PDA

Zobacz pełną wersję : Wpadka na granicy czeskiej



mrsnake
22-07-2013, 06:32
Usłyszałem właśnie iż zatrzymano jakiś handlarzy próbujących wwieźć do kraju gady z czeskiej giełdy , czy ktoś dotarł do szczegółów tego wydarzenia (wiem iż zarekwirowano im kilkanaście gekonów lapmarcich niestety nie udało mi się wychwycić innych gatunków)

mrsnake
22-07-2013, 06:38
Znalazłem trochę szczegółów jakby kogoś ciekawiło :
http://www.rmf.fm/wiadomosci/index.html?id=72929&loc=1

Bartekg
22-07-2013, 07:37
http://fakty.interia.pl/kraj/news?inf=540082

Mad_Death
22-07-2013, 07:40
za złodzieji by sie wzieli

Mad_Death
22-07-2013, 07:40
rafał D to czasem nie rafnoe ??:D

ZakkWYLDE
22-07-2013, 09:03
raczej tak,wiem ze Gerard to Gyrus,kiedys handlowal na forum-a patrzcie co wiezli-jaszzurki jemenskie,agume brodata:]]]]

DEXiu
22-07-2013, 09:11
Taa. Aguma brodata rządzi :) Poza tym to niby dlaczego jest zakazany handel nimi? No niby są na CITESIE ale przecież 99 % sklepów pewnie nie ma papierów na swój asortyment więc faktycznie mogliby się za złodziei prawdziwych zabrać. A tak BTW to państwo Gucwińscy na pewno zaraz stwierdzą że wartość rynkowa przmytu wynosi pięć milionów dolarów i zwierzęta stanowią niebezpieczeństwo dla życia a więc należy je uśpić :/

P4w3l
22-07-2013, 09:16
to zaraz...mozna wkoncu przewozic zwierzeta nieobjete CITIESem w zaden sposob ???? tak sie zlorzylo ze wczoraj kolega mial przewiezc dla mojego kuzyna 3 sztuki obsolet...

pepre
22-07-2013, 10:24
założe sie ze to sprawka dejota.

Mad_Death
22-07-2013, 10:33
HAHA :D

MIDO
22-07-2013, 11:10
Tak jeśli jaszczurka jameńska to kameleon jameński to jest to jedy zwierze jakie na citesie tam bylo ale nie doś że nie znaja sie na nazwach pisza pierdoly i wogule błażnia sie to inna sprawa.Wiecie co licząc to tam okolo 20 zwierzakow a nie kilkaset bylo.Widać tu wyrażnie jakie pierdoly prasa pisze wnioskujac z tego mozna watpic w wiele innych artykulow prasowych.szkoda gadać buahahahahahahahahahaha!!!!

Digital
22-07-2013, 12:01
uuuu.... i po co tu sie denerwowac ?? nie lepiej sobie to wyjasnic na gg ?? heh

Mad_Death
22-07-2013, 12:46
lol~~

Z_Y_G_I
22-07-2013, 12:58
Szczerze mówiąc nie dziwię się reakcji Krommsa - Pepre chcesz wywołać kolejną kłótnię?Po co ?

kamil1987
22-07-2013, 13:03
juz mu usunal konto...eh dac za duzo wladzy komus nieodpowiedzialnemu:P

Awikularia
22-07-2013, 13:13
Kilkaset pajeczakow i zwierzat egzotycznych.... :/
Pod koniec artykulu naliczylam ich 35 sztuk... Dla mnie "setki" to co najmniej 100... Jezeli to jest prawda, bo juz sie przekonalam, jakie brednie wypisuja pismacy...

Kmieciu
22-07-2013, 13:29
jakby napisali 35 sztuk to nikt by tego nie czytał...wielka filozofia-prawo rynku

Mike
22-07-2013, 14:28
Bez komentarza... od ostatnich afer nagłaszanych i przekręcanych przez media nie ogladam wogóle TV i nie czytam gazet bo mnie to wnerwia coraz bardziej :-/

Aguma... dobre.... ;)

Wiciu
22-07-2013, 14:43
wapdli bo na tym forum cały czas ktoś sie ogłasza "wezmę..., jadę... do Pragi, Hamm itd. Policja, Organizacje ochrony zwierząt i inni "skanują" to forum i dobrze wiedza kiedy kogo złapać i z czym a to jak woda na młyn ich propagandy
Ludzie powstrzymajcie się!!

dr Robert
22-07-2013, 14:46
Obawiam się, że służby celne nie zauważyły, że jesteśmy w UE i przynajmniej gatunki spoza list UE można przewozić przez granice wewnątrzunijne bez ograniczeń (chyba, że chodzi o sprawy skarbowe).

