PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zgrubienie u boa tęczowego



Michał S
30-05-2012, 11:31
Witam wszystkich
Około tydzień temu zauważyłem dziwne , dość duże zgrubienie mniej wiecej w połowie drogi pomiędzy żołądkiem a odbytem u mojego boa tęczowego, wygląda to dośc dziwnie, jest twarde i nieruchome, na dzień przed tym jak zauważyłem to zgrubienie nakarmiłem węża (pewnie był to błąd). W moim mieście weterynarze nie znają sie raczej na węzach wiec postanowiłem zrobic wężowi prześwietlenie i przesłać je dr. Zajączkowskiemu do Wrocławia (w kródce powinien je otrzymać). Nie jestem fachowcem ale obawiam sie ze z przeswietlenia nie wiele da sie powiedzieć, tak jak patrzyłem - nic na nim nie widać, da sie zauważyć zarys zgrubienia ale wewnątrz kompletnie nic, nieco przed zgrubieniem widać szkielet szczura którego dałem mu tydzień temu ale w samym miejscu zgrubienia zupełnie nic. Zobaczymy co powie dr Zajączkowski gdy dostanie zdięcie, ale moze tym czasem ktoś z Was ma jakis pomysł co to może być ?

pozdrawiam
Michał

Epicrates Cenchria Cenchria
Python Regius

iibell
01-06-2012, 06:03
Myślę że dla Jarka będzie również przydatne zdjęcie zrobione wężowi zwykłym aparatem ze wskazaniem na to miejsce

42d3e78f26a4b20d412==