PDA

Zobacz pełną wersję : Wilgotnośc i kilka pytań...



smogg
23-07-2013, 15:38
Witam,
nie wiedzialem w jakim dziale napisac post, poniewaz mam kilka pytan... mam nadzieje ze ten bedzie najbardziej pasował do tego co chce sie zapytac... :P

1)jak/czym/w jaki sposób moge 'zmierzyc' wilgotność w terarium??
2)ile kosztuje mniej wiecej gekon lamparci?
3)mozecie polecic mi dobre sklepy zoologiczne, dzialajace głownie pod katem terrarystki we Wrocławiu...

Dopiero co 'zakochuje' sie w terrariach... chcialbym zaczac hodowac gekona lapraciego... ma ktos moze jakies projekty terrariów, zdjecia... wlasnie dla tego gatunku... lub ewentualnie dla ptaszników nadrzewnych... wlasnie... czy mozna dostac te ptaszniki i gekona lapraciego we Wrocławiu...?

pozdrawiam

xav_setherial
23-07-2013, 16:11
Do pomiaru wilgotności służy higrometr, najpopularniejsze są higrometry wskazówkowe firmy Exoterra, w cenie od 15 do 20 zł, zależy, gdzie kupisz, bo ja dałem 17 zl. Ale przed włożeniem higrometru do terra, wyskaluj go najpierw. W tym celu owiń go wilgotną szmatką i zostaw na 20 minut. Po tym czasie powinien wskazywać 95 - 100 %. Jeśli wskazuje inną wartość, to musisz go wyskalować. Sciągnij przednią szybkę, a potem przekręć metalowy trzpień, na ktorym zamocowana jest wskazówka. Później znów owiń wilgotną szmatką i zostaw na kolejne 20 minut. Sprawdź, ile wskazuje i dokręcaj śrubę draniowi, aż będzie te 95 - 100 %. Ale najlepsze są elektroniczne termohigrometry. Ostatnio były w ofercie na allegro.

A co do 2 pozostalych pytań, to nie mam zielonego pojęcia.

naRka

Makspl
23-07-2013, 23:28
ja moge z czystym sumieniem zareklamowac sklem na kozanowie "Waran" ul.Pałucka 41 ale dryndnij sobie najpierw i popytaj tel: 601-08-39-88 a higrometry te sa tanio w galerii a przynajmniej byly ;p

Dominik1
25-07-2013, 13:33
hehehe dobrych sklepów z terrarystyką we wrocku niestety niema przynajmniej ja niemoge do takiego trafić(ale w Waranie jeszcze nie byłem więc się przejde) . sam osobiście byłbym za tym zeby sklonować biofil razem z Szanownym Panem Sułkiem i przenieść do wrocławia najlepiej koło mojego domu zebym nie musiał daleko jeżdzić. na twoim miejscu po gekona lamparciego wybrał się do pana Gerarda co sprzedaje zwierzaki na transbudzie lub placu świebodzkim lub kupił nieco drozej np na odrzańskiej za to kiedy ci ię podoba a co do chigrometru to ja bym się zastanowił na twoim miejscu ja miałem dwa mam jeszcze jeden w szfce bo jest w sumie nie potrzeben wwzystko mozna ustalić z powodzeniem na oko i będzie dobrze ja swojego lamparta trzymam bez chigrometru termometru i jest dobrze a jak miałem ten badziew to wiecznie się stersowalem czy aby coś zle nie jest a teraz spryskuje wszystko na oczko i gekonom nic nie jest i ja się nie stresuje hehe

42d3e78f26a4b20d412==