PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkie spotkanie PST i...



Edi
04-09-2011, 04:19
Witam
Zanim doszło do spotkania PST we Wrocławiu był to temat nie schodzący z pierwszych miejsc na forum.Szczegółowe przygotowania,plany itp.Natomiast "po wszystkim" sprawa ucichła...Myślałem,że kolejnym tematem "nie schodzący z pierwszych miejsc na forum" będą właśnie postanowienia,decyzje itp. tego spotkania.Tymczasem powstał jedynie temat "Po spotkaniu PST",na którym zresztą uczestnicy jakoś niechętnie się wypowiadali :( A o samych postanowieniach,decyzjach itp. właściwie nic,zero.Nie każdy mógł być tam "na żywo" ale chyba każdy chciałby się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat(?).Czy na stronie pojawi się relacja ze spotkania??Myślę,że to zainteresowałoby wielu odwiedzających tą stronę.
Pozdrawiam

Nook
04-09-2011, 04:22
Pojawi się relacja, już niedługo... przykro mi że trwa to tak długo, cóż nie moja wina :(

Jarek Zajączkowski
04-09-2011, 10:04
To prawda - cisza nastąpiła długa...-okazja dla wykazania aktywności innych regionów - wykorzystana? - (nie chcę być postrzegany jako jedyny aktywny!!!!! - to u niektórych wzbudza złe emocje) . Usprawiedliwieniem może być jedynie nawał pracy i istotne zmiany w moim życiu, które nastąpiły tuż po Konferencji (definitywne pożegnanie z Uczelnią, organizacja własnej firmy). Teraz mam więcej czasu i wszystkie zaległości nadrobię w najbliższym czasie. Obiecuję.

Dziękuję jeszcze raz Wam Wszystkim za przyjazd do Wrocławia i udział w spotkaniu.

Nic mi nie wiadomo o nowych ustaleniach Zarządu PST - w mojej obecności takowych nie ogłaszano. Szkoda - bo okazja ku temu była znakomita.

Podczas obrad :
1. uhonorowano wrocławianina - uznanego herpetologa i terrarystę - Doktora Ryszarda Bielawskiego tytułem Honorowego Członka PST wraz z wręczeniem okolicznościowego dyplomu PST.
2. wysłuchano wykłady: "Anoreksja u gadów" - tekst w "Artykułach" www.terrarium.com.pl oraz "CITES w Polsce" Joanny Klamczyńskiej - przedstawicielki wrocławskiego Urzędu Celnego - Koordynatora d/s CITES
3. dyskusję po wykładach zdominował temat CITES - rejestr potrzebny czy nie - z udziałem przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, celnych, sprzedawców zwierząt, właścicieli sklepów. Było ostro ale niestety nic nowego.................

Jakie plany na najbliższą przyszłość:
- spotkanie założycielskie Śląskiego Oddziału PST - wybór władz, siedziby, określenie metod działania, celów itp. Wspólnie zdecydujemy co będziemy chcieli robić i w jaki sposób - zgodnie ze statutem PST! - zaproszenia zostaną rozesłane do kandydatów (pocztą, internetem) - po złożeniu pisemnej "deklaracji PST" na ręce śląskiego pełnomocnika PST - czyli moje :) Do dziś dostarczono mi pocztą (lub osobiście) 38 deklaracji. Niestety nie są mi znane dane osób, które złożyły deklarację podczas zjazdu. Dokumenty zostały przekazane do zarządu - ja czekam na oficjalną listę (drugi tydzień).
Zainteresowanym podam bezpośredni adres korespondencji "klastcznej - pocztowej".
Do współtworzenia, współpracy w Śląskim PST zapraszam mieszkańców Dolnego i Górnego Śląska, Opolszczyzny i regionu lubuskiego.
Spotkanie odbędzie się, gdy napłynie odpowiednia liczba deklaracji - myślę o 150. Miejsce - jedna z sal wykładowych AR Wrocław.

Sprawozdanie z I Ogólnopolskiego Spotkania PST - wkrótce na stronie www.terrarium.com.pl

42d3e78f26a4b20d412==