PDA

Zobacz pełną wersję : WARUNKI WĘŻY



sati
18-05-2012, 01:47
W ZAŁĄCZNIKU "IDEALNE WARUNKI" JEDNEGO Z POLSKICH SKLEPÓW.
SMUTNE!

Double
18-05-2012, 02:52
no ale jeśli to są pudła transportowe, albo to są pisklaki, to tym bardziej nie potrzebują specjalnego wystroju, u młodych to nawet lepiej, bo łatwiej je obserwować i czyścić pudło. mnie to wygląda na pudła "żłóbki". a skąd masz to zdjęcie??? sam zrobiłeś?

Elian
18-05-2012, 03:11
Są to zdjęcia ze strony exo fauny i nie ma nic w tym smutnego. Chłopie zastanów sie jakbyś miał w domu kilkanaście gatunków gadów na sprzedarz i z każdego gatunku po kilka osobników czy każdego z osobna trzymałbyś w pieknym dużym terrarium ??? Te węże są przeznaczone na sprzedarz i to sa chwilowe pomieszczenia. Jak już pisała Double lepiej się sprząta lepiej nadzoruje karmienie itp.

Lord_Leoric
18-05-2012, 03:56
No wlasnie! :-)


Pozdrawiam

Lord_Leoric

__________________________________

- Elaphe guttata 0.1.0
- Python molurus bivittatus 1.0.0

__________________________________

MareQ
18-05-2012, 04:24
też nieche sie wymądrzać ale mogły przechodzić kwarantanne ;) Smutne to by było jakby ich tam było z 20-30 w jednym takim pudełq...

Slawek W.
18-05-2012, 04:47
Przeczytaj Sati sobie nową książkę o tytyle"Amatorska chodowla gadów"
W szczególności 26-27str. Rozdział "Wystrój"! Są to tarraria urządzone na sposób Amerykański! Ja nie mam nic przeciwko tamu, żeby pepre tak trzymał przez jakiś czas zwierzaki(puki ich nie sprzeda). Jedzenie dostają, w bardzo dobrym stanie docierają do odpiorcy.Sati jak byś miał setkę gadów to gdziebyś je pomeścił i ile byś kasy wydał n terra?

dr Robert
18-05-2012, 05:06
To co prezentują tutaj część wypowiadających nazywa się "odwracanie kota ogonem". Cytuję: "Sati jak byś miał setkę gadów to gdziebyś je pomeścił i ile byś kasy wydał n terra?".
Argumentem za trzymaniem zwierząt w warunkach niehumanitarnych jest fakt, ze się ich dużo kupiło !!! To bardzo ciekawe ! Jak się nie ma warunków to się nie kupuje 100 pytonów !!! A jak się kupuje 100 pytonów to powinno się mieć pieniadze i na odpowiednie terraria ! Poza tym akurat Amerykanie nie są dobrym przykładem humanitarnego trzymania zwierząt. Nie chodzi nawet o wielkość pojemników na zdjęciach (według mnie w takich małych młode lepiej jedzą), ale o fakt, ze zwierzęta powinny mieć możliwość schowania się, czy w pewnym zakresie wyboru temperatury otoczenia, wątpliwości budzi też słaba wentylacja. Możliwość kryjówki jest bardzo ważna nawet jeśli zwierzęta przebywają w takich pudełkach kilka dni czy tygodni.
Te zdjęcia przypominają katowane w sklepach zoo samce bojowników ustawione obok siebie w plastikowych kieliszkach.

Evoker
18-05-2012, 05:21
Oczywiście się nie znam lecz wiem napewno, że P.Regiusy wymagają:

1) kryjówki,
2) przynajmniej 2 ścianek nieprzeźroczystych
3) wody

Wiele jest za i przeciw, business to business, nigdy nie będzie to szło w parze z komfortem zwierzaków.

Elian
18-05-2012, 06:25
Na zdjęciu widać obok pojemników z wężami doniczki z wyciątymi otworami. Myślę że zostały one wyciągnięta na czas karmienia, aby węże było widać na zdjęciu

dr Robert
18-05-2012, 06:27
Ja tez przypuszczam, ze to chwilowe przetrzymywanie, ale na poczatku postawiona była teza, ze to ""IDEALNE WARUNKI" JEDNEGO Z POLSKICH SKLEPÓW".

Lord_Leoric
18-05-2012, 07:44
Te weze na zdjeciu sa tam tylko chwilowo... skoro mają czysto, maja wode... to na niedlugi okres moga tam sobie posiedziec...

