PDA

Zobacz pełną wersję : 1 sierpnia uciekła mi zbożówka - jak ją zlapać



Cycor
21-06-2012, 16:11
Witam!
Otóż 1 sierpnia zwiała mi zbożówka taka jak na zdjęciu. Nie mam pojęcia gdzie jest i jakie płapki na nia zastosowac. Próbowałem zostawić myszy w klatce w pokoju i do okoła klatki rozmiescilem gazety z taśmą samoprzylepną dwustronną. Ręce mi juz opadają i nie wiem co robić. Zbożówka ma ok 70 cm długości.
Może ktoś już ma sprawdzone sposoby.
Pozdrawiam

Mr.Q
21-06-2012, 16:21
Rozumiem, ze to zdjecie to list gonczy?
:p
Ladna ta zbozowka, szkoda by jej bylo na tasme lapac. Skore z niej zedrzesz. Zrob tak:
1.Pozbieraj te gazety i myszy
2.Porozkladaj plytkie taleze do gory nogami po 1 w kazdym pokoju (najlepiej na srodko)
3.Na kazdy talez poloz mokra szmate
4.Nad tym wszystkim lampke 25watt lub wiecej w odleglosci conalmnien 25 cm
5.Na ta szmate poloz oseska
6.Dookola talezy poroskladaj pomiete gazety( tylko bez tasmy :) )
7.Modl sie

I co najwazniejsze:
Nie poddawaj sie!
Moje mahoniowki znalazly sie po 4 miesiacach!
Uzbroj sie w cierpliwos

Mr.Q
21-06-2012, 16:23
sorki, po 4 tygodniach:)

Biskup
21-06-2012, 17:58
Ludzie, wy mieszkacie w zamkach?

sajder
22-06-2012, 13:43
Nie poddawaj się. Nie znam zadnych magicznych sposobów na znalezienie węża. Ja swojego który uciekł 2 dni temu( też zbożówka) znalazłem zwiniętego w starym szkolnym zeszycie. Przewróciłem cały dom do góry nogami zanim go znalazłem. Węże chowają sie w najdziwniejszych kryjówkach(w miare ciepłych) Przeszukaj wszystkie zakamarki. Zycze powodzenia...

Mr.Q
22-06-2012, 13:51
Zwlaszcza za ksiazkami i w kablach
Tam lubia sie chowac

snakeman
24-06-2012, 13:28
przerabiałem to już chyba z 5 razy jak dotąd zawsze łowy były udane .
technika - jeśli uciekł ci do pomieszczenia zamkniętego tzn nie miał szans pitnąć balkonem lub oknem szanse sa spore pod warunkiem że zareagujesz dość szybko najprościej pozamykać wszystko i po kolei wypierdalać z pokoi dosłownie wszystko (sam potrafię wynieść o 3 w nocy z pokoju wszystko do gołej podłogi w 15 min ) zawsze skuteczne pod warunkiem że będziesz super dokładny i tak pomieszczenie za pomieszczeniem
gorzej jeśli ci wlazł np. pod podlogę, lub przewodami wentylacyjnymi Nie przejmuj się kumplowi reginusek odnalazł się po 6 MIESIACACH bo coś szeleściło pod szafą

42d3e78f26a4b20d412==