp? ciekawe jak sie zachowa moj juz nie dlugo przydało by sie cos do terra wrzucic wiec spróbuje karmeinia z jajem :)))))
ej ppppp twoje boasy tez sa takie mądre hehehe moja ostatnio--- po 2 dniach trawienia wieczorkiem schodzi w to miejsce i gdzie ostatnio dorwała jedzenie!:)))))i co posiłek to powtorka za kazdym razem w innej czesci łapie a potem wraca i czeka heheheh ale boasy sa zarłoczne:))

42d3e78f26a4b20d412==