PDA

Zobacz pełną wersję : Mój młody tygrys je "z ręki" - zobaczcie



alpacino
03-07-2012, 12:14
Mój młody tygrysek, który ma ok. 1,5 miesiąca i 78cm wzrostu, po dwóch tygodniach regularnego obcowania ze mną zaczął w końcu się oswajać. Kiedy tylko nie jest nażarty to cały czas chodzi po terrarium. Jak tylko otworzę drzwiczki to odrazu wchodzi mi na ręce. Ostatnio nawet puściłem mu dwie myszy poza terra i zaatakował je będąc na moich rękach, i niczym się nie przejmując pożarł je błyskawicznie. Widać to na focie. Co sądzicie o karmieniu węża poza terra? Wydaje mi się ,że są co najmniej dwa czynniki przemawiające za tym:
1 - wąż nie połyka ściółki.
2 - wąż który jest przyzwyczajony do jedzenia poza terra nie powinien nigdy przez pomyłkę zaatakować np. ręki włożonej do terrarium, ponieważ nie będzie jej mylił ze zdobyczą.(Przynajmniej teoretycznie)

Metus
03-07-2012, 13:32
jest jeszcze jedna zaleta... jest lepsza mozliwosc natychmiastowej reakcji w przypadku zlego uchwycenia zdobyczy przez weza.... co mojej e.teaniura zdarza sie bardzo czesto.....

ademar
03-07-2012, 15:06
moje krolewskie tez jedza z reki, podejmia sie pokarmu wszedzie i obojetnie w jakiejby byly pozycji :)

A co do towich zalet mysle ze sa bez sensu bo od zawsze weze sa karmione w terra pozatym jesli bierzez weza na rece to on rozpona twoj zapach i na pewno nie pomyli go ze zdobycza :)

POZDRAWIAM ADEMAR

p.s moj krolewski tylko raz zle zlapal zdobycz, lecz odrazu rozluznil sploty i blyskawicznie zaatakowal po raz drugi.

Evoker
04-07-2012, 03:41
Karmienie poza terra to dobry, sprawdzony sposób.
Karmienie węża na ręce to absurd i przyzwyczajanie do kojarzenia rąk /i ich zapachu/ z porą karmienia!
Idealna możliwość ataku ręki nie w celach obronnych lecz karmowych, 2 mln lat instynktu nie da się wyuczyć.

SNAKES
04-07-2012, 10:13
Cześć,

nie popieram.
Jeśli Twój wąż przyzwyczai się do Twojego zapachu w trakcie karmienia - może się kiedyś pomylić.
Oby nie miał wtedy jeszcze 5 metrów i 120 kg wagi :)

Pozdrawiam

Terrariko
04-07-2012, 11:20
a muj boasek nie jest taki siedzi w doniczce albo za kwiatkiem!:( i podchadzi pod szybę bo jest głodny i przyzwyczajony że ja trzymam mysz za ogon (albo szczura) a on kąs i po niej.Ale do żeczy czemu jak często biorę delikatnie węża na ręce przez ponad już pół roku a i tak ja otwieramn terra to ucieka i nie w łlazi mi wcale nna ręce:(?? whay

ukar
05-07-2012, 07:46
Witam
Zgadzam sie z opinią przyzwyczaić do swojego zapachu i osoby ale pez przesady bo ktoś sie kiedyś ździwi . No i myśle że do przyjemności należy oglądanie polowania w terrarium oddającym środowisko naturalne a nie na kocu... Jak do tej pory a na tym forum siedze jakieś 3 lata to widze coraz więcej młodych ludzi z wężami boa i pytonami i boje się myśleć co będzie za kilka lat jak owe pytonki dorosną a jak widać 10 osób na 100 nie myśli .....
Pozdrawiam

alpacino
05-07-2012, 08:55
Nie wiem, czy na miejscu są tutaj sformułowania typu "nie myśli". To ,że ktoś popełnia błąd, nie oznacza od razu, że nie myśli. Sam się lepiej zastanów nad tym, czy Ty myślisz ,bo twój post jest trochę chaotyczny i bezskładny.
PS> Skąd wiesz ,że ludzie ,którzy kupują Boa i Pytony są młodzi?

alpacino
05-07-2012, 08:57
To czy ktoś się ździwi lub zdziwi to się jeszcze okaże... :)

mariusz.s
05-07-2012, 11:23
Trzeba pamętać że to są gady, i nikt nie przewidzi jego zachowania. Kiedyś w jakimś programie był pokazany facet który do zdjęć, przed kamerą zakładał (chyba tygrysa) ludzią na szyji i takie tam..... wśród tych ludzi była kobieta z dzieckiem (bobaskiem malutkim), facet założył weża jej na szyje, po chwili zdjoł go i założył sobie, 3-sekundy nie mineły jak weżył rozciąż właścicielowi twarz, jedno rozciecie miał koło łuku brwiowego a drugie na szczęce... A co by było gdyby weżyk zaatakował 10 sekund wcześniej??? Weża nie da sie wyszkolić jak psa czy kota i jest granica rozsądku wielu (nieświadomie)ją przekraczają... Alpacino,to nie jest mała zbożówka, czy regiusik, to jestjeden z największych dusicieli, SNAKES ma racje, co bedzie za pare lat jak to bydle bedzie potrafiło zjeść prosiaka??? W tym przypadku nauka na błedach nie jest dobra.... POZDRAWIAM!!!

Fryzjer
06-07-2012, 06:20
mariusz.s zapomniales dodac jednego ze kot albo raczej pies takze ci moze zrobic duza krzywde nie tylko wąż każde zwieże wyobras sobie byc zjedzony przez weża czy pogryziony do kalectwa przez psa. Nieraz są takie sytuacje ale wejz sie zastanów nie że sie hce z kims klucic ale wiekosc posluguje sie textem ze nigdy nie nauczysz tak weza jak psa czy kota "to bez sensu wedlug mnie" policzmy ile jest sytuacji gdzie dusiciele duze atakuja ludzi a ile doroslych psow zagryzlo ludzi.



Pozdrawiam

Fryzjer
06-07-2012, 06:23
No ale fakt ze karmi go z reki i na tapczanie to mi sie tez nie podoba ja karmie swojego w tera zawsze on zna terrarium swoje lepiej od mojego lozka i wie jak i gdzie zatawkowac.

ukar
11-07-2012, 06:59
Witam ...
Nie będe sie wdawał w dyskusje jak chcesz to śpij nawet z tygrysem i pluskaj sie w wannie z KROKODYLEM. Ale upieram sie że karmienie na kocu to paranoja ......

42d3e78f26a4b20d412==