Ale jak widze juz poruszeni w temacie amerykanie trzymaja weze w domu podobnie na dluzszy okres, to temu juz jestem przeciwny! :(

Tu jest fotka jak jeden "mądry" amerykanin trzyma w domu mlodego molurusa:

http://forums.kingsnake.com/view.php?id=62147,62611



Pozdrawiam

Lord_Leoric

__________________________________

- Elaphe guttata 0.1.0
- Python molurus bivittatus 1.0.0

__________________________________

Evoker
18-05-2012, 07:49
Szybki sposób na pozbycie się Rgiusa:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14459517

SNAKES
18-05-2012, 09:17
Jeśli już pokazujesz jak mądry amerykanin trzyma molurusa - pokaż oba zdjęcia które są na stronie.
Zobaczysz jak wygląda zdjęcie tego pudełka w środku.

Szczerze mówiąc - żeby wszystkie molurusy w Polsce miały tak dobrze jak ten, byłoby o wiele lepiej.
Materiał pudełka nie świadczy o samym terrarium - młody molurus rośnie i jeśli dobrze się przyjrzysz, ma w środku więcej niż przynajmniej połowa molurusów w polskich domach.

Młody wąż bardzo szybko rośnie i przez jakiś czas na pewno będzie się czuł w takim pudełku dobrze.

Oto wspomniane zdjęcie wnętrza tego pojemnika:
http://www.angelfire.com/tx6/asylumpaintball/snake_in_tub.jpg

Pozdrawiam

Lord_Leoric
18-05-2012, 09:23
fakt... ten nie ma jeszcze tak zle :)

ale znam takich co trzymaja je w podobnych pojemnikach... lecz juz nie tak wyposazonych w srodku jak ten.... :(


Pozdrawiam

Lord_Leoric

__________________________________

- Elaphe guttata 0.1.0
- Python molurus bivittatus 1.0.0

__________________________________

--->Mimi<---
18-05-2012, 10:10
To nic w porównaniu z tym co ja widziałem u siebie w zoologicznym.... był tam dorosły chyba pyton tygrysi a w terrarium się własciwie nie mieścił..... poprostu jak się zwinoł to musiał się jeszcze w góre zwijać bo mu na boki w kwadratowym terrarium miejsca nie starczało!...... jakies stare nieświerze trociny i oprócz tego tylko lampka i nic więcej.... a skutkiem tego wszystkiego widać było jak wylniał tragicznie.... skura schodziła mu płatami a w wielu miejscach nie zeszła na dłuzszy czas... ....... poprostu objętośc terrarium była 2 razy wieksza niz objętość węża......... teraz już węża nie ma ale jak się znowu tam pojawi to chyba to gdzies zgłosze.

--->Mimi<---
18-05-2012, 10:16
samce bojowników nie sa katowane..... bojowniki sa z natury przyzwyczajone że w naturalnym środowisku pola ryzowe prawie ze wysychają na dłuzszy czas.... zyja one wtedy w malutkich kaluzach albo własciwie w błocie.... brak napowietrzenia w pudełeczkach z wodą nie stanowi dla nich żadnego problemu bo mają mozliwość ustnego pobierania powietrza z powierzchni wody.

--->Mimi<---
18-05-2012, 10:23
Już dr Robert bardzo mądrze napisał co do tej setki! :
"Argumentem za trzymaniem zwierząt w warunkach niehumanitarnych jest fakt, ze się ich dużo kupiło !!! To bardzo ciekawe ! Jak się nie ma warunków to się nie kupuje 100 pytonów !!! A jak się kupuje 100 pytonów to powinno się mieć pieniadze i na odpowiednie terraria !"