Crazy_man
22-07-2013, 15:10
ale z teog co widze to wiezli tez takie z list citesu wiec mieli prawo ich zatrzymac.
Jak juz ktos keidys wspominal na tym forum - musieli keidys wpasc bo robili to na dosc duza skale . Mogli byc juz od dawna na oku policji . Bo skads musieli wiedziec ze na handel to idzie. W koncu 35 sztuk to nie jest jakas kosmiczna ilosc.

Wywaliliscie z forum dejota ktory mial w sumie racje , a zapewnienia rafnoe co do legalnosci jego interesu zostaly teraz zdementowane .Pamietam jak dzis keidy rafnoe psial tutaj ,ze ma pozwolenia na import wszystkich gadow ktore przywozi i w ogole super jest.


Pozdrawiam wszystkich

MareQ
22-07-2013, 15:19
crazy też pamiętam. Pisał ile to musi sie ugonić żeby załatwić odpowiednie pozwolenia, kwarantanny i takie tam inne pierdoły. A teraz wszystko wyszło...
Dejot od początku mial racje. Jakby sie wszyscy dowiedzieli to każdy jeździłby w końcu do pragi, bo nie tak daleko jest.

Crazy_man
22-07-2013, 15:31
Calkiem mozliwe ze zrobia im rewizje w domach a jak znajda tego wiecej to wtedy mogą mieć ciepło . Poza tym legalnosc zwierzat to jedno a nielegalny nieopodatkowany handel to drugie .


Nie ma co , ale zastanawia mnie to czy podobni im handlarze wyciagna z tego jakies wnioski .


Moim zdaniem oni byli juz wczensiej obserwowani przez sluzby mundurowe .W koncu jestesmy w unii i raczej nie robia kontroli samochodow osobowych na granicach . A oni tez nie ukrywali sie z calym tym handlem .Policjanci i ekolodzy tez korzystaja z internetu .

Pozdro

MareQ
22-07-2013, 16:14
z tym kontrolowaniem samochodów to nie tak do końca jest. Mnie osobiście na 8 wyjazdów do niemiec w te wakacje kontrolowali na powrocie raz.
Wybiórczo wyłapują samochody i przeglądają je mniej lub bardziej szczegółowo. To samo tyczy sie tirów. Wydawać by sie mogło, że w unii jesteśmy więc nie ma problemu, a tym czasem na granicach strasznie sie czepiają, szczególnie polaczków, ukraińców, ruskich i innych 'egzotycznych'.

Co do przeglądania forum to tez może nie tak do końca... W koncu tyle tutaj transakcji sie przeprowadza, tyle osób sie oglasza a jakoś nikt nic nie wspominał o kontroli. Bo przecież jeżeli ktoś sie dochował jakiegoś potomstwa i chce to potem sprzedać to jakby na to nie patrzać to do końca legalne to to nie jest. A takich hodowców-amatorów jest tutaj na pęczki... Ale z kolei też nie wiadomo kto w śród nas jest. Nie wykluczone że ktoś podkablował. W końcu, jakby na to nie patrzeć, jest tutaj napewno mieszanka różnych ludzi z różnych środowisk. Wystarczy, ze jeden z drugim podłapią jak ktoś sie chwali że jedzie na giełde zwierzaki przywieść i już zostaje wykonany telefon do odpowiednich władz. Z jakiego powodu ktoś miałby robić coś takiego? Tego nie wiem. Może na złość, może dla kawalu, a może z czystej zazdrości jak to teraz często bywa 'bo ja nie mam to dlaczego on ma mieć?'. To jest tak jak z sąsiadami. Kup sobie lepszy samochód to odrazu kontrola z urzędu skarbowego ;)

Crazy_man
22-07-2013, 16:33
Na GRANICACH TO trzeba meic naprawde pecha zeby ci kontrole zrobili. Musza cos robic w koncu :) Jak przpeisy ujednolica sie w calej unii to byc moze granice znikna zupelnie jak to jest na zachodzie .

