PDA

Zobacz pełną wersję : podłoże czy narazie bez.....



micgekon
22-06-2012, 15:00
Mzm pytanie, po niedzieli dostane (mam nadzieje) mojego pierwszego węża Epicrates cenchria cenchria.Terrarium urządzone,tylko jeszcze nie wsypałem do niego podłoża mam zamiar dać torf kokosowy(taka sprasowana kostka) pomieszany z podłożem bukowym.Nie chciałbym stosować piasku (tak jak to jest w opisie)ze względu na jego ciężar.
-czy tkie podłoże może być dla tego gatunku (jeśli nie to czy koniecznie z piaskiem?
-czy też na początek wogóle nie wsypywać i potrzymać węża (ma być młodziutki po pierwszej wylince)w bardziej sterylnych warunkach np. na gazetach?
Pozdrawiam Michał

Biskup
22-06-2012, 18:04
Ja mam cenchrie na torfie terratropik dla zwierzat tropikalnych, nie zmieszany z niczym. W sklepie w ktorym go kupowalem sprzedawca miał sam żwir. Cenchria w samym piasku? Nie wiem jak bys utrzymal wilgotnosc 65% w takim terrarium, jak cos, to pisz na mail.

micgekon
22-06-2012, 23:35
Cześć. Źle mnie zrozumiałes z tym piaskiem,nie chciałem dawać samego piasku tylko piasek i torf 1:1 (tak jak w opisie gatunku jest napisane),a ja ten piach chcę zastąpić podłożem bukowym(jest takie dostępne w trzech rozmiarach).

Luka
25-06-2012, 03:52
Czesc.
Ja stosuje tak samo jak Biskup tylko torf nie zmieszny z niczym. Bardzo dobrze trzyma wilgoc a napr5awde nie ma sensu z niczym mieszac. Mam tez w terra czesc z samymi kamieniami (przy baseniku) ale tylko ze wzgledow ulatwiajacych czyszczenie. Nie mieszajac niczego ulatwisz sobie zycie przy sprzataniu.
nara

Evoker
25-06-2012, 08:13
Jeżeli wolno spytać z jakiego źródła E.C.C. otrzymasz?

42d3e78f26a4b20d412==