PDA

Zobacz pełną wersję : wąż nie je piąty tydzień POMOCY



seweryn
10-05-2012, 13:18
Mam go ponad miesiąc, na początku zjadł małego szczurka a teraz piąty tydzień nie je . Jest to trzy metrowy dwuletni pyton ,samica ,jest to Połoz chiński (elaphe teaniurus) ,terrarium ma trzy strefy ciepła pokarm jest podawany o różnych porach i różnej wielkości ,nie wiem co się dzieje ,wąż ignoruje szczura ,kiedy rozpocząć karmienie przymusowe i jak? . Moim zdaniem wąż jest w dobrej kondycji .Czy ktoś może mi pomóc ? Ile wąż może nie jeść ?Pozdrowienia dla Metusa .Seweryn

tomala58
10-05-2012, 13:21
może to wylinka ale węże z tego co wiem mogą długo nie jeść .

BRAKUS
10-05-2012, 13:30
Cze Seweryn znasz się troszkę na wężach jeśli tak to powiedz co to za wąż. Piszesz że to pyton że ma 3 metry a zaraz że to taeniura.Po pierwsze pyton to nie połoz a po drugie taeniura nie dorasta do 3 metrów ktoś Cię chyba nabił w butelkę przy sprzedaży. Najlepiej daj fotkę to ci powiemy co masz za węża. POZDRAWIAM.

firia
10-05-2012, 13:45
Co do wielkosci to sie nie zgodze. Dorosle, wyrosniete samice elaphe taeniura moga osiagac 3 metry. Ktos mi kiedys mowil, ze we wroclawskim zoo mieli samice o dlugosci okolo 290 cm. To ze w opisie napisali, ze rosnie do 250 cm nie oznacza, ze nie spotyka sie wiekszych osobnikow :)

jowinka
11-05-2012, 00:01
mysle ze spokojnie mozesz jeszcze poczekac kolejne 5 tygodni szczegolnie ze piszesz iz jest w dobrej kondycji, ale faktycznie moze sie zblizac wylinka

Pniak
11-05-2012, 01:31
Witam!
Jeżeli piszesz ze to pyton i ma 3 metry po dwuch latach to najprawdopodobniej to albo pyton Tgrysi albo siatkowy ;-)
A co do karmienia to dusiciele potrafią sobie zrobić przerwę w przyjmowaniu pokarmu nawet do kilku miesiecy. ( mój 2m Boa Constrictor nie chciał przyjmować pokarmu przez dwa miesiące -bez jakiejś specjalnej przyczyny - miał taki kaprys ;-) ) często sie zdaza że cieżarne samice nie pobierają pokarmu w późniejszech fazach ciąży ale chyba zauwazyłbyś ;-) a skoro piszesz ze wąż jest w dobrej kondycji to nie masz najmniejszycccyh powodów zeby sie obawiaćdaj mu jeszcze trochę czasu - moze zgłodnieje. najlepiei gdybyś zrezygnował z codziennych prób podawania pokarmu - podawaj mu jedzonko w kilkudniowych odstępach czasowych i najlepiej w nocy ( całkowitej ciemności ). Powodzenia!

SNAKES
11-05-2012, 01:37
Witaj,

no teraz to zagmatwałeś sprawę z tym wężem:)
Zdecyduj się - czy jest to pyton czy połoz - to dość istotna różnica.
Myślę, że mając węża co najmniej 5 tygodni (skoro tak długo u Ciebie nie je), miałeś trochę czasu żeby go zidentyfikować i poczytać na jego temat.
Właściwie takie informacje powinny być Ci znane przed zakupem węża.

Ale wracając do tematu - podaj konkrety, to znaczy gatunek, temperaturę (3 strefy ciepła to dość mało precyzyjna informacja), wielkość terrarium i inne szczegóły. Bez nich wszelkie dywagacje na temat powodu głodówki Twojego węża nie mają sensu:)

Pozdrawiam

El Shuya
11-05-2012, 03:46
Tak? To pokaż mi dwuletnią trzymetrową teniurę a oddam ci całą moją hodowlę.

firia
11-05-2012, 05:18
Czytaj uwaznie co pisze! Nie twierdze, ze dwuletnia taeniura ma 3 metry. BRAKUS napisal za taeniury nie dorastaja do takich rozmiarow wiec napisalam ze zdarzaja sie takie osobniki. Wiec prosze, nie przekrecaj moich wypowiedzi.

Pozdrawiam, Firia

Metus
11-05-2012, 08:28
No rzeczywiscie namieszales troszeczke... :) jesli mozesz zrob zdjecie i pokaz tego "olbrzyma " swiatu :)) Z pewnoscia ktos Ci pomoze

ps dzieki za pozdrowienia

BRAKUS
11-05-2012, 09:42
Firja ja widziałem spore taeniury (nawet taką 270cm) ale 3 metrowej to jeszcze nawet nie słyszałem że istnieje więc jeśli nie umiesz pomóc Sewerynowi to poco tu piszesz?
POZDRAWIAM

seweryn
11-05-2012, 13:08
Moje terrarium ma 120cm wysokości i 80x60 szerokości .Jedna strefa ciepła ma 34stopnie druga 26 a trzeci bez ogrzewani .Sprzedawca powiedział że to Połoz chiński .Byłem przekonany że teaniura to łacińska nazwa ponieważ sprawdzałem w atlasie węży .tam faktycznie pisało że dorastają do 250cm , ale ja zmierzyłem wylinkę która była tydzień temu i dokładnie wynosiła 304 cm ,postaram się jak najszybciej zamieścić zdjęcie wtedy sami osądzicie . dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Pozdrowienia:)))

BRAKUS
11-05-2012, 13:41
Seweryn to może być taeniura tylko nigdy nie rób pomiaru na wylince bo ta sie rozciąga i pomiar jest błędny. Napewno ma duzo mniej długości twój wąż. Czekamy na zdjęcie>

Elian
11-05-2012, 14:33
Własnie ja zmierzyłem wylinke u mojej zbożówki to miała ponad 60 cm, a wąż jeszcze nawet 60 nie miał

Foxtrott
12-05-2012, 07:56
mam elaphe taeniura i nie jus jush od 17 kwietnia, ale poza tym wszystko z nium okej

42d3e78f26a4b20d412==