pepre
18-05-2012, 10:51
hmmmm bardzo interesujące... (pomijajac sam fakt ze zdjeciu pojemnika nie jest podpisane "idealne warunki")szczegolnie ze zdjecie ktore zaprezentowal sati, jest mojego autorstwa, zrobione w moim 14m2 pokoju przeznaczonym na kwarantanne. co do tragicznych warunkow, w moim "sklepie" heh, autor posta sie nieco pomylil, ja nie mam sklepu, ani go nie prowadze, a exo-fauna.com to sklep internetowy - nie fizyczny. Gdyby autor posta mial podstawowa wiedze dotyczaca masowego chowu gadow, a nie jednego dusiciela w terrarium 100x50x50, ogladajac zdjecie np. Pro-exotics tak jak ponizsze :
http://www.proexotics.com/retail_products/Facility/karl_works_in_shop_DT.jpg
http://www.proexotics.com/retail_products/Facility/Grand_Opening_7.jpg
(dodam ze pro-exotics jest bardzo ceniona hodowla w stanach, i rok rocznie produkuja, jedne z najlepszych na rynku zwierzat) To wlasnie oni rozmnazaja regiusy, to wlasnie oni rozmnazaja helodermy, to wlasnie oni rozmnazaja wiele gatunkow waranow. dodam moze jeszcze zdjecie szafy naszego znanego, polskiego hodowcy - Gabora Kamińskiego ktory ma chyba najwartosciowsza hodowle wezy w polsce http://www.boas-pythons.pl/about_us/terra4.jpg.

Panie Robercie, zacytuje - "Argumentem za trzymaniem zwierząt w warunkach niehumanitarnych jest fakt, ze się ich dużo kupiło !!! To bardzo ciekawe !" niezbyt rozumiem tą kwestie przez pana poruszoną - czy trzymanie węzy w warunkach sterylnych to "niehumanitarne warunki" predziej bym tak okreslil pańskie terrarium w ktorym byly trzymane 3 dorosle legwany, a rozmiarowo pasowałoby jednemu, oraz skoro juz to moze nie pominę faktu ze nie mógl mi pan dac ani kopii CITES ani numeru CITES na Uromastyx maliensis ktore od pana zakupilem w listopadzie 2001 roku. rowniez nie bede wnikal w legalnosc tj. zgloszenie na granicy oraz dopuszczenie do obrotu, Chlamydosaurus kingii. Dodam jeszcze ze dziwi mnie postawa osoby ktora kiedys mnie drogą e-mailowa wprowadzala w podstawy CITES, i wreszcie, jak udalo mi sie pokonac biurokracje, odlozyć troche pieneidzy na porzadne, sterylne warunki dla zwierzat, w ktorych przebywaja kwarantanne, pan to potępia. Na szczescie dla mnie, mam odrobine rozsądku, sprowadzilem legalnie 12 pytonow królewskich a nie 100 jakto pan mnie podejrzewal, czy 250, jakie trafily na południe polski a pozniej byly sprzedawane po karalnie niskich cenach - 60zl (15euro - jesli ktos gdziekolwiek znajdzie taka cene w europie- prosze o kontakt) byle by sie ich jak najszybciej pozbyc. Dla 12 przygotowalem sterylne warunki w pokoju z własnym obiegiem powietrza, z własna wentylacja, spełniającym wszystkie wymogi kwarantanny...
http://herp.republika.pl/szaf1.JPG
mam nadzieje ze to nieco wyjasni pewne zarzuty i wątpliwosci...

--->Mimi<---
18-05-2012, 10:54
Tylko jeszcze zwróćcie uwagę na obieg powietrza w tym terrarium.... ma totalnie zaparowane szyby... jak jest dobra cyrkulacja powietrza to woda nie paruje na ściankach az tak bardzo....

--->Mimi<---
18-05-2012, 10:59
Pepre - i oczym te zdjęcia mają świadczyć?! z tego co widze to poza ściułką te węże nic nie maja w tych pudełkach..... pomijając brak oswietlenia... ale mogę się mylić bo nie widac do końca co w tych pudełkach jest.

Double
18-05-2012, 11:48
ale jazzzzzzzzzda, bijcie się. a co z Biofilową 'szuflandią'? ja ten sklep bardzo cenię i polecam i jeszcze nidgy nie słyszałam żeby ktoś skarżył się na młode gekony i inne trzymane tam w pudełkach jak po lodach. zauważył ktoś je?

Double
18-05-2012, 11:51
zwierzęta trzymane w takich pudełkach sa w pomieszczeniu o stałej, odpowiedniej temperaturze. (to do posta Mimi)

MareQ
18-05-2012, 12:12
pepre niema co sie przejmować, itak będą mówić to co będą chcieć i nawet jakbyś miał racje to itak ci jej nie przyznają ...

Elian
18-05-2012, 14:32
właśnie wszyscy oskarżają innych, a ciekawe jak sami przetrzymują zwierzęta.

Ps. Doktorze Robercie może pokażesz nam zdjęcia swoich 10 regiusków w jakich są terrariach ?

