PDA

Zobacz pełną wersję : COS NIE TAK!!!!!!



Zaakoo
31-05-2012, 13:13
mam mały problem!!!!Mam od poczatku roku boaska obecnie ma ok 100 cm.zawsze był bardzo spokojny i nigdy nawet nie probował mnie ukasic , do dzisiejszego dnia.kiedy włorzyłem reke do terra i chciałem go wyjac skubany dziabnął mnie!!Nie wiem co teraz mam robic zostawic go w spokoju narazie czy brac go na rece!!Nie wiem co mu odbiło czesto go biore na rece i nigdy tego nie było!!!!Moze moglibyście mi cos doradzic!!!!!!

AgnieszkaM
31-05-2012, 13:59
Mozliwe, że boasek był przed wylinką, wtedy węże słabiej widzą i mogą być agresywniejsze niz zwykle.

AgnieszkaM
31-05-2012, 13:59
Mozliwe, że boasek był przed wylinką, wtedy węże słabiej widzą i mogą być agresywniejsze niz zwykle.

Krzysztof.W
31-05-2012, 14:11
Pamiętaj że wąż nigdy nie oswoi się tak jak pies. Wszystko co czyni , jak się zachowuje napędzane jest instynktem samo zachowawczym, w zasadzie psa to samo dotyczy.
Wąż może przyzwyczaić się do zapachu, kształtu, dotyku, do jakiś specjalnych ruchów np. głowy tak jak ja to czynię, po prostu zanim wezmę któregoś węża na ręce kilka razy kiwam do niego głową, gad poznaje wtedy o co chodzi i od razu pełznie w moją stronę, lub nie czyni tego gdy nie chce na ręce :). To że akurat ugryzł cię pierwszy raz, mókłbym wytłumaczyć tym że po prostu za szybko włożyłeś rękę to terrarium i waż widząc ruch dłoni skojarzył ją instynktownie z pożywieniem. Mnie kochany bobek ( Boa tęczowy ) już 2 razy ugryzł myśląc że moja ręka to pokarm , od razu zaraz puszczał, gdy wyczuł że dłoń to nie jedzenie.
Na przyszłość gdy będziesz próbował wziąć gada na ręce, dmuchnij delikatnie w w jego pyszczek ( jak sie nie spłoszy to dobrze , a jak się spłoszy to trudno, nic nie szkodzi ) żeby poczuł że to ty a nie jakaś przypadkowa przekąska, okaż że chcesz go wyjąć z terrarium. A Najlepiej zrobisz jak zaczniesz wyjmować węża kijem ofiologicznym, łatwo jest sobie zrobić samemu taki hak z twardego drutu o średnicy 4-6 mm.



Pozdrawiam

Zaakoo
01-06-2012, 03:21
Aczy to moze bys spowodowane głośna muzyką!!!a konkrtenie basem????

Tribel
01-06-2012, 03:29
Tak ... (basem)

Korgan
01-06-2012, 13:31
Może poprostu ma zły dzień :)

Zaakoo
01-06-2012, 15:24
juz jest wszystko ok!!!!To poprostu nie był jego najlepszy dzien!!!!Thx za rady!!!!

42d3e78f26a4b20d412==