PDA

Zobacz pełną wersję : 2 pytony krolewskie



king
30-06-2012, 06:39
czy mozna trzymac 2pytony krolewskie o podobnych rozmiarach w jednym terrarium?
czy nie beda agresywne wzgledem siebie?

Krzysztof.W
30-06-2012, 08:19
Ależ skąd ci to przyszło do głowy że dwa pytony królewskie będą się ze sobą żarły .?
Są ludzie którzy trzymają po 5 pytonów królewskich razem, i wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Evoker
30-06-2012, 16:50
Ilość trzymanych osobników nie ma znaczenia, na 99.99% możesz je trzymać. Regiusy w okresie kopulacji lubią się posiłować /samce/ ale to wszystko. Regiusy moża trzymać w dowolnych kombinacjach pod warunkiem, że warunki przetrzymywania są zgodne z wymaganiami gatunku.

mariusz.s
30-06-2012, 20:01
Weże nie należą do zwierząt terytorialnych... Jest ktoś kto widział walke weży tego samego gatunku (dusicieli) ??? Nigdy nie spotkałem sie z czymś podobnym... Na 100% nie bedziesz miał problemu jeśli wpuścisz dwa (a nawet wiecej) weży do jednego terrarium, weżyki ładnie sie ze sobą splotą i nie bedzie żadnej agresji miedzy nimi. Musisz jedynie pamietać aby podawać pokarm każdemu z osobna, najlepiej je wtedy rozdzielić ( bo weże mogą zrobić sobie nawzajem krzywde [ każdy na pewnio spotkał sie z przypadkiem kiedy zbożówka czy machoniówka zjadły sie nawzajem:))]) pozdrawiam!!!

Evoker
01-07-2012, 09:48
Mariusz, w okresie godowym walki samców /zapasy/ to nie unikalna rzecz, jest to niemal standard. Odsyłam Cię do literatury anglojęzycznej o rozmnażaniu i hodowli Boidae.
Czasami stosuje się okresowe dopuszczenie kilku samców aby odpowiednio stymulować procesy rozrodcze, to jedna z technik. Wtedy też miejsce mogą mieć 'walki' które są raczej bezkrwawym siłowaniem się konkurentów.
pzdr

ademar
03-07-2012, 10:58
wlasnie, przyznje racje Evokerowi, ja sam trzymam 3 regiuski ze soba a zamierzam jeszcze dokupic jednego.

Evoker czy ty widziales takie walki u siebie ??

POZDRAEWIAM ADEMAR

Evoker
03-07-2012, 12:27
Nie widziałem ze względu na brak 2-giego dorosłego samca. W tym roku w okresie kopulacji mam zamiar 'wypożyczyć' samca celem własciwego pobudzenia mojej pary.
Wiem, że wielu hodowców za oceanem tak robi prowadząc hodowlę regiusów, warto więc skorzystać z ich doświadczeń.

ademar
03-07-2012, 15:10
Evoker odezwij sie na moje gg jesli je posiadasz :)

gg 4895081

POZDRAWIAM ADEMAR

42d3e78f26a4b20d412==