--->Mimi<---
18-05-2012, 14:49
aha... a gdyby chcialy lnieć to o co się"""otrą"""?

--->Mimi<---
18-05-2012, 14:52
W sklepie to co innego... bo się po jakims czasie sprzedadza i przestaną "męczyć" ale w hodowli?:-/

karol.majkowski
18-05-2012, 14:56
a tak z innej beczki, dla poprawienia humoru.

mimi, czy mm88@o2.pl w twoim adresie email, ma cos wspolnego z rokiem urodzenia? np, 1988?

i czy wreszcie nauczysz sie pisac pełnymi zdaniami, czy musisz kazda swoja nowa mysl pisac jako nowy post?

Elian
19-05-2012, 02:03
To nie jest hodowla one też są przeznaczone na sprzedarz. Powiem ci, że te wężyki mają sie lepiej niż w nie jednym sklepie. On mają aby troche przestrzeni, a w sklepie gdzie mieszkam około 170 cm teaniure wpakowali w takie małe terra i wsadzili jej pojemnik z wodą wielkości 3 zakrętek od słoika.

--->Mimi<---
20-05-2012, 03:06
Tak sam widzialem pytona tygrysiego który sie w terra nie mieścił.... przykry widok.

--->Mimi<---
20-05-2012, 03:16
Tak, to rok urodzenia i co z tego? Ja ten podpis zrobiłem nie dla tego żeby więcej ludzi do mnie pisało czy coś takiego tylko po to żeby nie było nieporozumień ze jestem hamski i nie odpisuję na maile.

Czytam wypowiedź i odpisuję, czytam następną i też cos piszę do niej.... poprostu nie mieszam w jednym poscie wypowiedzi do róznych osób o różnym celu.
Faktycznie... potwornie się uśmiałem... :-/

DJP
20-05-2012, 05:50
Niektórzy mają naprawde dziwne argumenty. To że gdzieś tam za siedmioma górami ktoś trzyma węże w gorszych warunkach to w cale nie usprawiedliwia kogoś od zapewnia swojej gdzinie odpowiedniego terrarium. Podobniej jak to ile tych zwierząt jest. dr Robert ma świętą racje choć by tych węży było 3000000 to i tak muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki. Albo argument że zwierze jest legalne czy nie. Nawet jeśli jest przemycone a warunki ma OK to mu swie krzywada nie dzieje. Bo taki zwietrz ma głęboko w d**** czy jest na niego CITES czy nie.
A co do warunków w tych terrariach, to jeśli jest to kwarantanna to można to wybaczyć (można ale nie trzeba) a napewno nie można tak węży trzmać na dłużej. A trzmanie węża na wzóz Amarykaniski napewno nawet przy masowej hodowli jest karygodne.

wickedone
21-05-2012, 09:39
do mimi: dr. |Robert miał na myśli co inmnego pisząc o tych bojownikach - nie wiem czy wiesz ale ich nigdy nie trzyma się razem , bo samce się okaleczają , na sam widok lusterka atakują szybe , a taki widok je męczy. mm z drugiej strony oni je trzymaja w czymś tak maym że nawet nie mają sie jak ruszyc. a co do waorunków tych węży- pshecież tak samo trzymano węże na tych targach w europie(
w hmmm miesięczniku terrarium o tym było)

Tribel
30-05-2012, 01:32
Ciekawi mnie kwestja dlaczego wiekszosć z Was krytykuje trzymanie węzy na "amerykanski" sposub własnie w tego typu pudełkach, skoro to amerykanie rozmnażaja takie gatunki krorych niekturzy nie potrafia utrzymac nawet przy zyciu ??? Widac ten sysytem jednak dla zwierzakow nie jest taki zly skoros sa zdrowe i sie regularnie mnoza.
Pozatym jesli to kwarntanna to juz wogule bez sensowne jest robienie wielkich i bogato uzadzonych terr. Sek w tym, że wiekszosć węży hoduje się tak samo zarowno w terra. bez lub z wystrojem.

DJP
31-05-2012, 04:42
Nie można powiedzeć że wężowi jest wszystko jedno czy siedzi w pustym terrarium na gazecie, czy w terrarium z np. kilkoma konarami.
Bo tego typu wystruj ma znaczenie i to duże. Za to czy w jego terarium jest jakaś roślinka, tylna ściana jest czymś wyłożona czy też tego typu rzeczy nie ma jest dla naszego gada zapewne prawie obojętne.

42d3e78f26a4b20d412==