PDA

Zobacz pełną wersję : @@@@ Czy Pyton tygrysi @@@@



Cypiso
21-05-2012, 10:53
Czy Pyton tygrysi jest wyłacznie dla doswiadczonych hodowcow ???

Lord_Leoric
21-05-2012, 11:18
Hmm...

Jest to bardzo łagodny waz... lecz glowny problem z jakim sie wiaze jest (wiadomo) jego rozmiary do jakich dorasta! Jesli np ma byc to twoj pierwszy waz, to polecam na poczatek cos mniejszego :) np bardzo ladnego pytona krolewskiego :)

Pytony tygrysie przewaznie sa bardzo lagodne... jesli zauwazyles to wykorzystuje sie je w wielu filmach lub reklamach wlasnie ze wzgledu na jego spokojny charakter :) Jednak to nie robot tylko zwierze i wszystko moze sie zdazyc.


Co jeszcze sie z tym wiaze to koszty... jakie sa poczebne na docelowe terrarium dla takiego weza. Wiadomo... w szufladzie go trzymac nie bedziemy... :) A terrarium tez nie moze byc zbyt male. Ja mam samca co ma ponad 1,3 m i niedlugo mam zamiar robic juz docelowe terrarium o obj ok. 7m3 (moze nawet troche wiecej). Jestem bardzo zadowolony z mojego tygryska :) Jest bardzo lagodny, spokojny... szyybko rosnie :) I narazie nie mam z nim zadnych problemow :-)

A czy jest to waz dla doswiadczonych hodowcow... hmm... to sam sobie chyba juz mozesz odpowiedziec na to pytanie :) Jesli czujesz sie na silach ze mozesz podolac temu zadaniu i zapewnic gadowi odpowiednie warunki to nie powinienes miec z nim zadnych problemow... (no moze poza iloscia pokarmu jaką w przyszlosci bedziesz musial mu dawac :))

To chyba na tyle... :-)



Pozdrawiam

Lord_Leoric

__________________________________

- Elaphe guttata 0.1.0
- Python molurus bivittatus 1.0.0

__________________________________

Arrow
21-05-2012, 11:26
nic dodac nic ujac glowny problem to wymiary reszty nie ma :)

SNAKES
21-05-2012, 11:33
Witaj,

tak jak już napisano - największy :) problem to rozmiary.
I dalej to z czym się te wymiary wiążą - duuuże terrarium...
a duuuże terrarium trzeba nieźle grzać, żeby utrzymać odpowiednią temperaturę - może się okazać że potrzebujesz 250-500W 12 godzin na dobę, żeby utrzymać temperaturę na odpowiednim poziomie. A to oczywiście kosztuje...
Poza tym - jedzenie. Duży, dorosły pyton tygrysi zje jednorazowo nawet kilka królików:)
Wyobraź sobie w jaki sposób musisz przetransportować takiego węża do weterynarza - to już całkiem poważne przedsięwzięcie logistyczne:)

Poza tym to bardzo spokojne i zrównoważone węże (zwykle) więc raczej nie powinno być problemów, o ile będziesz miał pomoc kiedy maleństwo przekroczy 3-4 metry.

Pozdrawiam

dreex
22-05-2012, 07:38
no własnie korzystając z tematu - mam pytanie .... poniewaz zamierzam kupić tygrysa albino samczyka- to do jakiej długości dorasta teń wąż bo opinie słyszałem dośc podzielone...

dreex
22-05-2012, 07:48
i jeszcze jedno pytanie - Mam cenchrie cenchrie- wiadomo ze razem ich trzymać nie bede ale czy moze zdarzyć sie przejaw agresji ze strony tygrysa przy jakiejś konfrontacji - spotkaniu tych dwóch weży??

Epicrates cenchria cenchria

dreex
22-05-2012, 07:58
i jeszcze jedno pytanie - Mam cenchrie cenchrie- wiadomo ze razem ich trzymać nie bede ale czy moze zdarzyć sie przejaw agresji ze strony tygrysa przy jakiejś konfrontacji - spotkaniu tych dwóch weży??

Epicrates cenchria cenchria

Lord_Leoric
22-05-2012, 10:53
Albinosy sa troche mniejsze od zwyklych... Ale tez zalezy od podgatunku... jesli bivittatus to mysle ze cos kolo 4 metrow bedzie mial - jesli chodzi o samca :) Bo widzialem albinosy (samice) majace ok. 5 metrow :) (niestety tylko na zdjeciach :P)


Pozdrawiam

Lord_Leoric

__________________________________

- Elaphe guttata 0.1.0
- Python molurus bivittatus 1.0.0

__________________________________

E-mail: lord_leoric@wp.pl
ICQ: 163124927
GG: 2982243

Antoni Wróbel
24-05-2012, 14:45
Słyszałem o ok 9 m rekordziście. Zwykle max dorastają do ponad 7 metrów. Dotyczy to oczywiście wiekowych osobników schwytanych na wolności. Normalnie i tak są mniejsze, a w hodowli takie rozmiary są praktycznie niemożliwę do osiągnięcia.

Pozdrawiam

SNAKES
24-05-2012, 15:04
Witam,

rzeczywiście to spore węże:)
Poniżej fotka węża o imieniu Big Bertha, której właścicielem jest Rob Carmichael.
http://client.visuallink.com/~krawls/16100000.jpg
Myślę, że to da pojęcie o rozmiarach dorosłego pytona tygrysiego:)

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==