PDA

Zobacz pełną wersję : wilgotność-70-90%---sposoby-ale nie torf:)



naimaD
14-06-2012, 03:30
Czy znacie jakieś sposoby-patenty na utrzymywanie wilkocie w terra-na poziomie 70-90% tak aby nie trzeba bylo wiecie zraszać -codziennie(wiecie jak to jest jak sie wybywa na urlop) ale patent z torfem kokosowym i kostakami i ze one utrzymuja wilgoć juz znam:))))
Potrzebuje czegoś co bedzie działało wydajniej!
i czy czy nawilżacze powietrza sie sprawdzają??????stosuje ktos takie urządzenia??? za wszelkie odpowiedzi wielkie dzieki:)

Salem
14-06-2012, 03:56
zostaw u mnie klucze, to wpadnę do ciebie na kwadrat i mu zroszę :)

naimaD
14-06-2012, 04:04
dzieki ! to ja do ciebie miałem wpasc hehehehe

uroplatus
14-06-2012, 06:38
Nie jest to takie proste (szczególnie gdy ma się dobra cyrkulacje powietrza i w terra ma być z 27C0. Mi się to udaje przez zastosowanie nawilżacza (włącza się na około 10 sekund co około 15 minut) do tego zraszam terra dwa razy dziennie (automatyczne zraszanie 2 x po minucie). System zraszania i nawilżacz tak zmontowałem że działa automatycznie tylko trzeba dolewać wodę do baniaków (raz na 4-5 dni, ale jak bym dał większe baniaki to rzadziej). Wszystko to kosztowało około 300 zł ale naprawdę działa fajowo.

Moskit
14-06-2012, 06:50
Gdzie można kupić taki nawilżacz i spryskiwacz?

naimaD
14-06-2012, 07:11
no własnie bedzie trzeba pomyslec nad nawilżaczem! zrobic mały wlot i powinno działać!

naimaD
14-06-2012, 07:25
uroplatusie:) mam pytanie jak sie domyślam nawilżacz posiada czujnik wilgoci ktory reaguje na poziom wilgoci jaki sie wterra znajduje!automatycznie !!1 i czy taki czujnik jest wbudowany w nawilzacz czy osobno !bo nie wiem --przeciesz nie wstawie go do terra!??????

naimaD
14-06-2012, 08:11
no własnie kupiłem nawilżacz powietrza!jak wszystko zamontuje to napisze jak dziala!! i czy sie sprawdza!:)

uroplatus
14-06-2012, 08:32
tak posiada i był to problem bo taki nawilżacz wyłącza się automatycznie przy wilgotności max 70 lub 80% 9w zależności od modelu nawilżacza). Rozwiązałem to tak że nawilżacz wstawiłem w specjalnie do tego skonstruowanej wnęce (dostępna z boku terra). Do terrarium tylko wprowadziłem dzióbek nawilżacza daje to oprócz tego że mogę uzyskać i 100% wilgotności też to że się zwiększa cyrkulacja powietrza ponieważ nawilżacz ciągnie powietrze z zewnątrz terra i wtłacza (nawilżone) do środka. (dołączę fotki to może lepiej to będzie widać).


Nawilżacz można kupić przez internet na stronie http://www.autozysk.home.pl/
a system zraszania dokładnie jest opisany na stronie http://snakes.pl/

42d3e78f26a4b20d412==