PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej firmy żarówka daje najwięcej ciepła



Tiger
21-07-2013, 05:30
1.Które zwykłe lustrzanki są bardziej wydajne?(I jaki typ żarówki "grzybek" czy normalne okrągłe ... )

2.Czy spotkaliście się z żarówkami philips 60 W Halogen-nowość podobno (wygląda jak zwykła zarówka) ?Jak to jest z jej zastosowaniem w terra ....

kaczi
21-07-2013, 05:32
ja mam zarowke exoterra i zoomed i jestem z nich bardzo zadowolony ta exoterra podnosi jeszcze tem powietrza w terrarium :)

DEXiu
21-07-2013, 08:56
Co do halogenu nie wiem czy to jest dobre bo daje stosunkowo mało ciepła a dużo światła co może płoszyć zwierzaki. Chyba wszystkie lustrzanki mają kształt "grzybka" czyli nieco spłaszczony. Nie można określić jednoznacznie które dają najwięcej ciepła, ale ja polecam albo OSRAMY albo Philipsy. Niezależnie od firmy kup lustrzanki o dodatkowo zmniejszonym kącie padania światła do 30 stopni ale za to dające o 20 % więcej światła punktowo (poznasz je po tym że gdzieś na pudełku to pisze a poza tym mają więcej "sreberka" nałożone od zwykłych lustrzanek)

boidae
21-07-2013, 09:29
tym wieksza zarowka(wieksza powierzchnia oddadawania ciepla to ta jest leprza

DEXiu
22-07-2013, 08:59
boidae ==> W sumie to też racja ale głównie dltego że czym większa żarówka tym większa moc. Bo powierzchnia żarówki ma niewielki znaczenie, ale nie przeczę że oddaje w ten sposób sporo ciepła. Spora część jednak ciepła bierze się stą że światło żarówki rozprasza się na podłoży i w ten sposób daje ciepło.

42d3e78f26a4b20d412==