PDA

Zobacz pełną wersję : ZACZERWIENIONE PODBRZUSZE WĘŻA



seweryn
26-05-2012, 12:38
Od kilku dni moja Teaniura ma lekko zaróżowione podbrzusze , zauważyłem też kilka czerwonych kropek pomiędzy łuskami na podbrzuszu,odpadają jej takrze strzępki naskórka . Co to może oznaczać .Czy to choroba skóry ? Trzy tygodnie temu przechodziła sprawnie wylinkę i teraz znowu zaczyna matowieć ,czy to nadchodzi następna wylinka ? wydaje mi się że to trochę za szybko .Czy ktoś kto choduje Teanirę mógłby mi pomóc? .Mam ją od 2 miesięcy ma 250cm długości .Czy ktoś się na tym zna?

pppppp
26-05-2012, 14:08
to moze byc cos poważnego, najlepiej napisz do p. Zajączkowskiego,
moze to byc poczatkowy objaw posocznicy

Elian
26-05-2012, 14:09
czerwone kropki między łuskami to może roztocza ?

Ray
29-05-2012, 06:06
jak dla mnie to tez roztocza

iibell
30-05-2012, 04:43
różowe podbrzusze to prawie pewna wylinka a te plamki to na 99 % roztocza.

jowinka
30-05-2012, 06:22
moze tez byc skutek zaczepienia weza łuskami "pod włos" a szybka wylinka efektem gojenia sie grobntch ranek powstałych w ten sposób

Tribel
01-06-2012, 03:27
iibell - widziałem już dziesiątki razy wylinke u różnych "teaniur" i nigdy, ani przed, po lub w trakcje wylinki podbrzusze nie było choć troche różowawe.

Ray i Elian -
Roztocza głownie są, ciemne - czarnawe, są umiejscowione raczej na grzebiecie b. żadko prawdopodobnie przypadkowo pojawiają sie na spodzie węża. Pozatym rostocza w nocy kryją sie najczęściej w np. podłorzu a żerują na wężach w nocy.

jowinka - drobne ranki nie powstaja na "skutek zaczepienia weza łuskami "pod włos" " Skąd u Ciebie takie wymślne i często bez sensowne teorie ?

seweryn - Objawy które opisujesz są typowe dla posocznicy ... bez względnie skontaktuj się z weterynażem !

Elian
01-06-2012, 03:40
Tribel-
"Pozatym rostocza w nocy kryją sie najczęściej w np. podłorzu a żerują na wężach w nocy." Zdecyduj się w końcu czy się kryją w nocy czy żerują. Wiem że roztocza są aktywne nocą, ale seweryn nie pisał kidy widział te plamki

Tribel
01-06-2012, 05:25
sorry, za pomylke mialo oczywiscie byc :
Pozatym rostocza w dzień kryją sie najczęściej w np. podłorzu a żerują na wężach w nocy.
Fakt nie pisał, ale nie sadze ze ogladal weza w nocy ...
Pozatym nie pisał, ze te kropeczki sie poruszaja.

iibell
01-06-2012, 06:00
tribel jak widzę chcesz uchodzić za wyrocznię jeżeli chodzi o węże .Jak widać znasz roztocza tylko z wyglądu ale efektów ich działań nie widziałeś nigdy na oczy ja je widziałem i z opisu który jest zamieszczony na tym pioście wynika że są to wybroczyny po nakłuciach a co do różowego podbrzusza to moje węże przed każdą wylinką mają zaczerwienienie i między innymi po tym poznaję że zbliża się wylinka.Kończąc miałem podobne objawy u mojego regiusa i też myślałem że to posocznica ale skontaktowałem się z Jarkiem Zajączkowskim i jego opinia że jeżeli chodzi o plamy to raczej działanie roztoczy potwierdziło się po wylince .Po prostu te plamy znikły po zdjęciu skóry przez węża.Jak widać wiesz dużo ale jeszcze dużo musisz się nauczyć jak każdy z nas a szczególnie pokory bo tego Tobie brakuje najbardziej czytając Twoje posty i uwagi o innych.Czas pokaże kto miał rację .

Pozdrawiam Iibell

jowinka
05-06-2012, 07:16
Tribel jak zauważyła iibell wymieniamy tu spostrzezenia , a to co opisuje to moje spostrzezenia zarówno wody w nozdrzach jak i drobnych krwiaczków na podbrzuszu weza oraz sposobu ich powstawania byc moze moje spostrzezenia nie sa zbyt medyczne ale wiez mi zaobserwowane w naturze

seweryn
05-06-2012, 13:19
Wszystko już OK wąż zżucił wylinkę i podbrzusze wróciło do normy dzięki za odpowiedzi:)))

42d3e78f26a4b20d412==