PDA

Zobacz pełną wersję : czy to nie przeszkadza - regius



matyj
14-05-2012, 04:54
moj roczny regius przestał jesc mam nadzieje ze tylko chwilowo nie je juz 3 tygodnie ostatnio zjadł myszkę. zawsze nie zdązyły jeszcze wyjsc z pudełka a waż juz je dopadał teraz próbóje co kilka dni mu dawać ale on nic. zostawiam muszke w terra ale ona sobie łazi własnymi ściezkami wą z własnymi czasem mysz pochodzi po węzu a on nic.
Czy to nie przeszkadza - żeby soę nie przyzwyczaił za bardzo do myszki bo potem nie bedzie ich chciał jesc. na jak długo zostawiać myszkę w terra jakwaz nie chce jesc czy 3 tyg dla 90cm weza to nie za dlugo wczesniej raz na tydzien jadł bez problemu . wilgotność i temp ok
zobacze jak za 5 dni nie zje to spróbuję metode na otwarty mozg
NApiszcie cos

Krzysztof.W
14-05-2012, 08:33
Musisz się przyzwyczaić do tego faktu że pyton królewski to nie jadek.
Mój własny pyton również królewski także do roku czasu jadł wyśmienicie i w terrarium i na podłodze, nieraz na kanapie:0), każde miejsce mu odpowiadało. A teraz apetyt mu odszedł, przez całą zimę prawie nic nie jadł tylko czasami coś przekonsił ale tylko w terrarium. Na dzień dzisiejszy preferuje myszy, czasami wyjątkowo zje szczura ,ale apetyt już nie ten sam jak przedtem.
Gryzonia nie przetrzymuj zbyt długo w terrarium może coś pogryźć, ugryźć węża, lub przypadkiem uciec na mieszkanie.
Nie zmuszaj węża na siłę do jedzenia to mija się z sesem.

VooDoo
14-05-2012, 16:31
czytaj archiwum

Evoker
15-05-2012, 03:22
Po ostatnim zalewie rynku, pytanie o niejedzenie/kłopoty z regiusami będzie standardem...

Salem
15-05-2012, 04:27
trzy tygodnie bez jedzenia to pryszcz :) spoko, spoko, poczekaj jeszcze i nie panikuj, są różne sposoby żeby zaczął jeść, a i tak pewnie się okaże, że to wylinka :)

matyj
15-05-2012, 04:27
nadal nie je moze zastosowac metode na otwarty mozg
mysz po nim łazi a on nic?

matyj
15-05-2012, 04:29
na wylinke nie wyglada ale jest ruchliwy w nocy łazi i rozrabia :)

SNAKES
15-05-2012, 10:58
Spoko - jeśli to regius i jeśli jest zdrowy, to nic mu się nie stanie jeśli jeszcze kilka tygodni się przegłodzi.
Regiusy mają to do siebie że są dość kapryśne i potrafią wystawić na próbę cierpliwość opiekuna do granic możliwości:)

Próbuj co kilka dni - dopóki wąż nie traci wagi i zachowuje się normalnie powinno być ok.
Ale nie zostawiaj myszy w terrarium dłużej niż kilkadziesiąt minut - jeśli nie zjadł wcześniej to raczej już nie będzie chętny a jej obecność może go stresować. Jest też pewne ryzyko - myszy potrafią dość dotkliwie pokąsać.

Gdybyś zauważył jakiekolwiek niepokojące zmiany zachowania - daj znać, ale jeśli ich nie zauważysz to pewnie wszystko jest ok.

Pozdrawiam

Salem
17-05-2012, 03:00
SNAKES ma w 99,9% racje, regiusy potrafią dokuczyć hodowcom i powie ci to każdy właściciel, który miał problem z karmieniem swojego pupila, a po postach przekonasz się, że nie jest ich mało :) Dobrą radę dał Dr. Robert pare postów niżej, tylko tam chodziło o małe regiusy, ale warto spróbować. Przymusowe karmienie i operację na otwartym mózgu zostaw sobie na koniec :) Napisz jeszcze jak duże masz terra. W moim przypadku pomysł się sprawdził i tutaj w tym 0,1% się wyłamę od opini SNAKES'a :) Ja zostawiłem mysz na noc i wcześniej też tak robiłem i działało. Nie twierdzę, że SNAKES się myli (nie śmiał bym, wiedzą nie dorastam mu do pięt :) ale tak było w moim przypadku. Zrobisz jak uważasz, ale warto próbować :) Cierpliwości i powodzenia w karmieniu. Najwięcej radochy będziesz miał jak już wąż capnie myszkę, to ci wynagrodzi cierpliwość :)

matyj
21-05-2012, 03:36
terrarium mam 100 dl 60 szer 60 wys
nie je juz ponad 3 tygodnie :(
próbowałem dac myszkę , młodego szczurka i znowy myszkę żywa zabitą

oststnio kiedy chciałem dać mu myszkę i trzymałem ja za ogon koło jego głowy kilka razy ją zaatakował ugryzł ją i puścił czyżby się jej bał. mnie jeszcze nigdy nie capnął ale myszki nie zjadł
chyba spróbuje z myszoskoczkiem. dodałem mu również drugie miejsce do schowania się w postaci kawałka plastikowej rury i nie wiem czy to nie był błąd bo jak wlazł do niej tak nie wychodzi

????????? jakieś sugestie co do niejedzenia i do nowego schowka???????

42d3e78f26a4b20d412==