A hodowcow-amatorow jest tutaj sporo to prawda . Ale ciezko jest komukolwiek udowodnic ze cos sprzedaje.Samo ogloszenie to nie wszystko. Jedynym dowodem moga byc przelewy bankowe.Ale wystarczy ze wyslesz za pobraniem i juz nic nie wiadomo . Poza tym zeby miec obowiazek placenia podatkow trzeba sprzedawac dosc sporo i towar nabyty w celu sprzedazy a nie z wlasnej starej kolekcji :)
Wiec jak masz zarejestrowane zwierzaki lub tkaie ktore tego nie wymagaja i nie masz obowiazku zarejestrowania dzialanosci gosp. to spokojnie mozesz sprzedac nadwyzke hodowlana.
A jak zlapią cie na goracym podczas przemytu to masz cieplo :)

Piszesz ze ktos mogl podkablowac tylko ,ze wtedy musialby podac policji dokladne dane delikwentow lub samochodu i mniej wiecej czas przekraczania granicy noi miejsce jej przekroczenia . Czyli musialby to byc ktos kto dosc dobrze ich zna .
Dla mnie bardziej prawdopodobne jest to ,ze byli juz na oku wladz
W kazdym razie to tylko domysly :)
Moze ktorys ze zainteresowanych odezwie sie kiedys na forum i sie wypowie , chociaz watpie ze sie odwazy

dr Robert
23-07-2013, 02:16
Podkablowanie jest bardzo proste. Wystarczy telefon z nr rejestracyjnym, marką samochodu. A tutaj obok wymiany nadwyżek hodowlanych i legalnych sklepów niektórzy rozkręcili niezarejestrowane i nieopodatkowane interesy. Konkurencja nie śpi. Na giełdach czeskich ma się czasem wrażenie, że Polaków na sali jest więcej niż Czechów. Oczywiście nie wiem jak było w tej sytuacji i nie znam tych osób. To całkiem teoretyczne rozważania.
Problem z k. jemeńskimi polega na tym, że w Czechach, o ile wiem, nie ma obowiązku ich rejestracji i trudno wyciągnąć papiery bo tym gatunkiem handluje się tam bez papierów.

pppppp
23-07-2013, 02:41
podobna wiadomość jak ta z interii jest w dzisiejszych "nowinach jeleniogórskich"
tylko ze nie ma tam wymienionych jemenów, są gekony lamparcie węże krolewskie i agamy brodate - dlatego pytam się jakim prawem zwierzęta zostały zabrame do zoo

2 agamy brodate , 6 wezy i 9 gekonów i pajaków - mozna kupic dla siebie napewno i handel nie ma tu nic wspólnego, zwierzeta nie sa na citesie wiec co jest grane???

podobno nie-citesowe mozna przewozić a tu wychodzi na to ze NIE a jak jest przepis ze wolno to i tak na granicy jest zawierucha, zwierzaki są zabierane (potem nie do odzyskania) i sprawa do prokuratury - kolejna paranoja

kilka przykładów z gazety:
"zabroniony handel" - a w co 2 sklepie zoologicznym sa gekony lamparcie
"przemyt" - jaki przemyt, zwierzeta nie sa na citesie

i jeszcze parę słów do tego co napisał Wiciu (ma 100% rację)

w sobotę pierwszy raz (a do czech jezdze prawie co tydzień) w jakuszycach poprosili mnie o dowód rejestracyjny auta - wbijali nr rejestracyjne wszystkich polaków - na granicach dobrze wiedzą kiedy są giełdy i czego mają szukać

MareQ
23-07-2013, 03:41
crazy, a jaki masz problem z dokładnymi danymi? Przecież dużo osób z nimi robiło interesy i napewno zdobycie nazwiska nie jest jakimś wielkim problemem.
W internecie nie jesteśmy tak do końca anonimowi. Jak ktoś sie uprze to każdego można znaleść (no chyba że netuje z kafejki albo coś w tym stylu).

Fakt że kontrole są dosyć żadko, dlatego napewno byli na oku jak nie władz to kogoś, niestety, z naszych.

A do tego co pppppppppp napisał, odnośnie dowodu rej. to powiem Ci że mnie na granicy za każdym razem wbijają w komputer i proszą o dowód rejestracyjny :P

pppppp
23-07-2013, 03:59
hmmm mie to spotkało po raz pierwszy, fakt ze głównie przekraczam czeską ale za to co weekend

Crazy_man
23-07-2013, 04:25
Podejrzewam ,ze celnicy jak znajda jedno nielegalne zwierze wsrod tych legalnych to zabieraja wszystkie .Zreszta oni pewnie są zieloni w tych sprawach .
W sumie to kłade na to wszystko .
Powinni tępić nielegalny handel bo nikomu on nie sluzy poza samymi handlarzami

MareQ
23-07-2013, 05:46
:) ze mnie sie śmiają, bo ponoć w samochodzie ojca wyglądam nieco 'nienaturalnie' :P

42d3e78f26a4b20d412==