PDA

Zobacz pełną wersję : Żabka dla lampropeltisa



Tops
16-05-2012, 11:03
Mam pytanie, czy mógłbym podać młodemu mlecznemu małą żabkę (tak z 1 cm). Rozmnożyły mi się w akwarium z rybkami (żabki afrykańskie,, czy jakoś tak, z zoologicznego, dorastają do 3 cm) i mam trochę tego,a nie chcę wypuścić na wolność żeby nie zabużyć równowagi;) Co o tym myślicie. I czy jak podrosną do 3 cm, to można dać taką pytonkowi kr. Chociaż wolałbym je dawać temu małemu mleczakowi. Z góry dzięki za odp.

Double
16-05-2012, 11:56
jezus maria, rozmnozyly ci sie karliki spzoniaste?! (african dwarf frog) jesli to te, to napisz jak to ci sie udalo i czy juz masz kijanki

Tops
16-05-2012, 12:27
Pewien co do gatunku na 100% nie jestem, ale opis się pokrywa z Hymenochirus curtipes - Karlik szponiasty , może za wyjątkiem koloru - moje są zgniło-zielone. Akwarium nie duże 50*30*30 z kilkunastoma gupikami (odmiany nie pamiętam) 3 guraminami marmurkowymi, 4 kirysami i 2 glonojadami. No i są 3 dorosłe żabki. Na dnie mam żwirek, akwarium z jednej strony ma dużo roślin, żeby młode gupiki miały się gdzie schować, i chyba tam żabki złożyły skrzek, pewien nie jestem bo mnie w domu nie było (studia). Ale kijanki smakowały bardzo guraminom (widziałem na własne oczy) a skrzek pewnie smakował glonojadom. Dlatego wyłowiłem trochę tego (niewiele zostało jakieś 20 sztuk, może 30) i sobie pływają w słoiku. Woda w akwa ma koło 23-27 stopni. Woda wymieniana połowicznie raz na miesiąc. Karmione zawsze z rybami Mixem 2 (rurecznik+ochotka+szpinak). Jedna temat zszedł na bok. Mogę je dać mlecznemu??

Double
16-05-2012, 12:36
oki doki, juz sie dogadalismy ze to karliki szponiaste i ze mozna je dac wezowi ;-))))

42d3e78f26a4b20d412==