PDA

Zobacz pełną wersję : mrozone myszy



klunek.
17-07-2013, 11:43
Czy ktos sie orientuje gdzie (i czy wogole) we Wroclawiu mozna dostac mrozone gryzonie jako pokarm dla wezy.

Jak karmicie swoje weze? macie chodowle gryzoni czy co tydzien biegacie do sklepu po zywe myszy?

z gory dzieki za odpowiedz

DEXiu
17-07-2013, 11:52
Zależy jaki wąż i jakie myszy. Jeśli juz podrostki (samodzielnie jedzące i pijące) to można kupić "na zapas", ale najlepiej mieć własną hodowlę (akwarium lub klatka mniej więcej 30 x 50 cm i do tego 1 samiec z 5 samicami). Szybko się rozmnażają i jest to najlpesze i najtańsze źródło osesków i młodych myszy.

klunek.
17-07-2013, 12:45
wlasnie planuje zakup weza. Martwi mnie jednak zywienie. Chodowli gryzoni raczej nie zaloze. Najbardziej pasowal by mi pokarm mrozony ale nie wiem czy taki moge dostac we Wroclawiu. Dzieki za pomoc.

xav_setherial
17-07-2013, 13:28
Nie mam na razie hodowli gryzoni, bo doszedlem do wniosku, że dla jednego węża nie ma sensu jej zakładać. Podliczyłem sobie kasę, jaką w ciągu 4 miesięcy wydałem na jedzenie dla swojego pupila i wynioslo to 45 zl (3zł - mysz, 1 zł - osesek). Wiadomo, że koszty z czasem będą rosly, bo i gadzina rośnie, ale jak mialem kota, to 45 zl wydawałem co 2 tygodnie na puszki dla niego. Więc wydaje mi się, że karmienie węży nie jest aż tak drogie, no chyba, że chcesz molurusa lub reticulatusa, wtedy to inna sprawa.

naRka

Mike
17-07-2013, 14:02
Najwczesniej w październiku będę miał mrożone szczurze oseski. Założyłem hodowlę na trochę większą ilość i mam zamiar sprzedawać wysyłkowo. Jestem z Namysłowa a do Wrocławia często jeżdzę, tak więc pytać sie za miesiąc/półtora to bede mógł odrazu podwiezc bez wysyłania...

42d3e78f26a4b20d412==