PDA

Zobacz pełną wersję : Połykanie torfu...



mariusz.s
09-05-2012, 12:52
Mój wąż podczas ataku, i konsuympcji swojej ofiary( myszy, szczura) zawsze ma usta pełne torfu, jest go na tyle że wąż nie może domknąć pyska przez 10minut, tylle czasu meczy sie z torfem w jego buzi. Moje podłoże jest wymieszane 1-1 z piaskiem, czy jest jakieś specjalne podłoże ( w miare dostepne na rynku) które mogło by zastąpić uciązliwy dla gada torf??? Z góry dzieki!! POZDROWIONKA DLA SZYSTKICH ZNAJOMYCH I NIEZNAJOMYCH TERRARYSTÓW! <MANIEK>

BRAKUS
09-05-2012, 13:13
Jeśli dasz włókno kokosowe lub piasek to będzie to samo. Nie martw się on tego nie połyka. To jest normalne przy ataku. Wszystko jest ok. POZDRAWIAM.

pppppp
09-05-2012, 13:25
to jest normalne, też kiedyś chciałem z tym walczyć ale sostawiłem w spokoju, wężyki same sobie świetnie z tym radzą - trochę rozwierania pyska, ocierania w basenie i po sprawie :))

STIW
09-05-2012, 13:39
Dokladnie ,moje węże też mają z tym problem , ale sobie radzą .Nie masz sie czym martwić.pozdrawiam

naimaD
09-05-2012, 14:52
brakus znasz moje male zdanie co do pisaku w terra kiedys gadalismy na ten temat na forum ----jakoś do piasku nie miał bym zaufania-jak oczywiście połyka ten piasek---torf bezpieczy--rozkłada sie:))) ale piasek moim zdniaem moze zaszkodzić --moze sie myle nie mam osobiscie takiego problemu!czekam na jakieś argumenty to moze sie przekonam ????:-)

Evoker
10-05-2012, 00:25
Miałem kiedyś podobny przypadek i zdecydowałem się na zmianę podłoża na chips kokosowy + trociny - taki experyment. Sytuacja poprawiła się. Wydaje mi się że regularne przyjmowanie piasku i torfu to nic dobrego i napewno nie wpływa pozytywnie na organizm zwierzęcia i jego układ pokarmowy.

42d3e78f26a4b20d412==