PDA

Zobacz pełną wersję : Ile dać mu czasu ?



alpacino
16-06-2012, 02:03
Trzy dni temu dojechał do mnie mały Tygrysek. Jak sądzicie można go już powoli zacząć przyzwyczajać do opiekuna, czy lepiejdać mu jeszcze spokój ? Pytam, bo już nie mogę się doczekać :)

Fryzjer
16-06-2012, 05:19
ja mojego boaska mialem juz w 2 dzien i go przyswajalem

Krzysztof.W
16-06-2012, 06:19
Niby wszędzie piszą że węża należy zacząć brać na ręce po około 2 tygodniach bo tak długo aklimatyzuje się w nowym terrarium.

Ale jak ja kiedyś kupiłem swego pierwszego węża to już od pierwszego dnia , codziennie "przyzwyczajałem" go do siebie. Nie od razu udawała mi się ta sztuka oswajania, wężyk syczał, straszył, siostrę chciał ugryźć :) .Ale po 2 miesiącach odniosłem sukces, i teraz od tamtej pory bez strachu mogę wyjąć węza z terrarium o każdej porze dnia i godziny.
Mówię tu o pytonie królewskim.

Dr_Who
16-06-2012, 09:24
wiadomo bardzo korci kazdego zeby juz jak przyjedzie pomiętosić go troszke w rękach ale wartio sie powstrzymac gdyz wąż jest zestresowany i podróżą i zmianą miejsca a wy jeszcze go męczycie i dziwic sie później ze niektóre weze nie jedzą-powód stres stres stres

Dragothic
17-06-2012, 16:36
Ja tam narazie badam teren, rozgladam się, chce się najpierw dowiedzieć wszystkiego przed kupnem.
Mam odrazu zarobić duże terrarium, ale jak usłyszałem cene w sklepie
za terrarium wielkosci 2x1,5x2(dł,szer,wys) to myślałem że upadne.
Powiedzieli okolo 1000zł, sam sobie zrobie terrarium, mam nawet pomysł.
Zrobię wszystko przygotuje miejsce, a dopiero potem kupie.
Powiedzcie szczerze jakiego weża najlepiej kupić, chodzi mi głownie o weże przyjaznie usposobione( wyjątek moga gryść starsze siostry:))
ja mysłalem nad zwykłym boa constrictor B, ale słyszałem że python molurus jest dość fajny(i drogi).

alpacino
18-06-2012, 02:53
Mogę to potwierdzić. Mój mały tygrys jest bardziej aktywny i kontaktowy niż mój Constrictorek. Zaczął jeść już 4 dzień po przyjeżdzie, pozatym jak tylko się trochę ściemni to lata po terrarium całą noc i ciągle coś zwiedza. Ciekawski z niego typ. Ciekawe jakie będą moje doświadczenia po pierwszym kontakcie bezpośrednim. Postaram się to opisać za parę dni.
Nara.

42d3e78f26a4b20d412==