PDA

Zobacz pełną wersję : Woda w basenie



alpacino
29-06-2012, 07:59
W basenie u mojego młodego tygryska pojawiły się średniej długości białe nitki (coś jak białkowe). Czy ktoś się orientuje co to może być? Wodę zmieniałem przedwczoraj i pochodziła z kranu. Basen podgrzewam kablem grzewczym.

Paweł
29-06-2012, 08:14
co to znaczy średniej długości. może to być pleśń. użyj uzdatniacza do wody. musisz zrobić równowage biologiczną wody w tedy nie będziesz miał problemów.
mam akwaria i znam się troche na tym taką wode morzna pić prosto z akwa.
u mojego węża mam takie jeziorko z roślinami i żyjątkami wszystko jest ok."rzadnych nieproszonych gości"

Krzysztof.W
29-06-2012, 13:39
No właśnie.
Z takim właśnie problemem pleśnienia albo, nadmiernym rozwojem bakterii na powierzchni wody w baseniku dla węży, borykam się już od dawna.
Próbowałem różnych sposobów żeby pozbyć się tego białego nalotu .Lecz po jakimś czasie sytyłacja powtarza się na nowo.

Duszek
30-06-2012, 01:44
Może częściej zmieniaj wodę ?
Hodowcy ryb akwa mają ciągły obieg i wymianę wody aby wyeliminować rozwój bakterii ...
Częstsza wymiana wody powinna pomóc w pozbyciu się problemu.
Jak duży masz ten basen ?

alpacino
30-06-2012, 02:41
Wodę staram się zmieniać jak tylko zauważę symptomy "zużycia". Basen ma wymiary ok. 25:20.
Pawel : Co mam rozumieć jako uzdatnienie wody w tak maym zbiorniku? Przecież nie zalożę filtra. Może coś poradzisz?

pppppp
30-06-2012, 02:53
podłącz zwykłą kostkę napowietrzającą z brzęczykiem, powinno pomóc, ruch wody i lepsze natlenienie to najlepszy sposób, nie stosuj preparatów chemicznych bo waż przecież tą wodę pije !!!

42d3e78f26a4b20d412==