PDA

Zobacz pełną wersję : Co to jest?



Slawek W.
24-05-2012, 03:05
Jak niektorzy wiedza wŁasnie jestem w Chorwacji! Wczoraj byŁem w Parku Narodowym nad wodospadem Krke! W stawie widziaŁem biaŁego weza o dŁudoci 40 cm! Co to mogŁ byc ya gatunek?? Niestety uciekŁ mi i niemogŁem go sfotografowac!!

Waluś
24-05-2012, 03:59
Tez tam byłem i też sie zastanawiałem co to za wąz akurat widziałem jak polował na przepływające koło niego ryby..

Antoni Wróbel
24-05-2012, 15:11
Ja będąc w Chorwacji widziałem tylko Coluber viridiflavus i (chyba) vipera aspis. Z tego co mi wiadomo w Chorwacji nie występuję gatunek węża o bardzo jasnym zabarwieniu grzbietu. Najprędzej to mógł być któryś z zaskrońców, który obrócił się właśnie brzuchem, co by wyjaśniało też polowanie na ryby... Poza tym może Wąż eskulapa (Elaphe longissima). Najjaśniejszym występującym w Chorwacji wężem jest zaś Coronella autriaca, czyli Gniewosz plamisty, więc to może on...
Musiałbyś dokładniej powiedzieć jak wyglądał i jakie miał rozmiary.

Pozdrawiam

micgekon
27-05-2012, 07:52
Też tam byłem i wydaje mi się że to co widzialeś to mogła być ryba - pływały tam takie kształtem przypominały węgorza tylko były właśnie takie jasne, ale mogę sie mylić i rzeczywiscie to mógł być wąż.

42d3e78f26a4b20d412==